City for Conquest

Scenár:

John Wexley

Hudba:

Max Steiner

James Cagney, Ann Sheridan, Frank Craven, Donald Crisp, Frank McHugh, Arthur Kennedy, George Tobias, Jerome Cowan, Elia Kazan, Anthony Quinn, Lee Patrick (viac)

Jak už sám název vypovídá, celý film je o cestě vzhůru. Děj sleduje příběhy několika lidí z chudé newyorské čtvrti, z nichž se každý po svém snaží dosáhnout vrcholu. Danny (James Cagney) boxuje, jeho dívka Peggy (Ann Sheridan) tancuje a jeho bratr chce prorazit jako hudební skladatel. (worm14)

Pohrobek

New York 1934: Řidič náklaďáku Danny Kenny (James Cagney) by rád unikl chudobě své čtvrti. Ve volnu trénuje jako boxer. Je nadšený z muzikálního talentu svého bratra Eddieho (Arthur Kennedy), který zkouší vyjádřit neposedný život velkoměsta symfonií. Danny by ho rád finančně podporoval. Jeho přítelkyně Peggy Nash (Ann Sheridan) má zase vlastní ambice: je nadšenou tanečnicí - talent, jejž agent Murray Burns (Anthony Quinn) rozpozná na první pohled. Kvůli různým cílům se však cesty Dannyho a Peggy povážlivě rozcházejí...Tvrdý boj o přežití ve spárech velkoměsta v rámci zajímavého melodramatu. Dobrý Cagney. Sympatické roličky Quinna i "gangstera" Kazana. ()

erased

Velmi příjemný a sympatický snímek už jenom díky tomu, že si na nic nehraje. Téměř od samého začátku je jasné, že se jedná o pravý a nefalšovaný "cajdák" s předvídatelným dějem a charizmatickými herci. Ani při nejmenším jsem ale nečekal dvě věci: to, že mě dokáže film takového ražení, navíc z čtyřicátých let, dojmout a perfektního Anthonyho Quinna. Do absolutní spokojenosti mi snad chybí jenom více symfonie velkoměsta s jeho duněním East River nad Allen Street, s jeho přeplněnými stokami a slumy, se všemi jeho montážemi, křikem po životu a slunci a příběhem všech těch, kteří se snažili vyšplhat do závratných výšek jeho mrakodrapů, ale frustrovaní a zlomení padají na betonovou dlažbu; a pak o těch několika, co nakonec dosáhnou vrcholu jen aby zjistili, že nad nimi jsou stále nedosažitelné hvězdy... ()

liquido26

Celý film stojí především na kvalitním hereckém obsazení. Příběh, i když není špatný, je takový docela obyčejný a hlavně mě kromě několika zajímavých scén (např. to, jak se gangster Googi rozhodl zbavit svého protivníka) nebavil. Dosti mě iritoval "vypravěč"-bezdomovec a kratší délka by tomu určitě jenom prospěla. Celkově spíše průměrný film, na který se už asi znova nepodívám. ()