Lambert, ovčí lev

• Československo Lambert, aneb lev nekňuba (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný / Komédia
USA, 1951, 8 min

Jednou přiletí čáp a donese matkám ovcím jehňátka. Udělá však jednu chybu a přinese i jednoho lvíčka. Ten se hned přitulí k jedné opuštěné matce a zůstane s ní. Je však všem pro smích. Neumí nic, co správná ovce umí. Jednou je však napadne vlk a chce sežrat lvíčkovou matku. Lvíček Lambert ji zachrání a získá si respekt všech ostatních. (rozbris)

eye candy

lambert si s nami hraje...dal uz si tu pisnicku nepamatuji, taky je to uz let:) Pribeh maleho lvicka ktereho cap zanesl omylem mezi ovce jsem videl kdyz jsem byl mrnavej capart se spinavou papulou a vecne odrenyma kolenama:). Lambertovi se ovce posmivaji protoze neumi beeeecet jako oni, nakonec je zachrani pred vlky..velice dojemne:) ()

petaspur

Světle hnědá ovce s tmavou hřívou a dlouhým ocasem slyšící na jméno Lambert a je tak trochu lev. Od mala je šikanován sourozenci jehňaty, protože neumí správně bečet a neovládá techniku berany - berany - duc. Ovčí matka ho však má ráda natolik, že neváhá rázně ducnout do zadku zmateného čápa, který chtěl napravit popletenou novorozeneckou zásilku. Však jí svědomitě hýkající král zvířat Lambert bude moci její lásku jednou vrátit. ()

• Český distribuční název zněl i Lambert, aneb lev nekňuba. (ČSFD)