Profesor Hobson (John S. Davies), vyučujúci na škole počítače, má problém: jeden z jeho študentov, dokonca ten najlepší, Bobby, je mŕtvy. Amy Witherspoon (Lauren Lane), vdova po Bobbym, prichádza na univerzitu, aby smrť vyšetrila. Hobson sa od nej dozvedá, že študent trávil celý čas v nejakom počítačovom krúžku. Aj keď sa mu spočiatku príliš nechce, musí záhadnú smrť skúsiť vyriešiť, čelí totiž obvineniu, že Bobbyho zavraždil on. (beso74)

beso74

Zvláštny film, kde je pozornosť sústredená okolo tajnej spoločnosti snažiacej sa o nápravu spoločnosti extrémne radikálnym spôsobom. Píše sa polovica rokov 80., objavujú sa prvé počítače a univerzita v Arlingtone, Texas, USA rozbehla netradičný projekt - natočiť film, načo si vedenie univerzity najalo režiséra debutanta a hercov začiatočníkov. Aj keď je premisa filmu vcelku zaujímavá (kult zoskupený okolo počítača, ktorý im dáva pokyny na likvidáciu spoločensky nežiaducich elementov), nedostatok financií a neskúsenosť tvorcov z toho vytvorili nudné divadlo, kde takmer polovicu času strávia členovia kultu ukrytí pod maskami (pripomínajúce oveľa slávnejšiu skupinku počítačových fanatikov - Anonymous) a nerobia nič iné len kecajú, pričom hlasy majú počítačovo upravené. Ani ústredná dvojica nie je príliš výhra, John S. Davies ako profesor a Lauren Lane ako vdova si moje sympatie nezískali, jednoducho to medzi nimi nefungovalo. Za zmienku stojí ešte spomenúť asi 30 sekúnd dlhé vystúpenie Lou Diamonda Phillipsa, ktorý si tu ako člen gangu odbil svoj herecký debut. Za snahu a zaujímavú tému slabých 30%. ()

• Lauren Lane v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)