Athony Quinn v jedné ze svých nejlepších rolí přísného důstojníka francouzské armády, který je předurčen stát se v Indočíně hrdinou, ať to stojí, co to stojí. (oficiálny text distribútora)

italka63

Anthony Quinn, mladinký Alain Delon a Claudia Cardinale a spoustu dalších v bojích o Indočínu ať již na straně jedné či druhé. Z tohoto konfliktu žádný jiný válečný film neznám a exteriéry byly skvělé. Jen se běžte pánové střílet o kousek dál od toho pozůstatku antického chrámu, stačil na to už zub času.Každopádně Alžír už není součástí Francie:-) ()

Gilmour93

Tvrdí paragáni operující na ose Indočína - Francie - Alžír a mezi nimi přituhující mikrosouboj idealistického mladíčka Delona a jeho ctižádostivého velitele, co je „baskický křupan“ v podání mexicko-irského Američana. Na můj vkus zbytečně moc střílení na úkor potencionálně zajímavých postav, poslední scéna s nápisy na ulici naprosto všeříkající.. Člověka vzhledem ke koloniálním debaklům země galského kohouta napadá, jestli kombinovaný pocit viny a ponížení nestojí i za „daladierskými“ telefonáty z Elysejského paláce, při kterých se na druhém konci linky v úvodu ozývá: „Dobrý den, dovolali jste se do Kremlu. Pro hovor v ruském jazyce stiskněte jedničku. Pro hovor v anglickém jazyce stiskněte dvojku. Pro hovor ve francouzském..“ Píp. „Chcete mluvit s Vladimirem Putinem? Stiskněte jedničku. Chcete mluvit s jeho dvojníkem? Stiskněte dvojku.“ Píp. „Jestli si to ty, Emmanueli, pro tarif neomezeného volání stiskni jedničku..“ ()

ClintEastwood

Ztracená jednotka je poměrně zajímavý válečný snímek z americké produkce, pojednávající o skupině francouzských výsadkářů. Uniformovaného Alaina Delona jsem si sice celou dobu pletl s minimálně dvěma dalšími vojáky, kteří mu byli podobní, ale to tolik nevadí. Hlavní personou je tady totiž charismatický chlapák Anthony Quinn, kterého je doslova plné plátno/obrazovka. Nic převratného v rámci žánru se sice nekoná, ale rozhodně film stojí za vidění. Už kvůli Claudii Cardinale. ()

gogo76

Ešte po pol hodine som netušil akým smerom sa bude film uberať. Po úvodnej bitke som myslel, že to bude čistokrvný vojnový-zákopový film, ale nakoniec to nebolo ono. Po zajatí Vietnamcami to chvíľu vyzeralo na film zo zajateckého tábora, ale ani týmto smerom sa film nakoniec neubral. Nakoniec je o invázii a obsadení Alžírska a jeho boji o nezávislosť. Silné herecké duo Quinn a Delon dopĺňa C. Cardinale, ktorá ako trefne poznamenal kamarát Big bear, nevyzerá ako Alžírčanka. Podobných filmov podľa skutočných udalostí nikdy nie je dosť, no ťažko povedať ako sa k tejto minulosti stavajú sami Francúzi dnes, pretože v súčasnosti je Francúzko s polovice čierne. Stačí sa pozrieť na ich súčasné futbalové mužstvo... Film je silnejší v druhej polovici a pochválim pekný a optimistický záver z pohľadu Alžírska. 70%. ()

sepp

Zvláštní "válečný" film - uvozovky jsou namístě, jelikož není z období války, ale boje Alžířanů proti Francouzům o nezávislost. zezačátku se film plincá tak trochu ode zdi ke zdi a absolutně nejde vytušit o čem bude. Pak se to ustálí a velmi slibně rozvine, ale nic překvapivého se neodhraje, vše jde podle zažitého "scénáře". Koneckonců je to skoro 60 let starý film, takže nic objevného nelze čekat. Ale ubíhá to celkem hladce a na mladého Delona i Quinna v nejlepších letech se kouká parádně. Poctivé 3*. ()

