Větrný démon

• Česko Démonické větry (festivalový názov) (viac)

Cory s několika přáteli navštíví starou usedlost, kde jeho předkové, jak se později ukáže, holdovali černé magii a démonismu. Místní je od pobytu v domě odrazují, skupinka však na jejich prosby nedbá. Ve vzduchu je však něco smrtelného a v domě už na partu přátel čekají démóni. Brána do pekel se otevírá… (pfa)

Kordus

Stupidni becko s dobrymi hlaskami, ktere mi ale v den promitani vubec nesedlo. Uznavam, ze ma sve kouzlo, ale mam jina guilty pleasure. ()

tron

„Robíš chybu.“ – „Možno. Ale je to MOJA chyba.“ Typický pohrobok 80-tych rokov. Znesiteľné béčko, snažiace sa (9 rokov po premiére Raimiho kultovky) kopírovať Evil Dead. Je to poznať hlavne na maskách, násilí a situovaní deja do chaty, z ktorej je nemožné dostať sa von. Scenár hrozný, k tomu predpotopné CGI (našťastie je to len pár desiatok sekúnd), nesympatické postavy a samoúčelné násilie. A woodoo na Tahiti? Nepomýlili si to náhodou s Haiti alebo s Afrikou?!? ()

Bloody13

Po revolučním boomu sousedil Větrný démon ve videopůjčovnách hned vedle druhého Evil Dead a Pátera Thomase. Neodolatelně barevný cover (taky jste si všimli toho, že ty kreslený už úplně zmizely?) lákal na zábavnou podívanou plnou krve, slizu a hnusných démonů z jiné dimenze. A taky že nelhal. Tenhle snímek se zhlédnul právě v Raimiho kultovním krváku, ale blíže má spíš k béčkovému Night of the Demons. Napětí tu v první části ždíme hlavně ze znepokojujících pohledů všech postav, ve druhé už roztáčí slibovanou přehlídku různých monster, brutálních vražd a nepovedených efektů. Demon Wind se sice bere zbytečně vážně, ale pro milovníky hororových braků je už možná raritou. ()

TheRaven

Kdybych to viděl na Otrlákovi po čtvrtém pivu, tak je to jasná pětihvězda. Neskutečně prkenní herci pronášející neskutečně prkenné dialogy. Přesto to má zvláštní snové kouzlo a kupodivu to navzdory vší té filmařské neumětelskosti není nuda. ()

darkrobyk

Horror v přesném duchu 80.let - po všech stránkách. Hudba (B.Wallenstein) chvílemi připomíná Carpenterovu z jeho nejlepších fláků (hlavně zkraje), jinak převládající syntezátory typické pro onu dobu zjm. v italských horrorech a kriminálkách. Účesy rovněž dobové a démon v podobě polonahé prsatky jakoby vypadl z klipů MTV. Nijak převratný příběh sází hlavně na atmosféru a naprosto skvělé masky! Triky, představované kreslenými blesky a malovanou energií, jsou dobově mizerné, byť už tehdy se dělaly výborné počítačové (Terminátor, Propast, Vládci vesmíru, Krotitelé duchů ad.). Nejen masky připomínají italskou školu, ale i detaily - lebka s červy (žížalami), vejce, které pukne a vyvalí se z něj červi (larvy potemníka), kostlivec na kříži, mlha...Zástupy nemrtvých dají vzpomenout především na Romerovu Noc oživlých mrtvol. Sliz, rituály, prokletý dům, co více si přát! ()

Paldini

Předlouhé pohledy z očí do očí, delší než v leoneho filmech a neuvěřitelně gay atmosféra, to je to, co zůstane zaryto v moji paměti v souvislosti s tímto pohrobkem horrorů osmdesátých let. ()

Cappuccino

Čisté béčko s príšerným scenárom, ktoré mohlo vo svojej dobe v divákoch čosi vyvolať (i keď úprimne povedané, ani neviem čo), no v dnešnej dobe sa na ňom skôr len kvalitne zasmejete. Za soundtrack štýlovo veľmi podobný Carpenterovmu The Thing a podobným klasikám dávam hviezdu navyše. ()

pornogrind

Tak tohle byla totálně nudná sračka. Už dlouho jsem se takhle u filmu nenudil. Přemýšlel jsem i o odpadu, ale je pravdou, že se nedá upřít určitá snaha co se týče masek a některých gore efektů. Jako celek to ale nefunguje vůbec. Tohle snad nemohlo děsit ani v roce 1990. ()

LION-MR.T

Trochu mi to připomínalo Evil Dead. Jednu hvězdičku dávám za masky a efekty. Satan v tomto filmu vypadá zpuchle a spáleně,velmi entypicky než jiných filmech,ztělesněn vším hnusným a oplzlým. Další hvězdička byla dána za nápad a herce. Třetí hvězdička byla uložena za napínavou hudbu a napětí filmu,zbylé dvě,protože se mi to líbilo tak moc,abych tomu dal za pět. Dokonce i krtitizováný konec mi sedl,film kvalitně natočen a docela i levně,prvních 25 minut rychle sjede a pak nastupují démoni a kouzla. ()

SOLOM.

