Veronika (M. Kudláčková) je veselá, živá holčička s velkým osobním kouzlem, jemuž jen málokdo dokáže odolat. Milovnice zvířat, nadaná výřečností, s níž dokáže každou svou nezbednost svést na staršího bratra, má doma i ve škole „zelenou“. V jejím příběhu, který plyne lehce a v humorné poloze, dochází pojednou k dramatickému zlomu. To ve chvíli, kdy Veronika uteče v noci z domova, aby se setkala s neznámým mužem (K. Augusta), který jí slíbil malé štěně… (Česká televize)

Phobia

Výchovný film pro děti aneb nemluvte s cizími lidmi a už vůbec s nimi nikam nechoďte. Film je poplatný své době, ale jistě by měl něco říct i dnešním lidským mláďatům. Na mě kdysi zapůsobil (kniha zrovna tak) a moje sestra dodnes nesnáší Karla Augustu, zahrál soudruha pedofila skutečně přesvědčivě:-). Filmové kvality celkem nic moc, dnes už se tomuhle snímku vyhýbám, ovšem za účinné varování ponechám mírný nadprůměr. 55% ()

Nick321

Zajímavá drama pohádka. V době kdy v SSSR řádí Andrej Čikatilo, československá společnost jako by ani netušila, že se úchylové mohou vyskytovat i na zdejším území a jediný, komu celá prekérní situace zavčasu dojde je Venoušek ze základky a jeho babička, ke které si Veronika neustále chodí něco "půjčovat". Nakonec vše dobře dopadne, Veronika si místo hrozného zneužití pouze odře koleno a jejího bráchu Tomáše snad už konečně přestali fackovat za její maléry. Dodatek: Z jakého rozhovoru dodnes chcípám smíchy - Veronika: "A já jsem na Martina nic nesvedla. Já jsem jenom řekla řediteli, že jsem vyměnila s jedním klukem Divokého psa Dingo za užovku" máma: "Taková hezká knížka, napřed ji na mě vydyndá a pak ji vymění za hada" Veronika: "Protože já myslela, že to bylo o psovi a ono je to o holce" táta: "A na co ten kluk potřeboval knihu o holce?" Veronika: "No on taky myslel, že to je o psovi" táta: "Takže Ty jsi ho vlastně podvedla" Veronika: "Já ne tati. Ten spisovatel" 😂😂😂 ()

blackrain

Poučení nemusí být nutně jenom pohádkách, ale může se klidně objevit i ve zcela obyčejném dětském příběhu nebo filmu pro mládež. Ovšem, tahle malá holka by zasloužila taky pár přes zadek. S láskou ke zvířatům by se to neměl zase tak moc přehánět. Michaela Kudláčková byla zvláštní a nezapomenutelné dítě. Působila tady naprosto bezprostředně a i praštěně. Janžurová si opět zahrála s Brabcem manžele. ()

tetka betka

Myslela som si, že v tej dobe bolo zakázané :-), aby bol niekto pedofil, teda aj zakázané točiť o pedofiloch filmy, ešte k tomu filmy pre deti (!!!), keďže pedofili v tom svete prezentovanom ako dokonalom neexistovali. Ale ešte že ho do scenáru dali. Získalo to nadčasovú poučnosť. Keby to bol vyslovene len rodinný film, tak si neviem predstaviť pointu. Asi len, že by hlavnú postavu niekto na konci prefackal a začala by sa ku všetkým chovať slušne. Ale zahrala to dobre. ()

kingik

Představte si, že je rok 1980 a všichni úchylní soudruzi jsou spočítaní, jen jeden pedofilní soudruh jim jaksi přebývá. Libuše Koutná s ním natočí tv film a boř tím tabu, že v socialistické zemi nemůže vzniknout počin na háklivé téma. Ačkoliv má tento televizní film už svůj věk, jeho téma je stále varovné. Veronika bezmezně miluje snad všechna zvířata na světě, a i když její rodina její často až ochranitelské aktivity toleruje, jen její brácha občas proti tomu vyjede, tak ani v nejmenším netuší, jak na svou lásku ke zvířatům může doplatit. Neznámý muž s milým vystupováním jí slíbí štěňátko, ale ona pod svojí naivitou nevidí jeho nekalý úmysl ji zneužít. Film nemá formu depresivního pojetí, nýbrž formu rodinného filmu s řadou úsměvných scén. Tahounem je kdysi populární Míša Kudláčková, která brilantně a uvěřitelně zvládla všechny herecké polohy. Velmi důstojným protihráčem jí byl úchylný Karel Augusta. Společné scény s nimi byly asi tím nejsilnějším a jen je škoda, že jich nebylo víc. Přesto je i přes stáří tohoto povedeného televizního filmu téma pedofilů snad ještě aktuálnější než v době svého vzniku. Zkušená Libuše Koutná zvolila k tomuto nepříjemnému tématu dobrý přístup za přispění vynikajícího hereckého obsazení. 80% ()

• Debut dětské hvězdy Michaeli Kudláčkové. (M.B)
  • Ačkoli zde hraje Karel Augusta zločince a Michaela Kudláčková poškozenou dívku, v seriálu My všichni školou povinní (od r. 1984) spolu hrají role otce a dcery. (M.B)
  • Příběh se odehrává převážně v Praze-Braníku, v ulici Skaláků. (sator)