Big Bear

,,Jsou jen dva druhy vojáků, ti co bojují a ti ostatní'' . FB považuji za zlo, nicméně občas do něj kouknu kvůli pár zajímavým skupinám a jedna filmová mne navedla na tuto výpravnou  lahůdku. Tento film vznikl jen 4 roky po vyhlášení nezávislosti Alžírska. Je logické, že je americký, protože nejeden Francouz to bral jako těžkou prohru. Poválečný čas to byla éra obnovy a nového budování, ale také éra dekolonizací. A tam také někde započal ten bordel co teď ve staré Evropě je. Ono se totiž jaksi předpokládalo, že si původní držitelé té či oné kolonie udrží vliv, obchodní vazby atd... Nejen, že se tak leckde nestalo, ale z některých zemí se díky jiným importovaným ideologiím staly státy dokonce nepřátelské. Často si za to kolonisté mohli sami tím, jak se v těch zemích chovali k místním. Je ale třeba vzít v potaz i nepopulární myšlenku, že některé země ještě nedospěly k bodu aby si tam místní vládli sami. Hladomory, zhroucené ekonomiky, masakry, etnické války... To vše jsme už v bývalých koloniích zažili. Teď se nám zvolna začíná kolonizovat Evropa což pro Francii platí dvojnásob. jak jeden moudrý člověk řekl... Integrujeme, integrujeme a najednou, koukám jako blázen, jsme integrováni ! Ztracená jednotka si nese rysy klasického válečného šedesátkového filmu. Ale není to taková ta klasická kapslíkovka s výbuchy a výskoky do kotoulů. Tady je válečná akce velmi dobře zpracována. Díky době natáčení znalec ve filmu ocení i válečnou dobovou techniku v podobě Jeeepů, náklaďáků Studebaker a Chevrolet či štábní Dodge... Alžírská zápletka i s jejich hrdiny je tam trochu navíc, ale divák si to v té době žádal - nějakou tu romantickou linku. Quinn v roli velitele výsadkářů super i mladý Delon. Jeho jiný postoj chápu jen z pozice historika, kterým byl. Muselo se to v něm dost třískat. Drsnej paragán co poslouchá rozkazy a znalec mnoha podobných scénářů z historie... Claudia moc jako Alžířanka nevypadala, ale budiž. Jak Indočína, tak Alžír byla dost drsná místa. Kdo o tom něco ví, dá mi jistě za pravdu. Vojáci to měli těžké. Bojovali za Francii jíž ty země byli součástí a těžko chápali, že místní je tam nechtějí. Nejednou proti sobě stáli bojovníci, kteří spolu bojovali v jedné jednotce proti Němcům za druhé světové. Co se týče zvěrstev na obou stranách, nemusí se oba konflikty oproti druhé světové za nic stydět. Kdyby to osamostatnění a prolitá krev všech alespoň vedlo k nějakému lepšímu vývoji... Vietnam je komunistický stát s diktaturou jedné strany a Alžírsko, nemít ropu a plyn tak by na tom bylo jako zbytek Afriky (o semeništi islámu ani nemluvě...)  Dávám za 4 hvězdy na paragánský baret! Velká spokojenost! * * * * ()

Flego

Dobrodružný príbeh s hviezdnym hereckým obsadením síce niekde začne, inde pokračuje, aby skončil zase úplne inde.  Táto nestálosť miesta deju má však svoju logiku, dokresľuje okolnosti a motivácie zúčastnených. Produkcia je veľmi dobrá, vložené peniaze sú vidieť. ()

Padme_Anakin

Tahounem tohoto válečného dramatu je pro mě bez diskuze Anthony Quinn, velmi lehce a rychle jsem uvěřila, že by ti jeho chlapi za ním šli kamkoli, tj. z Indočíny do Alžírska. Dnešníma očima se sice jedná o diskutabilní záležitosti, nicméně snímek stojí za to vidět, nabízí různé úhly pohledu na dění, nejednoznačnost postav a přiblížení konfliktů až nepříjemně reálně. ()

majo25

Hoci sa jedná o americký film, pripomínal mi viac európsku kinematografiu. Nielen zasadením, ale hlavne spracovaním. Obe vojny - či už v Indočíne alebo v Alžírsku mi neprišli ktoviako zaujímavé, to už skôr vyvíjajúce sa vzťahy medzi dôstojníkmi. Americký pohľad však asi prinášal nestranný pohľad. Quinn herecky nesklamal, ostatní skôr štandart. Film nie je vyslovene zlý, ale veľmi veľmi dlhý. ()

