Ripley Holden (David Morrissey) je majitelem zábavního rodiného podniku. Jeho snem je vybudovat ve městě nové Las Vegas a být úspěšným podnikatelem. Jednoho rána však nalezne mrtvého mladíka přímo ve svém kasínu. K případu je zavolán detektiv Carlisle, který se během vyšetřování zaplete s Ripleyho ženou Natalie. Postupně se dostane do konfliktu s Ripleym a vyšetřování se tak stává spíše osobní záležitostí a touhou po pomstě. (Vizmír)

Pítrs85

Pohodovej a docela i vtipnej séroš, ze kterého vyloženě cítíte tu ospalou atmosféru anglických promenád (nevím, jestli u toho Angláni pochlemtávali ten jejich tea, ale mně se u něj vždycky dobře večeřelo, tohle je vážně pohoda v instantním balení), přestože hlavním tématem (nebo aspoň zdánlivě) je tu pátrání po tom, kdo z toho místního panoptika zvláštních lidiček je vlastně vrahem. To vše prošpikováno skvělými písničkami a výbornou hereckou dvojicí Tennant/Morrissey, hlavně druhej jmenovanej si tu svojí postavu min. dvou tváří dává ve velkým (i když mu to z toho ansáblu zpívá nejhůř). ()

novoten

Ne všechna seriálová anglická městečka jsou neodolatelná. Někam byste se přestěhovali ihned, jiná by alespoň stála za opatrné prozkoumání. Ne tak Blackpool. Ten totiž na první pohled působí jako zaplivaný zapadákov, kde nikdo nedokáže být úplně šťastný a dříve nebo později na povrch vyplavou jeho mindráky. A na druhý pohled? Jako zaplivaný zapadákov, kde kromě mindráků plavou na povrch i nejrůznější tajemství. Třeba neočekávaná vražda grázlíka od vedle. V tu chvíli tak nezačíná jen vyšetřování v podání sympatického kriminalisty se zálibou v nejrůznějších nezdravých laskominách, ale i velké rodinné drama, na jehož konci se osudy všech zúčastněných nenávratně promění. A jak je v ostrovních seriálech zvykem, žasl jsem nad jednotlivými hereckými výkony představitelů ústřední rodinky, jejich přátel i známých. Jak ale v ostrovních seriálech zvykem moc často nebývá, spousta vyhrocených situací je řešena perfektně padnoucí muzikálovou vsuvkou. A v kombinaci s nečekanými změnami nálad funguje takový tvůrčí směr dokonale. Ve středu všeho dění totiž proti sobě stojí dva králové Davidové. A jak Tennant jako Peter Carlisle, tak Morrissey jako Ripley Holden strhávají každým hlubokým i drsným pohledem nebo nečekanou grimasou veškerou pozornost zaslouženě na sebe. A i když tempo posledních dvou epizod zvolní možná až příliš, stejně Blackpoolu jackpot v podobě nejvyššího hodnocení neuteče. Právě ta lepkavá atmosféra místa, kde vlastně nikdo nechce být, zalezla pod kůži až příliš hluboko a nezdá se, že by se jí v dohledné době chtělo ven. ()

Fiftis

Nebolo to také zlé, ale vďaka bohu, že to má len 6 častí. David Morrissey absolútna topka. Zatienil aj Davida Tennanta. Ešte pochválim ako herecký talent, tak aj krásu a sexepíl sexi maminy Sarah Parish. To najhoršie sú na seriáli muzikálové vložky, pri ktorých sa herci z ničoho nič začnú pozerať do kamery a spievať, čo spôsobí, že sa vrátite zo seriálu späť do vašej izby a uvedomíte si, že sa dívate na hranú šou. Absolútne to tým stráca úroveň. A to cez ten fakt, že sa spievajú pekné dobové pesničky. Vyšetrovanie vraždy v kasíne, čo je hlavná dejová linka, až tak nebaví, nemáte motiváciu sa to vôbec dozvedieť. A preto ja som sa hlavne bavil tým, ako si nie príliš príťažlivý detektív chce vrznúť so ženatou ženou majiteľa kasína. Možno si každý nájde to svoje, čo ho bude baviť, ale na mňa to pôsobilo až príliš lacne. ()

ladynka

Kombinace rodinného dramatu, detektivky a muzikálu zní trochu vyšinutě, ale tady to výborně funguje. Kupodivu nejlepší mi připadají "muzikálová" čísla, kdy několik lidí na různých místech si předává jednu písničku. A opět výborně vybraní herci. ()

