Divoké počasí

• Česko Extrémní rozmary počasí (viac)
všetky plagáty

Pořad Divoké počasí zde používá napínavou filmovou techniku a počítačovou grafiku, abyste se dostali přímo do středu přírodních živlů.

Epizody:
08. Tsunami
09. Tropické deště
10. Vedra
11. Blesky
12. Superbouře (oficiálny text distribútora)

Subjektiv

Lehce rutinní zpracování tématu o nebezpečných meteorologických úkazech, které v rámci produkci vzdělávacích pořadů BBC patří k tomu slabšímu, nicméně pořád stojí za vidění. Relativně rovnoměrně dělí svou pozornost mezi výpovědi (skoro)obětí, vysvětlení vzniku extrémního počasí, popisu mechanismů jeho působení i ilustrativní záběry destrukce. Obvyklá střízlivost BBC, v jejíchž dokumentech se slova jako "největší" a "nejsilnější" vyslovují bez přehnaného vykřikování, tu mírně ustupuje metodám pana Barnuma, např. snaze vystavit figuranta simulovaným živlům. Snad se tak cílí na vyšší názornost a zapamatovatelnost. Jde však o názornost zpřesňující nazírání? Silné ***. ()

Allien.9

Rozhovory s lidmi, pokusy, nové informace se také našly... Já jsem spokojená. A jak bych tedy seřadila jednotlivé dokumenty od nejlepších po nejhorší? 1. TEPLO (drtivě), 2. ZIMA, 3. VÍTR, 4. VODA (překvapivě). ()

Šakal

Tak tady snad nic nehrozí. V noci jak kde, přes den o něco víc. Jen mě vždycky zajímala a mátla ta vysoká brázda (tlaku) na poli v Klecanech….. nemohl jsem najít v profilu Počasí (což mě dost udivuje vzhledem k té zdejší "hitparádě", tak se omlouvám.... ()

AllShallFall

Vydařilý dokumnet. Vše je krásně vysvětleno a popsáno. A zároveň to má dost katastrofický nádech. Příběhy lidí, kteří přežili bouře a tornáda, jsou horší než ty nejděsivější horory. ()

Marze

K omrzlinám mám respekt, jde to velmi rychle, ale ti dva omrzlinami zdecimované chlápci bez nohou mě vyděsily. Dokument je nabytý informace. ()

ssfan

Celkem dobrý dokument z produkce BBC. Tentokrát zajímavě zpracovali téma týkající se změn počasí. Přesto to není tak chytlavé jako jiné dokumenty. Pár velmi dobrých momentů tam však také bylo. Například pokus, kdy člověka nechali 40 minut v minus 18 stupních. 70% ()

Edit13

Skvělý dokument, kde se nejen dozvíte něco z katastrofických působení "rozmarů počasí", ale také proč se tomu děje. Pobavily mě také nejrůznější experimenty. ()

Dr.dogous

Motýl zamává křídli v Indickém oceánů a způsobí vichřici v Atlantiku. Proč se stále nedaří předpovídat počasí. ? Příroda je mocná čarodějka. 88% :-)) ()