Jim Morris, otec, učitel a středoškolský trenér baseballu si myslel, že to nejlepší v životě ho už potkalo. Na škole hrával docela slušně baseball, ale dřív než se dostal do velké soutěže, musel toho nechat, protože si zranil rameno. A teď trénuje mladé kluky. Nehrají nic moc a Jim se s nimi vsadí: pokud vyhrají oblastní mistrovství, on se pokusí dostat se do prvoligového týmu jako nadhazovač. Předpoklady by pro to měl, i když už není nejmladší: v dobách své největší slávy nadhazoval rychleji, než kdokoli jiný. Zpočátku ani sázka moc nepomůže a kluci se potácejí u dna tabulky. Nic ale ještě není ztraceno! (oficiálny text distribútora)

filipvrbik

Baseball mám rád, a taky jsem rychle nadhazoval, dokonce tak rychle, že mi to ve škole zakázali, abychom si vůbec zahráli...Bohužel film je střašně předvídatelný, je sice podle skutečné události, ale ničím nepřekvapí - i tak je ale celkem dojemný a milý, Dennise Quaida mám rád, ale ve 48mi už byl na nováčka opravdu příliš starý. Ale i tak se mi fil celkem líbil, přestože je to asi miliontý film o sportovním snu...70% ()

štísko

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si vzpoměl na můj oblíbený křesťanský vtip: Každou neděli se modlí jeden chlapík v kostele: Pane Bože dej ať vyhraju ve sportce: Když už to trvá deset týdnů tak náhle uslyší boží hlas. Tak to si ale musíš někdy vsadit!!! Jim Morris to zkusil a vyšlo mu to. Moc pěkné a pro mne silně motivující. ()

Vejrrr

A já těch pět hvězdiček dám.. :) Hlavní představitel, výborný Denis Quiad, hraje jednoduše a přirozeně... Děj není nijak hrdinský, odbíhá pomalu, ale u tohohle filmu jakoby to vůbec nevadilo... nedočkáte se velkého vítězství v posledních vteřinách zápasu. Je to krásnou hudbou podbarvený film o jednom chlapíkovi, který se nebál zkusit to, ikdyž už možná bylo pozdě a o tom, že sny se někdy i naplněj, když člověk chce... ()

xander

Tak toto je typický americký športový film, ktorémumi tak trochu nerozumieme, ak nepoznáme pravidlá basseballu.Tempo filmu je dosť pomalé a hlavne zo začiatku je to dosť nuda. Dennis Quaid nieje príliš zaujímavý a ostatní sú matní. Celkovo je to dosť nuda ale niektoré športové časti sú fakt vydarené aj kedˇˇnevieme čo sa v nich deje. ()

Icefist

Každý má jako mladý nějaké sny. Někomu se splní, někdo se s nimy postupem času rozloučí. I Jim Morris jeden velký měl. Hned na úvod je nutno říct, že ano, je to pohádka. Však je to od Walta Disneyho... :-) Ale vážně. Jde o to, že jakkoliv si tvůrci skutečnost přibarvili, což sám nedokážu posoudit do jaké míry, protože Morrisovu autobiografii jsem nečetl, tak základní pilíře příběhu jsou pravdivé- od cestování v dětství, přes sázku se svým školním týmem, nábor, až po závěrečné rozuzlení. A ačkoliv se to celé odehrává v pomalém poklidném tempu, tak právě ta reálnost, opravdovost tomu dodává šťávu. Nakonec uvedu, že parádní byl Morrisův syn (Angus T. Jones). Ten se mi vážně moc líbil a jen za něj přidávám deset procent. 90 % Oblíbená část- Morrisův první nadhoz na náboru ()

• Film je natočen podle skutečných událostí. Jim Morris podepsal ve svých 35 letech profesiální smlouvu a svůj debut zažil 19. září 1999 za Tampa Bay Devil Rays. K poslednímu utkání pak nastoupil 9. května 2000 u téhož týmu. Jeho karíera nebyla nijak dlouhá, přesto však velmi slavná. (forsberg)