Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvorcovia:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (viac)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiálny text distribútora)

BMW12

Velice dobrý seriál o matce, které zemřel manžel a ona se musí postarat o své dva syny a tak začne prodávat trávu. 1.,2.,3. série byly velice dobré. 4. série už je horší, už se neodehrává v Agresticu (Majesticu), ale v Mexiku a už tam ani nejde tolik o trávu. 5. série tam už mě začíná štvát Nancy, jak kašle na svoji rodinu, to jak se chová, prostě celá její povaha mě štve. Do toho ještě Celia, na tu jsem už vážně alergickej. Jediný kdo to tam zachraňuje je Andy a Silas a Shane. 6. série Rozhodně mě baví více než série 5., ale zase už se to totálně odklonilo od všeho co jsme doposud viděli, Nancy s celou rodinou utekla (i když pořád nechápu proč, vždyt Esteban by Shanea z tý vraždy vysekal) a začínají zase nanovo a z našich starých známých se tam objevuje už pouze Doug. Ale i tak je to pořád zábavné a vtipné, hlavně Shane, ze kterého se fakt stává vrah :-D 7. série Sedmá série se odehrává o 3 roky později, Nancy vychází z vězení a celá rodina se usadí v New Yorku. Opět začnou prodávat trávu, panují tam neshody mezi Silasem a Nancy (jsem na straně Silesa), no nakonec se to vše urovná a celá rodina se odstěhuje k Nancině sestře. Tahle série mě celkem bavila, naopak mě nebavila Nancy, která furt jenom s každým chlapem spí, myslí si, že ví všechno nejlíp atd. No jsem zvědavý na poslední 8. sérii. 8. série je taková pohodová, už tam není žádný zásadní problém, všichni si tak nějak spokojeně žijou. A FINÁLE seriálu? Ale jo šlo to, některé věci bych vytknul - např. proč se tam tolik probíral vztah Douga a jeho syna a pak, že celé to finále bylo zaměřené na Nancy a Estebanova syna. Ale jinak fajn, vlastně ani nevím jak by měl být správně tenhle seriál ukončen, takže asi tenhle konec byl dobrej. Všichni jsou spokojení, šťastní, akorát Nancy je smutná a Shane (moje nejoblíbenější postava celého seriálu), který měl našlápnuto být skvělým policistou, tak se z něj stal alkoholik. A úplně poslední scéna seriálu je velice dojemná, ale mohli si odpustit tu cigaretu. ()

grogodil

Väčšina seriálov po čase zovšednieva, no Tráva rovnako ako neustále meniaca sa úvodná znelka prekvapuje každou dalšou epizodou a príbehovo neustále zvyšuje tempo a zo zpočiatku pomaly sa rozbiehajúceho seriálu kde sa popri zoznamovaní sa s charaktermi sem tam mihne nejaký ten balíček trávy sa od druhej série stáva seriozny nervák z ktorého už necítiť len vôňu trávy, ale aj tvrdých drog a strachu o život. Občas človek nadobúda síce dojem, že sa všetci v Showtime snažia byť za každú cenu otvorení a kontroverzní, no nakoľko všetky postavy pôsobia nadmieru sympaticky (vynikajúca ústredná trojka Nancy-Doug-Celia) a celé sa to nesia vo viacmenej nadnesenom a čiernohumorne odľahčenom duchu, tak tento detail človek veľmi ľahko prekusne....edit: piata séria predsa len už vyznieva tak ako trošku zbytočné nadstavované mlátenie prázdnej slamy, no posledných 30 sekúnd poslednej epizódy predsa len núti byť zvedavý na šiestu sériu :-) ()

fmash

Mrs. Botwin, vdova z jednoho amerického „lepšího satelitního městečka“, prodává „jen“ lehké drogy, její život se ale postupně komplikuje nejen v rovině rodinné, ale i v té obchodní. Trávu sice podle tohoto komediálního seriálu kouří každý, ale každý druhý ji také prodává a to přináší komplikace. Dost pokrytecká, přesto líbivá a docela vtipná série, která potěší a rozhodně předčí takové skvosty, jako jsou Zoufalé manželky. Jedna sezóna mi stačila, druhou už vidět nemusím. ()

Tosim

VÍŠ CO? DNESKA UDĚLÁM NĚCO ZŘEJMĚ ILEGÁLNÍHO. Už zase? Středostavovská matka, která pro přežití své rodiny udělá téměř cokoli a pak se diví, že její činy mají poněkud drsnější následky. Sem tam nějaký ten deus ex machina, občas velice nadnesené, ale i tak se to dá pobrat. Příjemný Albert Brooks a vynalézavý úvodní titulek ve čtvrté řadě. --- Tráva měla skončit odletem do Kodaně, byl by to příjemně otevřený konec, snaha o to, aby každá z postav po letech došla svému osudu, vedlo tak akorát ke křeči.70%. ()

Eddard

Nic na plat, co se týká posouvání hranic politické (ne)korektnosti na televizních obrazovkách je Showtime v dnešní době ještě o pár koňských délek před konkurenční HBO. Po masovém vrahovi a těžce promiskuitním spisovateli v případě Weeds pasuje do role hrdinů matku-dealerku Nancy, jejího doslova úchylného švagra Andyho a jejich neméně vypečené přátele a známé z městečka Agrastic, kteří mají navzdory titulní písní proklamované uniformitě společnou jednu jedinou věc - velice vyhraněný vztah k marihuaně (brku, hulení, ganje, vyberte si). ()

• Autorka seriálu Jenji Kohan chtěla, aby první série končila nahou scénou Nancy. Její představitelka Mary-Louise Parker se na to však necítila. (Kulmon)
  • Úvodní píseň "Little Boxes" byla složena a nazpívána v roce 1962 Malvinou Reynolds. (Kulmon)
  • Bob Odenkirk (Barry) v této epizodě ztvárnil drogově závislého v léčebně. Ve stejném roce se začal natáčet seriál Perníkový táta (od r. 2008) s drogovou tematikou, kde si Bob Odenkirk zahrál jednu z předních postav seriálu Saula. (KajusaK)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006