Nový příběh studia Disney Není Kronk jako Kronk nás opět zavede do míst, kde se odehrálo bláznivé dobrodružství Není král jako král. Hlavním hrdinou, kolem kterého se všechno točí, je tentokrát Kronk. Tento báječný a vášnivý kuchař byl dříve obávaným pomocníkem šeredné a zlé Yzmy. Příchozí lamagram mu prozradí, že se ho chystá navštívit jeho otec. A tak se Kronk začne snažit, aby ze sebe udělal úspěšného mladého muže. Dá se do společného podnikání se zlomyslnou Yzmou a zadělá si na pořádný průšvih. Po sérii omylů a trapasů, které vyvrcholí obrovským sýrovým výbuchem, Kronk zjistí, že je po uši v problémech. Naštěstí jsou tu ale jeho přátelé, takže všechno ještě nemusí být ztraceno. (oficiálny text distribútora)

liberita

Jednotka to samozrejme nie je, ale sympaticky prihlúply a dobrosrdečný Kronk to v rámci svojich možností vyvažuje celkom obstojne. Na jeho príbehoch sa dá pobaviť (hlavne pri pozeraní sa spolu s menšími deťmi) a animačne ako i hudobne stále stojí na rovnakej úrovni ako jeho predchodca. Len ten scenár je slabší. ()

filipes.lu

Škoda, přeškoda, že si dvojka neudržela svižnost a vtipnost jedničky. Pohádka je to pořád hezká a samozřejmě i u některých scén se člověk pobaví, ale dochází tomu šťáva. V podstatě jde o tří příběhy v jednom, který prováže ústřední linka právě přijíždějícího otce. První z nich-lektvar nesmrtelnosti nebyl úplně ta nejlepší volba a vtipa, aby tady člověk zakopnul. To druhej-turnaj veverčáku proti sýkorám je už jiná liga a divák se pobaví hodně. Třetí už to všechno jenom završí a celkově známka je za tři. A stejně mam to pako Kronka rád :) ()

DJ_bart

S filmy, kdy se z oblíbené vedlejší postavy stane postava hlavní, to většinou dopadá tak, že se do srdcí fanoušků zapíšou jako nenáviděný propadáky – a ačkoliv je Kronk až moc velkej sympaťák, pro tenhle sequel kultovního animáku Není král jako král to bohužel platí taky.... není to ani geniální, ani originální, ani z poloviny tak zábavný jako Není král jako král. Jen se to snaží lacině dojit nostalgii a ikonický gagy z jedničky, ostatně stejně jako všechny straight-to-DVD disneyovky. 3* za tuhle scénu, víc po mně nechtěj myšáku. ()

ABLABLABLA

Překvapivě vcelku zdařilé pokračování nepřekonatelného krále. Kronk jako postava je natolik zajímavá, nebo spíše tak všední, že o ní jde opravdu natočit celý povedený film s pár zásahy "lamy/krále" abychom věděli, že se jedná o pokračování. Jinak kdyby někdo uměl veverčí řeč, ozvěte se, ráda bych se ji naučila ;) ()

Zalost

Od druhého dílu jdoucího rovnou na video se nikdy nic moc čekat nedá. Proto mě pokračování původního Není král jako král příjemně překvapilo. Příběh dobromyslného kuchaře Kronka sice kvalit původního filmu nedosahuje, přesto pořád převyšuje mnoho jiných animáků o jednu třídu. Rozhodně příjemná zábava, škoda jen návratu k disneyovskému pravidlu "postavy si musí párkrát zazpívat", film by se rozhodně bez toho obešel. ()

• Film byl nominován na tři ceny Annie, a to v kategoriích nejlepší domácí video, nejlepší storyboarding a nejlepší scénář pro kreslený film. (Terva)