Večer před odjezdem do války by si měl každý užít trochu té zábavy. A protože již zítra poletí osmnáctiletý Eddie Birdlace do Vietnamu (píše se rok 1963), snaží se udělat vše proto, aby šlo o večer, na který hned tak nezapomene. Přistoupí na nápad svých kamarádů rekrutů a uspořádají mírně pubertální, ulítlou soutěž o padesát dolarů, které vyhraje ten, kdo na večírek dostane tu nejošklivější holku. Jak se vyvíjí večer, vypadá to, že by Eddie skutečně mohl vyhrát, protože plachá Rose, s níž si domluví rande, rozhodně nepatří mezi královny krásy. Přesto z ní však cosi vyzařuje. A to něco, v momentě kdy se provalí jakou boudu mladík na dívku hraje, Eddieho donutí, aby opustil párty a vydal se hledat utíkající dívku do noci. Možná totiž právě nalezl mnohem víc, než si od večera původně sliboval. Lásku. Ve vynikajícím, citlivém a výborným scénářem opatřeném romantickém dramatu sehrál v roce 1991 jednu ze svých životních rolí předčasně zesnulý hollywoodský idol River Phoenix. (oficiálny text distribútora)

aluna

Neklišovitá romance odehrávající se mezi mariňákem užívajícím si poslední večer před odjezdem do Vietnamu a "ošklivkou", která je oním chlapcem vytažena na akci, jejíž cílem je přivýst co nejodpudivější holku. Rose má dušičku čistou jako andělíček (ale rozhodně není nějakou hloupou puťkou!) a s Eddiem, v kterým ta dobrota taky někde vězí, to překvapivě zacloumá a uvědomí si, jakej se to z něj stal srá.....ehm...hajzlík. Je to slaďák, ale díky nenápadný hlavní dvojici podanej tak mile. Není zde potřeba přemíra slov, když se dá to podstatné vyjádřit i bez nich a to už se u dnešních filmů jen tak nevidí....Na 5* to není, ale nemůžu jinak. ()

ABLABLABLA

Bylo to skvělé ačkoliv se mi vůbec nelíbilo jaké hovada jsou. A popravdě mi ale nepřišlo, že by se Birdlace nějak změnil či zamiloval, jak většina tady píše, že "jejich láska byla tak silná, že přetrvala i roky ve Vietnamu"... ano sice se šel pak omluvit, ale pořád byl stejné hovado, když ji nakonec nalákal do postele a pak vyhodil z okna papírek s adresou... a to že se za ní vrátil po třech letech? Žádná láska, jen vypočítavost a možná špatné svědomí.. všichni kamarádi mu evidentně umřeli a on potřeboval, aby ho někdo litoval a obejmul a věděl, že Rose ho nepošle do jistých končin. Prostě "Out-fucking-standing man." Ale ne, jinak se mi to hrozně líbilo, takový milý romantický snímek s perfektními hereckými výkony. Po zhlédnutí jsem se samozřejmě dívala na toho - mě doposud neznámého - Rivera Phoenixe a už vím, proč jsem ho neznala, když teda tragicky zemřel dva roky po natočení tohoto. Škoda. ()

italka63

Rivera je vážně škoda. Hledala jsem v jeho tváři podobu s bratrem, ale nějak nemohla nalézt. Nádherný film o tom, že nemusíte být cool sexbomba, a přesto zacloumáte namachrovaným americkým vojákem, kterého život a válka ve Vietnamu naučí. Líbilo se mi to. ()

YURAyura

2/10 To me nejak minulo - uveritelne pouze potud, co se River chova jako howado, jakmile zacne procitat jde vsechno do... Lili je otresna at uz ma na sobe cokoli a ta postscena je otresna. Fakt smutnej pribeh. ()

Dont

Na první pohled banální snímek o jednom nevkusném vtípku na účet mladé dívky, z kterého se vyklube zvláštní rande, a tak, jak k sobě pomalu nacházejí cestu Eddie a Rose, film se postupně stále více zakusuje i do diváka. Mezi nejlepší scény patří jednoznačně objednávání v restauraci. Zdařile byl zpracován konec, režisér film utnul včas a přitom mě během těch pár závěrečných minut na příkladu Eddieho dokázal přesvědčit o tom, že člověk se z války nevrací domů stejný, jako byl předtím. ()

MJMilan

Pár mladých kluků odcházejících do války si chce poslední chvilky na svobodě užít po svém. Udělají proto soutěž o rande s co nejhnusnější holkou. Jednu řekněme nevýraznou dívku si pozve na rande i River Phoenix, který se nešťastou náhodu do této dívky zamiluje. Po návratu z války ho čeká snad milé překvapení..... ()

Radiq

Myslel jsem, že to bude klasická vietnamština typu: skupinka americkejch mariňáků jede do Vietnamu, zabije tam plno rákosníků, ztratí tam plno kámošů a s traumatem se vrátí dom. Ale Dogfight byl úplně jiná strana mince. Hrála si s váma totiž na city. Né romanticky, ale promyšleně. Dralo se vám to pod kůži úplně nečekaně a poslední záběr, to bylo něco, jak bych to řekl, no prostě že jsem to hned chtěl dělat taky... Každopádně špatně zahranou roli byste tam těžko hledali a přerod z vypatlanýho mladíčka v kluka uvědomující si okolní svět, byl jak přerod blbé můry. Musím říct, že druhej den jsem na film pořád myslel a nešel mi z hlavy. Stojí za to to vidět, víc než vidět ptakopyska klouzat se po poblitejch parketách. ()

