Film nakrútený podľa skutočnej udalosti nás zavedie do prostredia súdneho dvora v Haagu, kde sa Louise Arbour stáva vrchnou žalobkyňou a pred ňu je postavená vľká výzva. Medzinárodný tribunál pre vojnové zločiny by najradšej spravodlivo súdil všetkých hlavných aktérov vojny v bývalej Juhoslávii. Louise je tak postavená pred mimoriadne citlivý problém dostať pred súd vojnových zločinocov Mladiča, Karadžiča a Miloševiča. Rozhodne však nepočítala s tým, že sa stretne s takou byrokraciou. Ona však bola prvá, ktorá sa dozvedela všetky hrôzy občianskej vojny... (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Roku 1996 byla jmenována Louise Arbour (Wendy Crewson) vrchní žalobkyní u nového Soudního dvoru v Haagu. Byla tak před ní postavena nebývalá výzva - dostat za mříže známé válečné zločince formátu Mladiče, Kadaržiče, Arkana a Miloševiče. S čím však nepočítala, byla obrovská brzda byrokracie, která její snaha stále tlačila ke dnu. Louise Arbour se podílela na scénáři, a tak se jedná takřka o hraný dokument. ()