Ve finském přístavním městě Kotka byl v padesátých letech minulého století otevřen bar Fennia, legendární podnik považovaný za srdce Finska v době zlaté éry jazzu. Svoje místo v těchto dobách měl i Rempo, majitel baru a geniální bubeník, jemuž se společně s kapelou podařilo nevídané – jinak drsní obyvatelé Kotky, většinou námořníci, si mladíčky doslova zamilovali. Společně s úspěchem ale přišly i ztráty. Rempo, který obětoval skupině všechno, co měl, si včas nevšimnul, že přichází o milovanou dívku Ailu. Nakonec stanul před až příliš těžkým rozhodnutím. Komu dát své srdce? Aile, nebo muzice? (oficiálny text distribútora)

hazaba

Jedna hvězda za hudbu, která je nadčasová. Jinak herci jsou hodně toporní, kulisy nic moc, a nedokoukala jsem to do konce, protože mě to nebavilo. ()

Madsbender

Tento film zo sorty plynúcich "odnikiaľ nikam" k nám zjavne priliezol z 30. rokov, keď diváci na naivné a jednoduché príbehy na pozadí skvelej hudby čakali vo frontách. Doba však pokročila a keď sú herci nezaujímaví, postavy plytké a dej nudí, len samotná kombinácia jazzu, swingu, blues a problémov pretĺkajúcich sa hudobníkov 50. rokov, ktorí do svojej zeme priniesli nový druh muziky to neutiahne. 30% ()