Policajt Jack Mosely (Bruce Willis) je po prehýrenej noci poverený jednoduchou úlohou - má zaistiť prevoz bezvýznamného zlodejíčka Eddieho Bunkera (Mos Def) z policajnej stanice na súd, kde bude vypočutý. Ten sa nachádza iba 16 blokov odtiaľ. Jack je namrzený a má poriadnu opicu. Naloží Eddieho do auta a ponáhľa sa ulicami ranného New Yorku - pritom si však nevšimne, že ich voz po celý čas ktosi sleduje. Keď na chvíľu zastavia, onen niekto namieri nabitú pištoľ priamo na Eddieho hlavu... Keď Jack privolá posily a na miesto dorazí špecialista na vraždy Frank Nugent (David Morse) so svojou jednotkou, Eddie a Jack zisťujú, že jedným z mužov tohto tímu je človek, proti ktorému má svedčiť - z pôvodne banálnej úlohy sa tak stáva boj na život a na smrť. Zločinci, ktorí sa snažia Eddieho odstrániť, sú totiž policajti... (TV Markíza)

Renton

Scénář: Richard Wenk .. „People Can Change“ Komorní policejní drama, nesoucí se přesně v odkazu této citace. Scénář je jednoduchý, nepřináší pranic inovativního. Tohle téma bylo v určitých obdobách zpracováno už mnohokrát. Ani režisér Richard Donner nepřinesl mnoho nového, jedna scéna je sice skutečně výborná, dále je to i z jeho strany pouhá rutina. Bruce Willis se do své role parádně hodí, vizáž stárnoucího policisty je přesně jeho (současná) parketa. Chválu si zaslouží i David Morse, kterému záporná role sedí taktéž ideálně. Zato Mos Def mne místy přiváděl k šílenství, do role ukaceného černocha bych si uměl představit jiného a lepšího herce, navíc jeho akcent byl příšerný až iritující. 50%. ()

sniper18

Je to zaujímavý thriller s Brucom Willisom. Má dosť dobrý príbeh o starnúcom pesimistickom detektívovi, ktorý dostane zdanlivo jednoduchú úlohu prepraviť neškodného zločinca svedčiť pred súd, ale zistí, že má svedčiť proti skorumpovaným kolegom z jeho oddelenia a tí urobia všetko preto, aby sa pred súd nedostal. Spracovanie je celkom dobré, väčšina filmu je dosť vydarená a niektoré dialógové scény dvoch hlavných rivalov sú výborné, ale niektoré scény ako zajatie autobusu moc nezaujmú a trochu prekáža, že je to taký malý film, teda odohráva sa na malej ploche, sú tu len také malé akcie a navyše je tu málo skutočných záporákov. Akcie je tu pomerne dosť a samostatne moc nezaujme, ale potreby filmu plne spĺňa. Akciu tvoria prakticky len rôzne úniky na poslednú chvíľu, prenasledovanie a krátke prestrelky s minimom výstrelov a takmer bez obetí. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Bruce Wilis, aj ked´ jemu sa táto úloha moc nehodí a výborní záporáci na čele s Davidom Morseom, jedine postava svedka mi moc nesadla, väčšinu času pôsobila ako postava z paródie. Réžia mi príde úplne obyčajná, určite mohla byť aj lepšia a technická stránka spĺňa potreby filmu. 16 blokov nie je ničím výnimočný film, ale mne sadol pomerne dosť, no znovu sa už pozrieť neoplatí. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 70%. ()

EdaS

Lidé se mohou změnit (jak se nám do hlav snaží nacpat tento film), špatní scénáristé nikoliv. První dvě třetiny ubíhají překvapivě v pohodovém tempu (pro diváka, ne pro hlavní hrdiny), bohužel pak přijdou některé "nepříliš" logické zvraty a kroky jednotlivých postav, lidi se začnou měnit, čímž se doposud zábavný a vcelku napínavý staromilecký thriller začíná ocitat na hranici směšnosti. Žádné přehnané ambice tu zjevně nebyly, ale i tak mohl vzniknout nadprůměrný žánrový kousek. Je to škoda, už jen proto, že režisér a nejspíš i Bruce Willis už jsou pánové v letech, ale pořád jim ještě nějaké to charisma zůstalo. ()

viperblade

Komentář bude obsahovat náznaky spoilerů!! Do filmu vstupujete jako do předem prohrané šachové partie. Vše vypadá, jako by už bylo rozhodnuto, kdo vyhraje. Jenže pak se vrátíme na začátek hry, kdy se vysvětlí, proč byla hra takto rozehrána. A i když pak vidíme některé logické kiksy v tazích střelce, popřípadě i pěšáka, tak si užijete tu chvíli, kdy zjistíte, že nic není rozhodnuto. Přiznám se, já si tento film užil, z velké části proto, že mám rád Bruce a Morse. Proto dávám čtyři hvězdy. ()

Fr

Starej opotřebovanej polda. Kterej pije. Nemůže popadnout dech, má kocovinu a chromou nohu. Ale střílet pořád umí. Teď se musí rozhodnout, jestli zničí šest poldů, nebo jednoho grázla........ . Nepřipomíná vám to něco? A ještě pro vylepšení přidáme černocha, kterej mele a mele. Hadry. Zatímco jedni tvrdí – chytrej polda, já říkám trapnej Willis ve filmu s děravým scénářem bez výraznější hlášky a logiky. Přitom film nezačíná vůbec špatně. Bohužel špatně pokračuje ()

• Pokus o návrat Bruce Willise do akčního žánru vydělal během úvodního víkendu (3. – 5. 3. 2006) 11,8 mil. dolarů a celkový obrat v USA se vyšplhal na 36,8 milionu. (imro)
  • Mnoho filmových fanoušků spekuluje o tom, že by film mohl být remakem snímku Železný stisk (1977). (Tony.cs)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)