Adaptace stejnojmenné knihy Agathy Christie, o níž sama autorka prohlásila, že jde o jednu ze dvou detektivek, s nimiž byla ve své tvorbě nejvíc spokojena. Donald Sutherland hraje detektiva-amatéra, jenž může prokázat alibi muži, nevinně odsouzenému k trestu smrti. Napětí příběhu a tajuplnost atmosféry umocňuje prostředí přístavního města Dartmouth. (NFA)

dyfur

Kladom filmu je atmosféra,námet,tiež v pôvodnom dabingu zo starej českej školy.Negatívom je,že je to ozaj veeeeľmi pomaléééé,...a to dnešné videoklipové thrilery moc nemusím,ale toto ozaj i na mňa bolo veľmi langsam....dve hviezdy za film jednu za dabing. ()

honajz

Nebýt tam ta strašně otravná jazzová hudba (kterou jinak mám rád, ale sem se naprosto zoufale nehodí), byl bych hodně spokojený. Městečko Dartmouth působí náležitě tajuplně, přívoz taky, i uličky města. Donald Sutherland jako tvrdohlavý Američan, který chce přijít za každou cenu věci na kloub, ale přitom pak zjistí, že měl raději včas odjet a nechat vše být a byl by klid, působí náležitě tvrdohlavě i rozháraně, líbí se mi i střihová skladba, protože jinak by šlo o nudnou konverzačku, jen s různými lidmi na různých místech, takhle je to alespoň trochu oživením, když to srovnám s klasickými televizními schématy třeba Poirotů. Ian McShane má sice jen malou roli nakonec, ale ukradne si tu scénu pro sebe. Zajímavý dialog: "Jsem paleontolog, zkoumám ze zkamenělin, jaký byl život před miliony let." - "A když vám dám tenhle kámen, poznáte, jaký byl život naší rodiny přede dvěma lety?" Druhý komentář. ()