Josh Mallon (Bing Crosby) pochází z bohaté rodiny a je svým otcem a přítelkyní stále nucen, aby konečně dospěl, oženil se a převzal rodinnou firmu. Joshovi ale spořádaný a předem nalinkovaný život nic neříká, a tak se svým nejlepším kamarádem Acem (Bob Hope) bez vědomí rodiny jednoho dne nasedne na loď do Singapuru, kde chce bez otcova vlivu a peněz poznat život běžných lidí. S Acem se zařeknou, že do svého života nenechají proniknout žádnou ženu, ale už nedlouho po příjezdu poznávají krásnou Mimu (Dorothy Lamour), do které se oba zamilují. (StarsFan)

StarsFan

Bing Crosby a Bob Hope zase na úniku ze Spojených států, tentokrát v rolích milionářského syna (Bing), který nechce převzít rodinný podnik, a jeho nejlepšího přítele (Bob), který má hlavu plnou šílených stupidních nápadů. A asi je šílené i mé hodnocení, ale já se prostě od první do poslední minuty bavila. Smála jsem se při písni Captain Custer, smála jsem se soupeření obou hrdinů o jednu ženu, smála jsem se při Bingově výstupu na indiánské slavnosti se záclonou kolem pasu. Asi deset minut po posledním za záverečných titulků jsem nasedla do auta, odjela na letiště a dočasně republiku opustila, přesto mi ještě několik dnů některé scény doznívaly v hlavě a já si jen nadávala, proč jsem mě nenapadlo přibalit si ho s sebou. Ne, Road to Singapore asi není dokonalé a vsadila bych svou kolekci CéDéček s Bingem Crosbym na to, že většina dnešních diváků (a možná i vy) od toho odejde s pocitem starého filmu, který mohl zůstat zapomenut. Jenže mě stačí slyšet jedinou melodii a znovu do toho euforického pocitu spadnu. ♫ ...Oh sir on the QT. I'm private Tutti Frutti... ()

• Film bol natočený v Botanickej záhrade mesta Los Angeles. (adamulefa)
  • Původně měli hlavní postavy hrát Fred MacMurray a George Burns, oba ale filmovou nabídku odmítli. Producent filmu se tedy rozhodl svěřit role Bobu Hopeovi a Bingu Crosbymu, které už dříve viděl společně šaškovat a kteří spolu dobře vycházeli. (StarsFan)
  • Během přestávky na oběd postříkal Bob Hope Dorothy Lamour mýdlovou vodou a brzy se do mýdlové bitvy zapojil i Bing Crosby. Válka skončila, když se Lamour podařilo zahnat Hopa a Crosbyho do kouta a vylila na ně všechnu vodu, co měla. Jediný, kdo z uvolněné nálady na natáčení nebyl nadšený, byl režisér, protože trvalo hodiny, než se podařilo opravit hercům make-up, oblečení a vlasy. (StarsFan)