yenn

Suzu je malé děvčátko ze středověké japonské vesnice. Tu jednoho dne napadnou bandité a Suzu zůstane ve stavení pohlcovaném plameny. Ve chvíli, kdy se na ni řítí hořící strop, však zmizí a objeví se současnosti, kde se jí ujme bezdětný pár. Není ovšem pochyb, že se dříve, či později do minulosti vrátí. Společné znaky s jinými anime o dívce, která se ocitla v jiném světě, se tu jistě najdou (SPOILER: Čím to je, že jich tolik nejprve narazí na chlípníky, kteří jim usilují o klín? KONEC SPOILERU), ovšem spojení ústředního páru a především závěr vynesly filmu čtvrtou hvězdu. (Leč ani tady mě komediální momenty nepotěšily.) 7/10 ()

Tom_Lachtan

Malá variace na téma cestování časem mezi středověkem a současností (ehm, tedy polovinou osmdesátých let), docela povedená, byť by jí pomohlo, aby nebyla tak předvídatelná, všechno je až příliš nalinkované a chybí tomu nějaký překvapivý moment, třeba jako když se vás babička na svátečním obědě zeptá, jestli si nepřidáte svíčkovou a místo ní vám naservíruje vesmírného mola nadívaného amarounovým želé. Tenhle film je sice průměrný, ale rozhodně ne špatný, navíc s příjemnou kresbou a roztomilou hlavní hrdinkou. ()

Honza__St.

Inujaša 15 let před Inujašou. Plus je, že to není šíleně natahovaný a přefantasmagorizovaný (žádná holka tu nerozpůlí duši na dvě aby se mohla prát o hrdinu sama se sebou, a žádná bukva Naraku v dohledu). Mínus je, že pak už vlastně zbývá jen slaďák. Zápletka rozhodně zajímavá, ale asi jsem nebyl jedinej, komu docela rychle docvaklo, co se stalo s malým Shuem. Ten nápad s cestováním časem když se člověk ocitne doslova uprostřed ohně je teda hodně praštěnej, ale o nic horší než pomocí sugesce v Kdysi dávno (jestli se tím tenhle filmík neinspiroval). Za zkouknutí to bez debat stojí, ale naša Rumiko má samozřejmě na triku o hodně lepší kousky, než tenhle (samozřejmě i horší - ten o té žárlivé holce co vznikl o pár let později, pozdější díly Inujaši, nebo jeho imbecilní pokračování) P.S: Vysvětlí mi někdo, proč by sakra někdo aspoň trochu normální dal přednost středověkému masakro-Japonsku před současností???!!! Že by tam naša Rumiko chtěla žít? :D ()