Copacabana

"OUT - FUCKIN - STANDING ! " Nadčasový, sedcervúci príbeh, s bravúrnymi hereckými výkonmi a krehkou folkovou hudbou. Do postáv som sa dokázala bez problémov vžiť, pri Phoenixovom hereckom výkone mi srdce búchalo tak rýchlo, že som myslela, že mi vyskočí z hrude. Myslím, že takýto film, by nemal zostať s chabými 150 - timi hodnoteniami a zhliadnutiami, takže keď hladáte kvalitný film po všetkých stránkach, ktorý s človekom rozhodne zamáva, neoľutujete. ()

Lamprea

Mariňák a jeho poslední noc před odjezdem do Vietnamu, kterou stráví s ne příliš půvabnou Rose o což ale vůbec nejde, pač hodnotit člověka podle vzhledu není moc fér. Poslední scéna ve mě vyvolala stejnou nenávist k Vietnamu jaká čišela z Eddieho. Nechutná válka. **** ()

Ak.žena

Mariňák Eddie "Jsem frajer, ale říkají mi Ptačí noha" a servírka Rose "Nejsem hezká, ale změním svět písní" se potkají tragikomicky. Nezamilují se (fakt z toho někdo pochopil, že to tak bylo?!), ale svět se pootočí. Pak se jejich cesty zase rozejdou, aby mohli... dospět, každý po svém. Vybojovat nějakou ze svých bitev. Nikoli beze ztrát. A potom...? Komorně hluboké, dojemně lidské. Malý velký film. ()

Piškotka

Citlivé téma, kterak mladík sňal masku buránka a i skrze nechutnou sázku se zamiluje. Na začátku neobratný manipulátor, pak najednou střídající se ambivalence, na kterou stranu se ubrat. Rose sice vypadala jako naivní husička, ale v hlavě to měla pěkně srovnané se zralým názorem na život. Její půvab byl uvnitř a city čisté. Konec byl trapný, na každém rohu hippie a gayové. Narušovalo to příchod našeho hrdiny za milovanou Rose po návratu z Vietnamu. River Phoenix je celkem nenápadný klučina. Svůj asi životní výkon podala téměř bezzubá šeredka a Indiánka. To bylo k popukání. ()

Heroine

I když jsem k filmu přistupovala s nedůvěrou, a moc jsem se netěšila ani na svého neoblíbeného Rivera, byla jsem mile překvapená. Velmi vkusně a mile natočená černá komedie o lidech, o snech a o válce. Hezký film. ()

candy_daze

Skoro celý film se nese v duchu miloučké komedie. Děj je sice předvídatelný a občas proto trochu nudí, ale většina filmu je dobře koukatelná. V posledních minutách následuje silný kopanec přímo do břicha, ale jen nevím, jeslti dobře mířený. Konec mi do celého filmu nezapadá. JInak se jedná o fajn film s dobře ztvárněnou dobovou atmosférou, jehož první polovina je zábavnější než ta druhá a tak něják to plyne. Nejlepší na celém snímku je ale stoprocentně River Phoenix v roli stále ještě nedospělého natvrdloně, co si strká cigára za ponožky a ať už udělá sebevětší hovadinu, jste schopní mu to odpustit ()

Katie88

Silně nedoceněný romantický film s Riverem Phoenixem dva roky předtím, než se předávkoval. River hraje mariňáka Eddiho, který má být na druhý den poslán do Vietnamu v 1963. Při hloupé hře zvané Dogfight (dog=ošklivka) poznává volnomyšlenkářskou Rose, která ho nutí se alespoň na jeden večer nad svým vnímáním světa zamyslet. River hraje roli Eddiho skvěle, jak se sám nazval v jedné chvíli „Little shit“ naprosto sedí, je to svým způsobem takovej malej šmejd, co si myslí, že se zbraní v ruce změní svět. Přesto postupem večera divák odhaluje i jeho něžnou stránku a z na oko zkušeného drsňáka se stává citlivý a naprosto nezkušený kluk, co má poprvé rande se skutečnou holkou (a ne jen prostitutkou). O pět let později se domů vrací jiný Eddie… Vietnam pro něj byla krutá zkušenost a doma jej nevítá nikdo. San Francisco je jako jiný svět – kytičky, dlouhé vlasy, marihuana a pro něj mají jen opovržení. Divák jen doufá, že jej už čeká klidná budoucnost ať už s Rose nebo bez. Co mě naprosto fascinuje na tomto filmu je to, že každá scéna má co do sebe a nutí diváka číst mezi řádky – velice zasloužených 5 hvězd.  ()

Lumberjack

Jen ten Vietnam byl odfláknutej... Taky to prostředí mohli udělat tak, aby to alespoň náznakem pripomínalo jihovýchodní Asii a ne nějaké staveniště na americkém předměstí... ()

jafuska

z tohoto filmu mám rozpolcený pocity na jednu stranu to byl průměrný film, a na druhou stranu chvílemi nuda, jak je zvykem, i tady se ukázalo jak mohou marináci myslet dost negativně a neváží si obyčejných lidí, ačkoliv i zde byla jedna výjimka marinák, který ze začátku byl arogantní, ale pak poznal ženu a ta mu obrátila svět a život o 180 stupnů hodně pozitivně, ale ten konec byl docela nedořešenej, ale jako odpolední film proč ne, ale jsou daleko lepší filmy, než je zrovna toto ()