Po velkém úspěchu dnes již klasického psího dobrodružství Lady a Tramp přichází zcela nový příběh, ve kterém uvidíte dokonalou animaci, spoustu legrace a nádherné písničky. Lady a Tramp mají spolu hromadu dětí. Mezi roztomilými štěňátky je i rozpustilý Scamp, který musí být kvůli svým rošťárnám stále v psí boudě. V touze po svobodě uteče daleko z domova a na svých cestách potká osamělou Angelu. Ta Scampa seznámí se skupinou psů, které vede Buster. Když Buster připraví pro Scampa poslední test pouličního svobodného života, Scamp se musí rozhodnout mezi volností, dobrodružstvím a rodinou, kterou opustil. (oficiálny text distribútora)

ABLABLABLA

Ač se druhý díl natočil skoro o půl století později, myslím si, že je skoro stejně vydařený jako jednička. Jedna z dalších mála výjimek (každý ví, že druhé díly jsou prokleté). Mě se to líbilo. Nechyběl tomu vtip, svěžest, radost psů ze života, lidské vlastnosti opět přetransformované na psíky a krásná animace. A i já byla u vytržení, kdy se Buster znovu setká s Trampem a všichni budou vědět, že Scamp je jeho syn....syn toho nejlepšího toulavého psa, co kdy byl;) ()

Fingon

Animák nijak nevybočující z trendu druhých dílů slavných animáků. Hlavním hrdinou už není ústřední dvojice z prvního dílu, ale jejich potomek Scramp, kterému se nelíbí být pokojovým psem a poslouchat pravidla. Jednoho dne to nevydrží a uteče na ulici, kde se setká s bývalou potulnou partou svého otce, doplněnou roztomilou fenkou Angie, do které se našě štěně bezhlavě zamiluje, navzájem si zachrání život a zcela nedistingovaně zbodnou talíř špaget, načež se Scramp vrátí domů a Angelu vezme sebou. ()

Koda

Tak jak to známe u známějších a populárnějších Disney filmů, musí být vždy nějaké pokračování. Přesně i zde neplatí výjimka a to, co jsme nakousli v prvním díle, to dojíme v díle druhém. Dá se tomu říct jídlo života. V prvním díle jsme mohli vidět, jak Lady a Tramp se zamilovali a mají děti no a právě ta jejich generace, především hlavní hrdina - syn Trampa musí nakousnout ten "koloběh života", aby i on se zamiloval a měli spolu děti. BUM! Jenomže ono ne! Tady je to trochu jinak. I když byl Tramp tulákem, radši dal potom přednost lásce a zůstal v rodině, tady je to právě naopak Scamp chce z rodiny co nejrychleji vystřelit a stát se pouličním psem. Teď je opravdu jen na něm, jak se rozhodne a kam jeho cesta bude směřovat. Příběh jako takový se mi moc líbil, zápletka se sice dala jednoduše rozluštit, ale zábava a drama tu je též k nakousnutí. Myslím si, že i pro člověka je celkem zabodnutí do srdce, jestli by radši pod vedením šéfa smečky chtěl zradit rodinu, nebo radši dal přednost své rodině. Zde se Scamp rozhodl pro smečku, ničeho nebojí, je dost odvážný a stále a pevně si drží svého slova, jen proto, aby se stal členem smečky na smetišti. Je jen otázka času, kdy zjistí pravdu. Tohle pokračování doprovází skvělé písničky, které určitě chytnou člověka za srdce, nejvíce asi píseň: Já a my, kde všichni spolu zpívají o tom, jak moc jim chybí dům a rodina. Podle mě si myslím, že tohle je jedno z mála povedených pokračování, které tu mohlo být a každý si Scampa určitě zamiluje. Já bych klidně dál pokračoval s příběhem... ale toho se už asi nedočkáme. PS: Nikdy bych neočekával, že by Scampa daboval Jan Maxián a na zpěv se vykašlal :O ()

Dever

Soundtrack Danny Troob: 1. Welcome Home 2. World Without Fences 3. Junkyard Society Rag" 4. I Didn't Know I Could Feel This Way 5. Always There 6. Bella Notte ()

nash.

Navázat po téměř půl století na takovou klasiku jako je Lady a Tramp není vůbec snadné. Takže ačkoli je pokračování ve všech ohledech slabší a drží se původní předlohy nejen animací (což je fajn), ale i dějovou kostrou (což už tak fajn není) takže je v mnohém spíš variací původního příběhu, podařilo se ho udržet v rovině přijatelné a nenáročně příjemné podívané, která potěší zejména setkáním se strarými psími kamarády a odpovědí na otázku, co bylo potom, když zazvonil původní zvonec a původné pohádce byl konec. ()