Pomsta manželovi

• Česko Vyprovokovaná (viac)

Stratila voľnosť, ale našla slobodu. Obeť domáceho násilia - jej pomsta, zločin a trest.
Indku Kirandžit z Pandžábu vydali za muža žijúceho v Londýne. Spočiatku sa k nej manžel Deepak Ahluwalia chová slušne, ale potom ukáže svoju pravú tvár. Začne piť, vyhľadávať iné ženy a manželku bije a znásilňuje. Za desať rokov mu Kirandžit porodí dvoch synov. Keď jej však manžel pripraví skutočné peklo v podobe dvoch hodín súvislého brutálneho násilia, zmučená Kirandžit tyrana zabije - podpáli mu posteľ, keď konečne zaspal. Ženu odsúdia za úmyselnú vraždu. Kirandžit sa cití vinná, že spáchala strašný a nezvratný zločin, ale aj napriek tomu sa rozhodne odvolať proti rozsudku, pretože túži slobodne žiť so svojimi deťmi. Ako rozhodne odvolací súd? (TV Wau)

NinadeL

Plynule, bez nejmenšího zaškobrtnutí, vyprávěný příběh podle skutečné události. Takové filmy vždy pozvedává poselství a rozšíření povědomí o daném problému. Bylo hodně užitečné spojit právě Aish s Kiranjit, jinak by se filmu nedostalo takové pozornosti. Proč by ale mělo být překvapením, že Aishwarya je výtečnou herečkou? Své kvality už prokázala mnohokrát v mnoha různých žánrech a činí tak stále. Skvělá Miranda Richardson udělala taky svoje a mohu jen připojit své skromné přání, kterým je akceptování filmu jako možného alarmu a nepodceňovat jeho dosah. Fakt, že pouze dobrá výchova může předejít podobným problémům, je nesporný. Po opakovaném shlédnutí přidávám i poslední hvězdičku, protože ty nejsilnější momenty nepřestávají fungovat a celek zcela automaticky vyvolává plodnou diskusi. ()

Ramanam

Jsem mile překvapen, a to vždy potěší. Mám rád jen čistě indické filmy a kdykoliv, když se do toho přimotá někdo ze Západu, tak je to na výsledku znát a nelíbí se mi to, protože tam cpou ten svůj náhled a způsob myšlení. Navíc je to příběh z Anglie, takže jsem se tomuto snímku vyhýbal jako čert kříži, ale někdy musí i čert přehodnotit svůj postoj... Velmi hezky a přirozeně natočené, dobré postavy i příběh samotný, takže smekám. A. R. B. je klasicky výborná, opět není co vytknout. Co se mi lehce nepozdává jsou jen drobnosti v příběhu. Když chci někoho podpálit, což je jeden z oblíbených zvyků v oblastech, ze kterých pocházel ústřední manželský pár, tak se poté nemohu divit, brečet a propadat žalu, když dotyčný zemře. Toho chtěla snad jen trochu opéct z jedné strany a poté doufat, že mu dojde, jaký je to totální idiot a bude vše v pořádku? Ale dobrá, dle příběhu měla Syndrom Týrané Ženy a byla při činu psychicky mimo. To bych pochopil, protože její manžel byl ostudou mužského pokolení, a s takovým hnusem musí být velmi těžké žít. Asi bych si dovedl představit jiné promyšlenější formy likvidace, ale to zde raději rozvíjet nebudu. Že dostala vyznamenání? Tak to je už hodně diskutabilní. Vůbec nechci snižovat její utrpení, manžel si to zasloužil, i když upálení je dost hnusná smrt, jestliže existují i jiné způsoby a řešení, ale je to při vší úctě stále vrah. Určitě si zasloužila, aby ji pomohli a nějaký přiměřeně nízký trest prostě musela dostat, ale vyznamenání za Příkladnou Asijskou Ženu kvůli její odvaze? To jsou zase laciné politické bodíky a určitě existují stovky jiných žen, které by si to zasloužily mnohem více. Hodnotím-li čistě jen to, co jsem viděl, tak konstatuji, že jsem spokojený a ty necelé dvě hodiny byly velmi příjemně strávené. Čtyři hvězdy po zásluze uděleny. ()

farmnf

Překvapilo mě, že tento film není feministický. Je to prostě popis události a docela dobře udělaný popis. Vypíchl bych jeden z dojmů. Přestěhujme kakaového klučinu z Pandžábu do Londýna a dejme mu do ruky pár liber. Klučina je potom jak z divokýxch vajec a dělá ženě to, co by si doma v Indii těžko troufal.Tam by ho obě rodiny tak sekli, že by čuměl. Proto si myslím, že by kakaoví klučinové měli zůstat doma. Nesouhlasím s komentářem LIVINGDEADa. Aishwarya Rai tu nemůže vypadat jako v Královně koření, jde do lochu a má na krku vraždu. To člověk prostě nevypadá ja na plesu průmyslovky. Aishwarya Rai to myslím zvládla velmi dobře a i jako šmudla ve vězeňským sáčku je moc půvabná. ()

Mr.nachos

Viděla jsem film jen s dabingem a ten, co to má na svědomí by měl dát hlavu mezi dveře a párkrát s nimi prásknout. Příběh je to ze života, poutavý, smutný a ve své pravdě i ze života. Ale ztvárnění hlavní hrdinky je neuvěřitelně zparchantělé. A ten dabing tomu rozhodně nepomohl. Ten z ní udělal hloupou, uňufanou pipku a to je škoda, protože jinak by hodnocení filmu bylo daleko výš. ()

Nikol10

Aishwarya je asi nejkrásnější herečka na světe. Její půvab i ve scénách, kde by jiné herečky krásné nebyly, tak ona stále je. Navíc v teto roli byla přesvědčiva. Jenže příběh sám o sobe az tak skvěle natočeny nebyl. S hlavní hrdinkou jsem sice soucitila, ale ostatní postavy me nepřesvědčily a celkové si tak silný příběh zasloužil možná větší hloubku. ()

• K závěru natáčení musel být režisér Jag Mundhra na tři dny hospitalizován, kvůli vnitřnímu krvácení. (NinadeL)
  • V Indii byl film nadabován do hindštiny, punjabštiny, tamilštiny a telugštiny. (NinadeL)