VenDulin85

Po prvním díle jsem si říkala, že to je tak šílené, že to dokoukám snad jen kvůli tomu, abych jako správný detektiv-amatér zvěděla, kdo je vrah toho peroxidového protivného skrčka. Nicméně mezi druhým a třetí dílem se to u mě nějak zlomilo a já jsem si Blackpool začala naprosto nezřízeně užívat! U písniček je trochu zvláštní, že je zpívají všichni, ne jen jeden člověk, ale má to své kouzlo a asi nejpotrefenější mi přišla Should I stay or should I go, perfektní pro soudní prohlídku domu, nebo Knock knock. Podezřívám všechny herce, že si to bohapustě užívali a zejména David Tennant je ďáblík par excellence... No, odhalení, kdo je vrah, jsem se na samotném konci dočkala, a přišlo mi to už jako vlastně celkem zbytečná informace.. protože tady šlo o jiné věci. ()

rikitiki

Nález mrtvoly jakéhosi darebáka, který nikomu chybět nebude, přivede do zábavního městečka detektiva, jehož cílem je najít pachatele. Jak se na první pohled zdá. Ale, je to tak doopravdy?_____ Blackpool je detektivkou v tom smyslu, jak bývá obvyklé, jen velmi vzdáleně. Vyšetřování totiž nerozkrývá zločin, ale hlavně vztahy v jedné rodině. Staré křivdy a naooko udržované vztahy, které byly dlouho pod pokličkou, vyplouvají na povrch a na světle je vidět, jak ubohé a přežité jsou. Je jasné, že zpátky do zdánlivé idylky dobře situované rodiny se už vrátit nedá.______ Fromou vyprávění Blackpool připomíná muzikálový western: do města přijíždí nový muž, muž s čistým štítem, muž s úkolem město vyčistit. A narazí na místního kápa, chlapíka disponujícího fyzickou silou, penězi, vlivem a navíc krásnou, smutnou a osamělou ženou. A právě o ni svede detektiv s drsným zlatokopem souboj - často snímaný ve stylu Sergia Leoneho jako dlouhé vražedné pohledy._______ Blackpool je ale westernem nové doby, kdy karty dobra a zla nejsou rozdány jednoznačně. Proto se detektiv ve snaze získat svou lásku hodně ušpiní a z města rozhodně neodjede s čistým štítem. Zlatokop zase předvede i vášnivou a přemýšlivou stránku svého charakteru, takže je pochopitelné, proč si ho žena, o kterou se teď bojuje, před lety vybrala a proč s ním zůstává. ____ Prokreslenost charakterů souvisí s tím, jestli je dokážou herci zahrát - a o tom v Blackpoolu není nejmenších pochyb. Dobře zahrané jsou i vedlejší postavy, ty ústřední jsou přímo excelentní. D. Tennant jako detektiv s klukovským šmrncem znovu předvání, jak tvárný a roztomilý umí být. D. Morrissey je snad ještě lepší, protože dokáže postavě lehce slizkého světského dodat i odstíny skrývané nejistoty a lásky, takže zdaleka není tak nesympatický, jak se to zprvu jeví. Sarah Parish přesně vyplňuje prostor mezi oběma protivníky - je sympatická i zranitelná, aniž by na sebe příliš upozorňovala, protože ve westernech obvykle žena bývá rozbuškou příběhu, ale ne jeho tahounem. _____ A co je na tomhle seriálu nejdůležitější? Je vtipný, ironický a svěží. Muzikálová čísla ze starých hudebních fláků skvěle posouvají děj a já si přála, aby jich bylo víc. K téhle sérii se ráda vrátím. JE TO ZÁBAVA! (a tohle je můj přesně 1000. komentář) /25. 4. 13./ ()

