Úspěšný spisovatel vědecko-fantastické literatury David Norton (Timothy Hutton) je pozván na ostrov Mallorca, aby zde promluvil o svých knihách a své práci. Má to být pracovní dovolená, ale vše se zvrtne, když jeho snoubenka nečekaně spáchá sebevraždu. Bez zřejmého důvodu, bez vysvětlení. Tím ovšem Davidův pobyt na Mallorce nekončí. Proti své vůli je zapleten do podivných událostí, řízených jakýmsi panem Kovakem, vědcem a zároveň Davidovým největším a nejšílenějším obdivovatelem, který implantoval několika lidem do těla čip, jenž je dokáže přinutit k sebevraždě, kdykoliv si Kovak vzpomene. Kovak dává Davidovi jasně najevo, že jedině on ho může zastavit. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

V celkovém součtu jde o průměrnou podívanou, která vás zasvětí do tajů lidské mysli a ukáže několik druhů sebevražd. Pro milovníky Španělska je to výborná příležitost se podívat na krásy ostrova Mallorca a urychleně si vybrat zájezd. Pro spisovatelé je to varování, že se může klidně stát jejich kniha, nebo povídka inspirací chorého člověka, který si tak splní svůj tajný sen. ()

Pepinec

Labyrint změti nesmyslností a ráj hovadin, kde nic nesouvisí s ničím. Na stupnici zbytečnosti od jedné do deseti, kdy desítka znamená zbytečnost největší, má tenhle film bezpečně minimálně dvaadvacítku. Jestli na nás pan Monzón chtěl vybafnout s poselstvím, že tvořit sci-fi je v dnešním sci-fi světě jako nosit dříví do lesa, vymklo se mu to poněkud kontrole. Protože jeho labyrint se díky chaotickému zpracování stal pouhým ztrouchnivělým klackem pohozeným v pangetu vedle lesní cesty. ()

honajz2

Tak mít to silnější atmosféru (ona není špatná i tak, ale ani nestrhne) a pořádně domyšlený scénář, aby se tu některé věci neděly tak nahodile (třeba celá ta závěrečná třetina je dost divná, chování a motiv Kovaka smysl moc nedává, stejně tak existence těch jeho goril, které se v tom filmu prostě zničehonic zjeví), tak by to bylo super. Takhle je to fajn snímek, na který se dobře dívá, má zajímavý děj, i nějaké to napětí tady je a některé scény dokáží z výrazněji zapůsobit (pro mě třeba to video s opicí nebo jeskyně, ať nespoileruji), ale víc jak mírně nadprůměrný dojem z toho nemám. Potenciál byl rozhodně na víc. Lepší 3* ()

kingik

Na malebnou Mallorcu se většinou jezdí za absolutním relaxem. Pro slavného spisovatele scifi románů se pobyt nestal idylkou, ale stoprocentní noční můrou. Není se co divit. Jen, co se ubytoval, jeho žena nevysvětlitelně vyskočila z okna a řada dalších záhadných úmrtí bude následovat. Zneuznaný starý vědec má se spisovatelem šíleně dábelský plán. Film pokradmu opisuje nápady od slavnějších žánrových předloh, ale to ani tak nepřekáží. Neotřelou režii a herecké obsazení sráží značná absence zdravé logiky. Klady: Námět ze kterého se dalo vytřískat víc, nepříliš okoukaní herci, neotřelá režie, neokoukané lokace, dobré vygradování příběhu. Zápory: chybí nosná logika, častý náběh do ad absurdum, slabší napětí v příběhu, zjevné vykrádání nápadů. Mé hodnocení: 60% ()

Ernia

Zábavný jedině ve smyslu, že se tomu musíte smát. je to jeden z mnoha thrillerů, kde nějaký starý dědek vraždí koho může kvůli nějaký blbosti (většinou jen tak). Tady lidem do těla vmáznou nějaký čipy a vraždí je kvůli nějaký písničce - přesně tak jak to jeden spisovatel popsal ve svém scifi románu. A ten taky má hlavní roli a samozřejmě všechny zachrání, dědka zabije a je konec. Blbost ()

• Natáčelo se od 11. dubna do 29. června 2005 v Madridu a na Mallorce (Španělsko). (GASTON73)