Strážce svědomí

• Poľsko Naznaczony
Poľsko, 2009, 9 h 14 min (Minutáž: 42–45 min)

Arkadiusz Bazak, Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Julia Wróblewska, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski, Jerzy Skolimowski (viac)

Pozoruhodný příběh muže, který teprve tváří v tvář nebezpečí pozná sílu svého charakteru. Když do života matematika Tadeusze Krále vstoupí Neznámý a řekne mu, že přichází čas odplaty za spáchané hříchy, jeho perfektní svět se zhroutí. Vzpomínky na události, od nichž chtěl tolik utéci, se vracejí s dvojnásobnou silou. Aby ochránil sebe i svou rodinu před nebezpečím, bude muset očistit svoje svědomí a vyplést se z pasti lží a hříchů. Nejdůležitější zápas, jenž bude muset svést, je souboj se silami moci pro běžného smrtelníka takřka nepředstavitelné. Kdo je ten tajemný muž v černém klobouku, který při pohledu na jakéhokoliv člověka vidí i do těch nejtemnějších zákoutí jeho duše? Každá epizoda také ukazuje nelehké osudy dalších lidí, kteří se, za pomoci tajemného Neznámého, musí vypořádat s vlastním svědomím a s následky hříchů, jichž se dopustili, nebo jejichž obětí se stali. Jak nejasná je hranice mezi dobrem a zlem ve světě lidských činů a jak málo stačí k tomu překročit tuto tenkou linii a stanout tak na její druhé straně? (Gwaihir)

Phobia

Mysteriózní seriál, který by vzhledem k postavě tajemného muže v klobouku mohl být srovnáván s podprůměrnou českou srajdou "Strážcem duší". Ale polští sousedé vsadili na atmosféru, na temnotu, nikoliv na povrchní plácání Vaculíka a stupidní štěbetání té pipiny jaksetosakrajmenuje... Norrisové. U "Strážce duší" se ve mně praly pocity nudy a trapnosti, polský "Naznaczony" ukazuje mnohem větší ambice, útočí na diváka ponurými obrazy i hudbou, místy u něj skutečně mrazí. Bohužel i zde se objevují nelogičnosti, postavy nejsou příliš sympatické a občas je divák zmatený jak ta blondýna, co hledá rohy v kruhové místnosti. Nejde o seriál, u jakého bych se na každý díl nedočkavě těšila, podívám se však docela ráda. 64% ()

WANDRWALL

Svědomí dost lidí nemá, a ne že má. Většina divpchů, co s jim říká lidé, tak jim nevadí, že dělají špatný věci, ale že jsou odhaleni a že je jim za to napráskáno. V tomhle světe se bič nikdy nezastaví, a pušku nikdy správný chlap a divák neodloží. ()

PKD

Velmi zajímavá atmosféra už od 1.dílu,která dokazuje že polští sousedé umí tyto mysteriózní seriály daleko lépe,než kdy budeme umět my. Na 1.pohled je to totiž takové nijaké,ale jakmile vás to vtáhne,budete odměněni. Ale ne všichni. Nejvíc se mi na tom líbí fakt,že pokud jste viděli více polských filmů/seriálů,tak tu jejich typickou atmošku rozeznáte velmi brzy. Je to takový podpis,který by měla mít každá země a její tv/filmová tvorba. Dnes,kdy se všichni (nebo téměř všichni) snaží (nevím proč) kopírovat US seriály,nedejbože filmy,je tento seriál,jako pohlazení po duši,nebo chcete-li,po svědomí. Není dokonalý,ale stojí za to. Ale dokážu pochopit,že u něj každý nevydrží až do konce,který je ovšem dost důl. A dávejte si pozor na to,až vás bude někdy sledovat tajemný muž v klobouku. Abyste se pak nedivili. P.s. Zajímavá hudba a to včetně znělky. ()

RonaMidu

viděla jsem jen jeden díl,ale líbilo se mi to....v tom třetím dílu,který zmiňuju, je taky moc pěkná honička...hlavně ta stavba,kde se konala,ta mě zaujala ()

nessbeal

Vede perfektní život, po ničem jiném už netouží. Ale jaké tajemství skrývá? Během 13 dílů tohoto seriálu sledujeme osudy Tadeusze Krále, milujícího otce rodiny, který vede perfektní život a už vlastně ani po ničem jiném netouží. Nebo to tak alespoň vypadá. Nikdo neví, jaké tajemství skrývá. Nikdo, s vyjímkou Strážce svědomí. V jeho světě není odpuštění, každý platí za svoje hříchy! ()