Je to pravda odveká, šaty robia človeka. Komédia o bezdomovcovi, ktorý sa po oblečení do policajnej uniformy, stane rešpektovaným človekom.
Bezdomovec Roland nájde na brehu Seiny policajnú uniformu, ktorú tam zanechal policajt samovrah. Roland chce ako správny občan uniformu a rozlúčkový list odovzdať na policajnej stanici, ale horlivý policajt ho vyhodí skôr, ako stihne niečo povedať. Roland si však stačí všimnúť, že v policajnej jedálni dostávajú príslušníci jedlo zdarma. Je jasné, že neodolá pokušeniu a navlečený v uniforme sa ide naobedovať na policajnú stanici. Tam stretne očarujúcu Marie, ktorá zúfalo bojuje o svoje dieťa s príbuznými, pretože sa im nepáči spôsob jej života. Rolandovi sa hra na policajta zapáči, a tak neváha ani minútu a vrhne sa všetkými silami do vyšetrovania prípadu. Jeho nadšenie je oveľa väčšie ako jeho schopnosti. Ťažkosti a problémy číhajú na každom kroku, pretože Roland je pre mesto doslova chodiaca živelná pohroma... (TV JOJ)

theo_phil odpad!

Někdy název až příliš dobře vystihuje celý film a Úplně mimo je jedním z příkladů. Jen nevíme, zda byli úplně mimo producenti, který film zasponzorovali, nebo jeho režisér, jinak především francouzský herec. Zápletka je stokrát ohraná – bezdomovec najde policejní uniformu, navlékne ji na sebe a vida, všichni s ním jednají jako s policistou, což má být východiskem pro humorné scény. Bohužel jsou všechny tak „úplně mimo“, že často nepoznáte, zda mělo jít o vtip nebo ne. U většiny těchto scén jsem spíš uvažoval o tom, zda mohl někdo něco tak blbého vymyslet...a ejhle další scéna je ještě blbější – a tak to jde až do konce. Hlavní hrdina zatím zachrání dceru jedné slečny, která se do něj zamiluje a přesvědčí jistého milionáře, aby bezdomovcům koupil restauraci plnou vybraných lahůdek. Že by snaha o surrealismus? ()

igi B.

Zoufalá snaha o "groteskno" v postmoderním hávu. Až mi z toho bylo chvílemi teskno. Pár dobrých fórků a promluv (...třeba postavy vystupující z bilboardů a komunikující s naším hrdinou v rauši nebo >dětský den< ve squatu či >seznamování< se s policejní prací či výčet pornorolí ukřivděné maminky bojovnice či nákup jakéhosi zoufalého intelektuála v sexshopu...) utopených v podbízivé vatě všelijakého pobíhání, šaškování, bizarních držkopádů a hře na city stran líbezné holčičky, co jí odvedli od milující maminky, o napraveném businessmanovi ani nemluvě... Blablablabla, klošárům, flickům a batolatům zdar! Víc už zase jednou zmar a škoda času a slov... Merde... %-/ - - - P.S. A ten Terrry coby "Le faux bébé"? Nu, doufám že mu moc nezasmrádly ponožky... °-/ - - - P.P.S. Ale na >odpad< to fakt nemá! To si nechte v záloze pro leckteré ty naše tušašské opravdu mimosní srágory! - - - - - (Poprvé viděno lehce mimo po rauši 12.12.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 182., komentář zde ve 13:13 notně rozmrzelý jako nešťastně třináctý - 12.12.2012) ()

merigieren

bezdomovec převezme štafetu policisty, nejdřív objeví možnosti jídelny, pak si zkouší pravomoci a nakonec zkouší pomoct lásce z plagátu najít dítě. Bezdomovci jsou zde zobrazeni jako mírně neinteligentní jedinci. Unesou podnikatele, ten jim uteče a zase se vrátí, protože je má radši než kolegy mafiány. Hlavní hrdina nakonec zachrání a je zachráněn. Nijak obzvlášt mě nerozesmáli, ale to co dělali mi připadalo milé a zábavné :-) ()

piglit

Asi to chce žít nějakou dobu ve frankofonním prostředí, poctivě skouknout každý francouzský film, který se vám dostane do ruky a najednou se do toho dostanete. Zdánlivě stupidní komedie se vám bude líbit, dokonce se budete královsky bavit. Netuším, jestli totéž platí o Bollywoodu, ale v případě tohoto filmu to u mě funguje... ()

ac.milan odpad!

Divný francúzsky humor. Ó, nie, založiť humornú stránku filmu na koktajúcom dedovi, ktorý je fakt úplne mimo, bolo úplným omylom. Toto fakt nie, buď tento druh humoru nechápem, alebo súdruhovia zo štábu urobili niekde chybu. Pretrpených 40 minút, potom nasledoval stop a vrátenie filmu do požičovne. Vyhodené peniaze. Odpad, 0*. ()