ReneeS

Chvíli jsem přemýšlela, jestli tomu dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale už za ty hudební scény si to těch 5 zaslouží. Blackpool se ukázal být něčím jiným než jsem původně čekala. Po chvíli jsem si kladla otázku, je záporák vůbec záporák? Jak tohle může skončit? Nakonec se s tím poprali docela obstojně. Když k tomu přidám své potěšení, vidět oblíbené herce v poměrně nezvyklých rolích, tak už můžu jen dodat - pěkné, moc pěkné. (a ještě musím dodat, že s každým shlédnutím jsou ty hudební čísla lepší a lepší, takže pokud se tomu seriálu někdo vyhýbá právě kvůli nim, dělá chybu) ()

snaked

Nádhera. Tohle jsem si užívala do posledního momentu. Kromě jednoho disca mě moc bavily všechny songy/výstupy. David Tennant je výborný, ale David Morrissey je ještě lepší než *V*Ý*B*O*R*N*Ý* ()

mad_ness

Z tých sladkostí, ktoré David (Tennant) tlačil počas tých šiestich častí do hlavy, by jedného urvalo, tak ja pevne dúfam, že z toho nedostal cukrovku. Nechala som sa uniesť prvou časťou a bohužiaľ, hodnotenie musím znížiť, pretože sa to tam celé naťahovalo ako soplík. Ani tá posledná časť s hláškou „Just because you like The Graham Norton Show, it doesn’t make you Colwyn Bay.“ Obaja Davidovia sa mi ale prevelice páčili. No a čo sa týka moralizovania toho prípadu...moralizovať nebudem, aj keď... Joj a tá klíma je fakt mätúca, raz sa tam premávajú v plavkách, druhý deň v bundách a David Tennant má asi nestálu teplotu tela, keď bol celý čas vyštafírovaný v tom kabáte Janis Joplin. ()

kareen

Pokud vás od sledování tohoto skvělého seriálu odrazuje nálepka "muzikál", tak vězte, že tak horké to zas nebude. Hudební čísla sestávají v podstatě z popových songů, do jejichž originálu začnou postavy zpívat, ale tak nějak v pozadí, aniž by přehlušily původní interprety. Pro samotný děj nejsou zas tak podstatná, ale byla by škoda je přeskočit, protože jsou zatraceně zábavná. Co se týká detektivní zápletky, ta je vlastně vedlejší a postupně ustupuje do pozadí, to však vůbec nevadí, protože rozhodně nehrozí, že by jste se nad osudy rodinky Ripleyho Holdena byt' jen na minutku nudili. Naopak je to napínavé, vtipné a originální. Velikou ozdobou seriálu jsou pak herecké výkony, především hlavní silné trojky - Sarah Parish je jako žena v domácnosti, co se zamiluje do jiného muže velmi přesvědčivá a na adresu mých velkých oblíbenců Davida Morriseyho a Davida Tennanta snad jen tolik, že dokázali svým morálně ne zcela jednoznačným postavám, dodat tolik charismatu, že byli oba naprosto neodolatelní a jejich vzájemné střety patřily k tomu nejlepšímu. ()

Rosana

Héééj, jsem si říkala: "Co to jako je?" když detektiv s hlavním podezřelým začali vesele tancovat a zpívat. On je to krimi-muzikál? A nebyl to jen krimi-muzikál. Postupně se z toho stalo rodinné psychologické drama, pokračující romantickou komedií a končící jako pohádka. Pořád všechno muzikál. Já ty Brity miluju. A Davida Tennanta! ()

easaque

kombinace kriminálky a muzikálu zní absurdně a taky to tak vypadalo. Režijně a dramaturgicky je to zvládnuté bravúrně a herecké obsazení to mělo více než dobré. Holden mi byl od začátku šíleně nesympatický, ale i tak jsem mu věřil každé slovo i gesto. Mělo to silný i slabý stránky (například ke konci dost utahaný), ale výsledek byl víc než dobrý a čtyří hvězdičky si určitě zaslouží. Takže doporučuji dalším úchylákům - málokdo to ale asi zkousne, aspoň si myslím. ()

Blackros

Tento seriál se vskutku vymyká zaběhlým principům novodobých seriálů. Vlastně nevím co mě na něm baví, ale je to opravdu jízda. ()

Splasher

Další z řady vysoce kvalitních britských minisérií. V tomhle ohledu je rok 2004 asi nejplodnější. Samozřejmě mě taktéž zajímalo, jak je na tom pěvecky Pemberton a Doktor. Slušně. Hodně mě překvapil D. Morrissey, kterého jsem před Blackpoolem v ničem jiném neviděl. Postavě Ripley Holdena vdechl život už při úvodních titulcích a vězte že ve výborném výkonu pokračoval až do těch závěrečných. ()