Mol

WE HAVEN'T GOT ENOUGH FIREPOWER LEFT TO COVER THEM, THEY'LL BE SLAUGHTERED BEFORE THEY HIT THE GROUND!! Anthony byl skvělí, ale film měl několik hluchých míst. Hlavně začátek mi přišel skvělí. Indočína, zajatecký tábor, dezinfekční stanice. Pak film začal lapat po dechu až do doby jatek v Alžíru a pak už zůstala jen průměrná šeď až do konce. Možná kdyby se celý snímek odehrával v Indočíně, tak se mohl stát mnohem zajímavějším. ()

sator

Alain Delon, zažil tuto filmovou válku na vlastní kůži. Absolvoval vojenskou službu u námořnictva ve věku 17 let . Po působení v Centre de formation maritime de Pont-Réan pokračoval ve své vojenské službě v roce 1953 na École des Transmise des Bormettes. Poté, co byl zatčen za krádež vybavení, francouzské námořnictvo mu ponechalo na výběr mezi odchodem z námořnictva nebo prodloužením jeho závazku ze tří na pět let. Jako přední námořník  byl poté přidělen k ochranné rotě saigonského arzenálu. Ke konci války v Indočíně byl zatčen za krádež džípu a byl vyloučen z námořnictva. ()

vesper001

Nemám ráda válečné filmy. Nelíbil se mi ani vojín Ryan. Lost Command naštěstí není tak úplně válečný film, spíš než o výbuchy, zákopy, střelbu, střeva a končetiny jde o vztahy mezi postavami a o to, kdo stojí na správné straně barikády a která strana je vlastně tou správnou. A je tu skutečná plejáda skvělých herců: Anthony Quinn, Alain Delon, George Segal, Maurice Ronet a dvě - na tento žánr překvapivě silné - ženské postavy v podání Michèle Morgan a Claudie Cardinale. Vlastně hlavně kvůli obsazení stojí tenhle film za vidění. ()

andrii

V /n/utkání zbraní. Slyšitelný střelný prach. Ve vlasech, svalech, v hrudi. Vyhrává palba maskovaných, nad palmami. Hrdost rodné hroudy. Za hranicemi. Cenu za výpravu. Mužný d/v/oják. Duet hodnosti rudé. ()

JohnSmith

Moc pěkné válečné drama. Z pekla Indočíny do pekla Alžíru. Na ani jednu z válek není Francie zrovna pyšná, proto nepřekvapí, že asi jeden z nejlepších filmů o válce v Alžíru, natočili Američani. ()

Han22

Válečný film, kde nejsou žádní (američtí) hrdinové a zákeřní němčouři. Místo toho tu máme francouzskou jednotku, které velí odhodlaný Raspegy a jeho lidi by za ním šli i do pekla, když je udrží naživu v pekle Indočíny roku 1954. Jak už to tak bývá, Raspegy je frajer, má problém s nadřízenými, obdivuje ho mladý důstojník Esclavier i alžírský francouz Mahidi. Tradiční začátek se mění v netradiční film, když je jednotka povolána udržet klid v bouřícím se Alžírsku. Raspegy (výborný Quinn) je čím dál víc psycho, Esclavier (netradiční Delon) si zachovává odstup a Mahidi se přidává k odboji a postupně mu velí. Tady se totiž dá opravdu těžko někomu fandit - alžířané se chovají jako dnešní muslimští teroristé, zákeřně vraždí vojáky, schovájí se mezi civilisty, využívají žen jako spojek, odpalují bomby na veřejnosti. Francouzi odpovídají terorem - od hromadných zatčení, brutální výslechů až po vyvraždění celé vesnice. Nekouká se na to dobře, nedivím se že ve Francii to bylo zakázané, ale musím uznat, že je to originální válečný film a 4* si zaslouží. ()

Mikino00

Výborný snímek z Alžírského konfliktu, moc jich z tohoto období není. Quinn hraje skvěle a ostatní mu zdatně sekundují. Delonovo moralizovaní mi moc nesedělo. Je to spíše uvolněnější americká verze oproti Bitvě o Alžír, ale i tak dobrá, ale BoA je o něco lepší. Z mojí slabosti pro válečné snímky dávám plný počet. ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (viac)