„…když Země byla ještě mladá a magie ještě utajována“… v těchto zapomenutých časech doby železné a bronzové se nachází vesnice s hrozivou kletbou. Každých pár let musí vesnice vydat několik mladíků, které vojáci odvezou přes moře na tajemný a hrozivý ostrov. Zde jsou obětování „bohu“, který prahne po mladém masu. Theo nikdy nebyl odvezen díky protekci svého otce, vůdce vesnice (Cyrnan). Theo ví, že vojáci se za čas zase vrátí. Doba než se tak stane je podnítila skupinu mladíků, aby se vydali pro radu k Sybile. Jejich úkolem je dostat se do paláce a zde zabít Minotaura, který chrání duši krutého boha, jemuž jsou chlapci obětováni. Dokáží se děsivé kletby zbavit?... (Intersonic)

CaptainNor

Každý se učil dějepis a každý měl představu, jak asi vypadal bájný Minotaurus. Ta moje je diametrálně odlišná od smradlavé obludy, která běhala podzemním labyrintem v tomto filmu. To je bestie, která by se hodila do béčkového hororu, ale ani tím tento výtvor není. Po prvních deseti minutách se každým dalším okamžikem dostavuje zklamání a jeho pachuť je to jediné, co mi z filmu zůstalo. ()

MM_Ramone odpad!

"Svet nikdy nezabudne na Ovčáka, ktorý zahubil Boha" - to je posledná veta tohto úbohého horroru. Ja si na neho nespomeniem už ani za pol hodinku, čo dopíšem tento komentár. Pretože hlavný hrdina je šede nevýrazný, naviac ho hrá nesympatický a zlý herec. Taký sú tam vlastne všetci - nevýrazní a špatní. Ale s textami, ktoré im scénarista vložil do úst, by hadam každý vyzeral ako debil. Jedna nelogickosť, strieda druhú. Jedna trapná hláška, je v zápätí prebitá ešte väčšou blbosťou. Mnohonárodná európska koprodukcia zabezpečila lacné kulisy, ešte lacnejšie kostými a biednych hercov. No a ten digitálny "Minotaur" vyzerá ako z kože odratá gigantická krava s hlavou netopiera. Jonathan English to však všetko myslí absolutne vážne. Hádam mu ani nedošlo, že natočil ukážkový odpad! ()

curunir

Keď som videl tunajšie slábe hodnotenie, film ma dosť odradzoval, nakoniec som bol však celkom "milo" prekvapený. Film inšpirovaný starou gréckou bájou bol mierne poinačený, odohráva sa na ostrove Minos (vlastne sa aj dá považovať za Krétu, ibaže v jej obyvateľstve akosi prevládajú černosi). avšak rozhodne nevyužíva naplno potenciál, ktorý mu téma ponúka. I keď sa jedná o lacnú béčkovú snímku prekvapila ma dobre budovaná atmosféra, kde som sa pri scénach v labyrinte miestami celkom bál. Všetko sa však zmenilo príchodom nechutne digitálne Minotaura, ktorý navyše vôbec nezodpovedal mojim predstavám, okrem toho ma pobavilo aj konanie niektorých postáv , ktoré vplyvom nespolupráce s ostatnými a tým, že sa až neuveriteľne ležérne špacírujú po labyrinte krvavo spečatujú svoj osud. Nakoniec som si myslel , že to celé dopadne omnoho horšie, samozrejme na čisté 3* film nie je, avšak ako oddychová zmes zábavy a napätia funguje celkom dobre. ()

SOLOM.

Musím říct,že film se bájí moc nedrží. Objevují se tam určitě prvky, ale jen velice okrajově. Samotný Minotaur je tak trochu mimo mísu. Určitě to není napůl člověk napůl býk, ale spíš býk ve stádiu rozkladu s předkusem Vetřelce. Nicméně se podle mě podařilo tvůrcům natočit průměrné béčko. Byly tam hodně světlé chvilky, ale taky nudné a až přehnané chvíle. Výkony herců jsou celkem v mezích přijatelnosti. No a děj do sebe postupně zapadal, takže jsme vlastně začátek i konec pochopili celkem v pohodě. ()

cariada

Nehorázná chujovina, jinak se to nedá nazvat. Film bez nápadu. Od začátku bylo jasný o co že půjde stačilo když nás vypravěč uvedl do děje a už jsme věděli ,která uhodila. Pak už bylo jasný kdo se s býkem popasuje a jak , že to má dopadnout. Opravdu nuda, pár záběrů na masakry ujdou, ale to ještě nedělá film. Atmosféra téměř nulová a býk teda moc hrozivě nevypadal. Pro mě velké zklamaní. ()

• Natáčení probíhalo v Lucemburku. (Terva)

Sedm statečných rytířů

Sedm statečných rytířů

10.02.2009

Zatímco fanoušci fantasy napjatě čekají na jakoukoli zprávičku o už údajně dotočeném howardovském Solomonu Kaneovi, hlavní představitel James Purefoy se opět chopí meče, aby vzdoroval tyranii. V… (viac)