Televízna inscenácia, dramatizácia detektívneho románu novozélandskej spisovateľky N. Marshovej. Autorka predstavuje originálnu postavu slávnej opernej hviezdy Sommity, ktorá si svojou agresivitou a zlomyseľnosťou robí mnoho nepriateľov. A predsa aj ona trpí panickým strachom pred tajomnou hrozbou rodinnej krvnej pomsty, siahajúcej ďaleko do minulosti. Táto hrozba na ňu dolieha vo chvíli, keď ju začína prenasledovať neznámy fotograf, ktorý zverejňuje speváčkine karikované portréty. Sommita hľadá útočisko vo veľkolepej rezidencii svojho manžela na súkromnom ostrove s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. Zárukou istoty je aj pozvanie londýnskeho inšpektora Alleyna do rezidencie na premiéru operného recitálu, ktorým chce Sommita predstaviť okruhu vybraných známych svoj objav - mladého skladateľa Ruperta. Veľmi rýchlo však spoznáva, že nebezpečenstvo, ktorého sa obávala, si ju našlo aj v tejto zdanlivej oáze bezpečia a prenasledovateľ patrí k okruhu jej najbližších. Inšpektor sa musí ujať svojej profesionálnej povinnosti. (oficiálny text distribútora)

xaver

Výborně zpracovaný námet známeho románu slávnej spisovateľky predovšetkým detektívnych románov Ngaio Marshovej. Vetšina jej výborných detektinych románov vyšla v preklade aj u nás. I keď pochádzala z Nového Zélandu, väčšina jej detektívnych príbehov sa odohráva v starej dobrej Anglii a v žiadnom z nich, samozrejme ani v tomto, nesmie chýbať skvelý detektiv Roderick Alleyn. ()