Tak tohle opravdu myslel někdo vážně? Banda mladých hipíků byla docela k popukání, některé jejich hlášky mě vážně rozesmály, ale jinak to byla docela banda ubožáků. Film mě ze začátku vůbec nebavil snad i díky docela trapným efektům. Masky nemrtvých ještě celkem ušli, ale i animované blesky a žluté šmouhy si mohli odpustit. Já blázen si myslel, že tohle je film z nějakých sedmdesátých let, ale ono to je kupodivu z roku 1990. Abych však film jen nekritizoval, tak musím říct, že zhruba od 50.minuty jsem se do děje docela zažral. Ne snad, že by to byla nějaká skvělá zábava, ale docela se mi líbila stupidita hlavních postav a zástup nemrtvých, který se pokoušel dostat do domu. O neomezeném počtu nábojů se už asi nemusím zmiňovat. 5/10 ()

Karamanlis

O nejakej originalite v prípade Veterného démona nemôže byť reči, inšpirácia Evil Deadom, Bavovými Démonmi či od dva roky staršou Nocou démonov je neprehliadnuteľná, ale na druhej strane podobných démonských hororov nebolo natočených zase až tak veľa, takže divák obľúbujúci túto tematiku si Demon Wind určite dokáže vychutnať. Film ani na chvíľu nenudí, ohyzdní démoni sa na scéne objavujú už od počiatočných minút a po príchode partie teenagerov na prekliatu usadlosť okamžite začína poctivá akčno-hororová rezanica, umocnená pôsobivými trikmi a maskami. ()

matestlust

Téměř céčková trapná mega sračka,kterou od totálního odpadu odtrhávají jen celkem dobré masky a moc pěkně vybrané prostředí.To vše zbylé je téměř nekoukatelná blbost ve které vévodí absolutně gumoví toaletní herci..Pro mě veliké zklamání a doporučení pro každého milovníka béčkových hororů-ruce pryč! ()

Mordenroth

Demon Wind je určite pozerateľný a vzhľadom na kvalitnú atmosféru a dokonalé masky aj vysoko nadpriemerný horor evokujúci staré dobré 80. roky. Len škoda trochu „blbého“ finále... Je zrejmé, kde hľadal Charles Philip Moore inšpiráciu pre svoj režisérsky (a prakticky aj scenáristický) debut. Menovite u Raimiho, Romera, Carpentera a dokonca aj u Fulciho. Ak má človek pred sebou takéto vzory, môže byť výsledok zlý? Možno áno, ale určite to nie je prípad Demon Wind. ()

corpsy

Úvod nás naladí na príjemnú, tajomnú a krvavú notu. Avšak to čo nasleduje potom, je vata s hlúpymi a naivnými dialógmi a ešte debilnejšími hereckými výkonmi, popretkávaná ( dobre známymi ) hororovými motívmi. Ale aby som nebol len kritický, krvi a slizu je tu dostatok, démoni sú kvalitne odpudzujúci a celkom sa podarila aj výprava. ()

Ten Druhy

Ch. Ph. Moore očividne ľúbi Fulciho a talianske horory, ich vplyv je vo Veternom démonovi evidentný. Takisto má iba minimálny zmysel pre logiku a realitu - napr. benzínová pumpa na poľnej ceste opäť odkazuje na makabróznu poetiku starej talianskej školy. Náznaky hrôzy sú však veľmi účinné a vyvolávajú strach. Režisérovi sa darí vytvárať mrazivú atmosféru a navodiť pocit, že zlo je všadeprítomné. Takže, stupídne herecké prejavy a zopár lacných trikov (modré elektrické výboje) sa ľahko dajú odpustiť. Masky nemŕtvych boli výborné, ale keď sa tieto bytosti z oného sveta objavili na scéne s filmom to išlo od desiatich k piatim. Záver bol prekombinovaný. Podstatné však je, že ide o horor, v ktorom sa už od začiatku niečo deje, ktorý má rotáciu, dynamiku aj tajomstvo. ()

fcreading

Demon Wind som mohol veľkým oblukom obísť, ale rozhodol som sa, že dám tomuto filmu šancu. A moja volba sa ukázala byť zlá. Spočiatku sa začneme pohybovať v pomalom tempe, akcia sa zadrží, režisér vytiahne neohrabaný dialóg a hlúpych hercov, kde jeden začne prehrávať toho druhého. Na filme nezaujme skoro nic, co by aspoň za zmienku stálo za to. PS: Ale gore efekty neboli zlé. ()

TomX2

Veterný démon je podpriemerný horor, na ktorom snáď ani nič zaujímavé nenájdete. Pár krát tam pleskne krv, sú tam rôzne kreatúry ktoré vyzerajú a zaujímavo a soundtrack je dobrý, ale to je asi tak všetko. Herecké výkony veľmi slabé, postavy nesympatické, scenár nič moc a akcii sa dočkáme až v poslednej polhodine. U mňa to je niečo medzi dvoma-troma hviezdami, no vzhľadom k tomu, že som sa takmer vôbec nebavil dám hodnotenie nižšie. ()

Lucina84

Velice kvalitní a mystický horor s démonama a černou magií. Tak trochu mi film podle atmosféry a stylu ztvárnění připoměl 2 horory z takovéto doby, jako je Braindead, Pozdrav z cesty do pekla. Velice zábavná a poctivá práce se skvělými efekty a maskamy, které působí dost slizsky a taky děsivě! ()