Laerry

Naprosto dokonalý mini muzikál s minimalistickými, zato bezchybnými hudebními čísly. Během šesti epizod je vystavěn dramatický příběh o jedné vraždě, majiteli kasina, jeho ženě a především jeho nemessis: detektivu Carlisovi. A konečně jsem si mohla dostatečně užít skotského přízvuku DT, kterému jsem nerozuměla téměř ani slovo, ale to vůbec nevadí:-D Za pár let tohle dílko bude zajisté kultovní, není-li už teď. ()

filmmovier

Další prvotřídní britská záležitost, kterou jsem si nehorázně užíval. Výběr songů je v Blackpoolu naprosto geniální a choreografie neodolatelná. Jak je u britských sérií dobrým zvykem, í Blackpool má fantastický scénář a fantasticky napsané postavy - a navrch také nesmírně povedené finále, kde se nejedna postava od základů změní. Obsazení je naprosto geniální a je vidět, jak si to všichni užívali - a stejně tak jsem si to užíval i já. David Morrissey je absolutně užasný, dokonce i lepší než David Tennant, který je samozřejmě také tradičně naprosto perfektní. Velevážený pan Tennant mě také velmi příjemně překvapil svým parádním zpěvem, ale když zrovna nezpíval, tam jsem mu nerozuměl absolutně vůbec nic. Fakt. Ani slovo. Ten skotskej přízvuk má v tomhle seriálu fakt brutální (jenže i mě, jako chlapovi, to přijde fakt nesmírně sexy). Blackpool funguje na výbornou (jen v té detektivní linii trochu škobrtá, hm, ale o tom to nakonec zas tolik není) a je škoda, že ho zná tak málo lidí. Já ho rozhodně neviděl naposledy. Ta hudební čísla doporučuju i samostatně, jsou fakt naprosto perfektní, obzvlášť duely mezi Carlislem a Tennantem v podobě Should I Stay Or Should I Go a These Boots Are Make For Walking. A krom toho všeho to má i naprosto luxusní hlášky. A hromadu sladkostí a kravin, kterými se Tennant celou dobu ládoval. Je fajn zjistit, že ta jeho chůze "na Tennanta" s rukama v kapsách, vznikla ještě před Doctorem. 100%. ()

neoBlast

Hádejte. Výlet do umělotiny, ne nepodobné Las Vegas, kde všichni mluví dost divně a velmi nesrozumitelně, celičké okolí svítí a kýč je na každém jeden a půltém kroku? Nevíte kde se takové místo nachází? Přece anglický Blackpool, jehož každý prazvláštní obyvatel má vhodnou píseň na rtu a údernou hlášku hnedle za ní (ano, mluvím hlavně o tobě Ripley Holdene). A BBC tuhle celou tragikomedickou parádu dokázala nacpat do originální šestidílné televizní detektivky. A co dál? Viva Blackpool! 80 % ()

Beatle

Při prvním díle jsem si říkala, jestli to označení "seriálový muzikál" doopravdy myslí smrtelně vážně. A oni nakonec ano. Britové nikdy neměli humor, který by člověk jen tak snadno pochopil a nejde u něj, jak se říká: "jen držet hubu a krok". Musíte se s ním sžít a pochopit jej...a v tu chvíli i BLACKPOOL se stane skvělým a naprosto absurdním zážitkem :) Ne moc novinkový příběh se prolíná s mnoha známými hudebními složkami, které jsou navíc skvěle prezentované, někdy až tak, že člověk má pocit, že Britové prostě nikdy neudělají nic, co by normální pozemšťan pochopil :D ()

Puddle

Mix muzikálu, rodinného dramatu a detektivky je určitě zajímavá idea, bohužel mě mrzí, že celý motiv vraždy a hlubší sonda do Ripleyho pochybné minulosti, na kterou jsem se tolik těšil, vcelku vyšumí do ztracena. Asi jsem čekal více detektivky a méně rodinných vztahů, které zde mají větší prostor, ale které mi (kromě Ripleyho ženy a detektiva Carlisla) nepřišly tak zajímavé. Muzikální kreace jsou ovšem na výbornou. ()