V Antiochii, malém klidném městečku, se dějí nadpřirozené věci. Všichni se zajímají o nového pocestného, který je obdařen schopností uzdravení od veškerých nemocí. "On přichází" - takto ho uvádějí jeho poslové. Ale kdo to opravdu je? Je to mesiáš, falešný prorok anebo někdo více nebezpečný? Tyto otázky a pochybnosti rozdělí místní společnost. Do všeho se vmísí bývalý duchovní kněz, který ztratil víru, jelikož před několika lety byla brutálně zavražděna jeho manželka. On se bude muset postavit proti vlastním démonům z minulosti a zároveň se pokusí vyřešit několik místních nejasností. (LIVINGDEAD)

honajz

Horor s křesťanskou tematikou, jistou mystikou i detektivními prvky. Což zní jako šílená kombinace, ale překvapivě to funguje hned od začátku. Navíc toho křesťanského tam není tolik, aby to nezkousl třeba fanoušek Vymítače ďábla nebo Omen, přesto pro věřícího je tady pár sice známých, ale stále zajímavých myšlenek. Třeba na téma, že i zlo se může tvářit jako dobro, nebo že zkoušky a utrpení jsou zde od toho, aby nás posilovaly. Na každý pád, na to, že jde očividně o levnou produkci a ty střihy jsou někdy zběsilé, slušně natočený příběh, do kterého jsme vrženi hned od začátku a který je logicky veden ke svému konci. Btw, skvělá hláška: "Jehovisti vidí ďábla všude, baptista neuvidí ďábla, ani kdyby ho kamenem praštil." ()

eraserhead666

Rozjezd nebyl zase tak špatný a vypointování v porovnání s tím nudným až klišovitým většinovým balastem taky docela zaujalo, ale jinak to je docela nezáživné, prosté a suché i na televizní film, kterým by to lehce mohlo být. Zřejmě nebudu sám, kdo z toho bude cítit Kingovy Nezbytné věci. Je zajímavé, že co čekat od některých filmů zjistíte během dvou tří vteřin prvního záběru. U The Visitation jsem se moc nezmýlil a speciálně v tomto případě je to tedy na škodu. Škoda taky je, že Edvard Furlong, jež zde po spasiteli a vůdci lidského odporu v T2 a záhrobního mstitele z Vrány 4 přestoupil k temné straně síly, se už zřejmě nikdy nevyhrabe z toho balastu, do nějž zapadl až po krk. Je to škoda, mám ho docela rád, v Terminátorovi 2 fakt zářil a i tady je v určitých momentech docela dobrý, ale takový už asi je osud mnohých „dětských“ hvězd, zabřednout do těch nejhorších filmových sraček. 1,5* ()

*CARNIFEX*

V malom mestečku Antiochi sa jedného dňa začnú diať zázraky. Muž ochrnutý na jednu nohu sa dotkne plačúcej sochy Ježiša v kostole a začne plynule chodiť. Pochovaný pes sa vyhrabe z hrobu a vráti k svojmu pánovi. Vždy po zázraku sa na mieste objavia traja muži, ktorý zdelia odkaz: "..on prichádza..". Spolu so zázrakmi ruka v ruke prichádza aj zlo. Kto alebo čo prišlo do malého mestečka?? Nie všetci však veria na zázraky a trom tajomným mužom. Podarí sa bývalému pastorovi, ktorý stratil vieru zastaviť "svätú" trojicu?? Film ani z ďaleka nie je hororom. Je priemerne natočeným mysterióznym thrillerom z oblasti viery o tajomnom zle prichádzajúcom z pekla aby ovládlo svet formou zotročenia slabých "duší" obyčajných ľudí. ()

gumli

Tento film by sme mohli nazvať kresťanský horror.Kľudné mestečko Antiochiu navštívia veľmi čudný ľudia.A budú sa konať zázraky.Pes vstane z mŕtvych,jazvy na tele zmiznú,zlé vidiaci bude vidieť dobré atď.Tí cudzinci budú štyria a jeden z nich bude mesiáš.Bude mať dokonca aj jazvy na rukách po ukrižovaní.Ale všetko trvá len do určitého času,aj tie uzdravenia.Ale aj diabol chce svoje.Kresťania alebo nekresťania,na film sa celkom dobré pozerá.Ale neočakávajte že vás ten film uzdraví,keď ste náhodou chorí.Celkom príjemná zmena od iných horrorov. ()

Teardown

Další nepovedená verze o příchodu ďábla, který pod záštitou dobrosrdenství získává lid na svoji stranu. Nevím zda je moje hodnocení objektivní, protože toto téma mi není zrovna moc blízké, ale to bude zřejmě jenom tím, že krom pár drobných vyjímek, jsou tyto "díla" pouze slaboučkým stínem, strácející se ve světle předešlých velikánů. ()

• Město Antioch odkazuje na stejnojmenné biblické město, kde bylo jedno z prvních působišť apoštolů. (mr.filo)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „The Visitation“ od Franka E. Perettiho z roku 1999. (mr.filo)