Příběh dvou mladých Turků, jejichž život hluboce poznamenala válka, se odehrává v roce 1999. Ridvan pocházející z Cappadocie ve střední Anatolii byl před odchodem na vojnu nadějný fotbalista, měl snoubenku a spoustu plánů do budoucnosti. Cevher žil v Istanbulu se svým otcem a i on si svůj život představoval úplně jinak. Oba narukovali a boje ve východní Anatolii s kurdskými oddíly jim přinesly jen bolest a utrpení. Ridvan přišel o nohu v minovém poli a domů se vrátil jako invalida, Cevher při výbuchu na jedno ucho ohluchl. Návrat domů je plný hořkých vzpomínek, protože nic není jako dřív. Válka jim otrávila duši a ani ti nejbližší nechápou, proč se jejich synové tak změnili. Najdou cestu z bludného kruhu,v němž se uvízli, nebo dokáží minulost překonat? (oficiálny text distribútora)

sibskyn

Je škoda, že film obsahuje příběh prvního vojáka, který byl fakt strašně debilní. Druhá část, která nemá společného s první skoro vůbec nic, je právě naopak zajímavá a chytlavá. Ještě jedna věc mě nehorázně vadila a to byla kamera, teď nemyslím práci s kamerou, ta bylo slušná, ale šlo o kvalitu obrazu, nevím na co tvůrci natáčeli, ale vypadalo to jako kamera v dnešní době za 5 000 kč, do celovečerního snímku, bych si snad horší kvalitu kamery, ani nemohl představit. ()