Šéf, podlézavý zaměstnanec, vypočítavý úředník a asistent, který jde přes mrtvoly, měří své síly v několika sportovních odvětvích. Pot se mísí s manipulací, z vítězství se stává obtěžování a fyzická odolnost je poslední možnou obranou před vyhazovem... (oficiálny text distribútora)

Jamal

Nebylo to tak hrozné, jak to na první pohled vypadalo. Každopádně na začátek akce si budete muset počkat až za první polovinou filmu a pak už se nudit snad nebudete. Mrzí mě ale, že se zde Marion Cotillard rozhodně nevyšvihla a naopak se mi zdá, že se svojí postavou tak bojovala až se jí to moc nepovedlo a moc vás nepřesvědčí, hlavně výroky směřované proti jejímu šéfovi, kterého pod nátlakem zažaluje za sexuální obtěžování, k tomu zajímavej nehappy konec a od filmu, kterej se netváří jako megahit je jeho výkon fair play i pro diváky, kteří ovšem vydrží za polovinu. ()

Snorlax

Pokud se smíříte s tím, že někdo tento film blbě žánrově zařadil, dostane se vám velmi slušného dramatu. Thriller si představuji poněkud jinak. Magimel je úžasně slizký zbabělec, Renier se bojí i mávnutí muších křídel a Savin je nádherně nabubřelý panák se superegem. Cotillardová je odhodlaná Nicole, která se však proti své vůli mění v šedou myš, neboť pánové ji s přehledem přehrávají. ()

kajda.l

Fair Play je smínek, který naprosto selhává v tom, na čem je založený a to dialozích. Ve dvou třetinách snímku sledujete slovní souboje "jeden na jednoho" v různých kombinacích a časové linii, ale jen jeden z nich překvapí slušnou pointou, podpásovkou (scéna ze squashového kurtu - "Dopřej rozkoš svému tělu"). Poslední třetina by měla mít za úkol všechny ty vyhrocené situace (vyhrožování, vydírání, zastrašování), spojit do fungujícího celku, vhodně zvolené prostředí (skaliska, vodopády, divoká voda), které nabízelo bezvýchodnost, tomu mělo napomoci a pětice postav se měla dočkat napínavého zúčtování, ale opět nefungovalo nic. Chování postav bylo mnohdy dementnější, než v laciném "teenage" hororu, atmosféra nulová a obě ženské postavy především Nicole (Marion Cotillard), strašně hloupé a otravné. Možná, kdyby holky zaimprovizovaly namísto odříkávání směšných frází, výsledek by byl určitě lepší. Tudíž soucítění, nenávist nebo fandění postavám se nedostaví a vlastně je divákovi úplně jedno, co se komu stane a konečná scéna, která se snaží být šokující, jí nakonec vůbec není. Film jsem si pořídil právě kvůli Marion a přes svou naprostou nekritičnost a obdiv k jejímu herectví, nakonec i tomuto slabému thrilleru, tu 3* přihodím, protože minimálně v její "dialogové"a sportovní části se na ní moc krásně koukalo. 55% ()

Padme_Anakin

Zařazení snímku do nějaké žánrové škatulky jsem vůbec neřešila, tvůrci totiž rozehráli velice zajímavou psychologickou hru o mezilidských vztazích v jedné firmě, zejména střety zaměstnanců se šéfem a ten šéf, to bylo teda „něco“.. Osobně bych v takovém prostředí nevydržela ani týden, zcela dobrovolně bych šla raději prodávat jablka.. Tuším, že jako sonda mezi dravce, co touží po vzestupu, po moci, po penězích a čeho všeho jsou schopni, film funguje skvěle.. Magimel, Renier a Savin výborní, všichni tři se zhostili svých rolí obdivuhodně, no a Jean-Pierre Cassel v malé vedlejší roli mě taky potěšil.. ()

• Film získal na filmovém festivalu v San Sebastian 2006 cenu za nejlepší režii. (Terva)
  • Veslařský úvod je celý natočený v Praze na Vltavě kolem barrandovského mostu. (chamonix)