Ray Keene (John Cusack), otec na výletu s dospívajícím synem, se snaží předat nájemného zabijáka Franka Cordella (Morgan Freeman) spravedlnosti. Bohužel však musí spojit síly, aby unikli vrahům, kteří je honí v divočině. Podaří se jim uniknout nebo jejich mrtvá těla bude okusovat divoká zvěř? Režisér Bruce Beresford a herec Morgan Freeman spolupracují již podruhé, po oscarovém Řidiči slečny Daisy. (oficiálny text distribútora)

teutates

Dejová línia je dobrá,tak ako herecké obsadenie len ta režisérska stolička mi vadí!Bruce Beresford zničil čo sa dalo!Dokonca aj rozpočet 25milionóv dolárov,čo nieje málo sa mu niekde stratil!V jeho podaní ide o neskutočne naivný a trápny film,kde aj herci ako Morgan Freeman a John Cusack vyzerajú ako"blbci"!Byť na ich mieste tak pána režiséra zažalujem za ujmu na zdraví!Scénar je úplne hrozný!Snímok sa hrá na blockbuster a pritom to nieje ani slabý priemer."Akčné"scény sú smiešne,herecké výkony zučastnených snaživé(nič viac)Tento snímok v podaní Bruce Beresforda sa nedá zachrániť,takže radšej utekajte..!2*za pánov hercov,ktorý to museli prežívať! ()

-bad-mad-wolf-

Když tenhle trapný pokus o thriller začínal, doufal jsem kvůli obsazení a lesnímu prostředí přinejmenším v příjemnou oddechovou zábavu. Smůla. Už v momentě, kdy mi byla do ksichtu vypálena vysokorazantní střela v podobě domácího dramatu tatíka a pubescentního synka, jsem větřil průser. Rodinka si jede uklidnit situaci do lesa, kde shodou náhod a nehod naráží na nebezpečného zabijáka Cordella. Ten je spoutaný a neozbrojený, tak proč ho nevzít sebou a neodevzdat spravedlnosti. Hm. V patách jsou jim samozřejmě Cordellovi vojensky cvičení společníci, kteří na jednu stranu vyčenichají i hovno sépie v Atlantiku, na druhou stranu nezvládnou infiltraci horské chatky, v níž se prchající skupinka ukrývá. Do toho posloucháme extrémně suché, nudné a ohrané dialogy, občas se (bohužel) dokonce pokoušející o vtip, nemluvě o zvratech, které probíhají stylem: "Cože? Mám ho zabít? Dostanu půl milionu? OK, jdu na to." A co měla znamenat ta scéna, kdy tři uprchlíci slézají v lijáku téměř kolmou skalní stěnu? Nevěrohodnost a příšerná nuda. Džon Kusák evidentně pozdě poznal, do čeho se namočil, takže preventivně nosí celý film jeden obličej s výrazem "nechte mě, nemůžu za to". 2/10 jen a pouze za přítomnost Morgana Freemana. ()

PROCESOR

Tak podobné tipy filmů mám rád. Jenom si myslím, že postavu zabijáka Freemanovi ve městě ještě věříme, ale v divoké přírodě to vypadá trochu jinak, přece jenom má už svůj věk a těžko by držel krok s tělocvikářem a pubertákem. Ve snímku mi chybí napětí a nečekaný zvraty, nechci tím říct, že je to úplná nuda, ale….Připadá mi, že podobných filmů jsem už viděl mraky a tenhle nepřináší nic nového. Vlastně jo, ten závěr se mi celkem líbil. ()

ed_wood

Veľmi slabý podpriemerný krimi-thriller, v ktorom tvorcovia odkukali od iných podobných filmov snáď všetko. Potenciál hlavných hercov absolútne nevyužitý (divím sa, prečo vlastne do toho filmu šli). Záver filmu ľahko odhadnuteľný. Za tú jednu hviezdičku stála asi len ta pársekundová scéna s veveričkou.... ()

sedm.1

Velmi kvalitní herci v nijak objevném či zapamatováníhodném filmu.Hlavní postava v podání Johna Cusacka se hodně nevěrohodně přerodí z obyčejného chlápka ze sousedství na nepřemožitelného a všehoschopného hrdinu,navíc se i pak objeví několik málo uvěřitelných činů a rozhodnutí všech zbylých zúčastněných a v neposlední řadě i zbytečně rozvinutá linie kolem agentů z Washingtonu,to vše ubližuje jinak veskrze průměrnému krimi/thrilleru,kde se moc překvapení divák nedočká a když přece jen nějaký ten dějový zvrat nastane,je brzy spolehlivě zneškodněn pomalým,ubíjejícím tempem a nulovou atmosférou,o nějakém napětí pak už nelze mluvit vůbec.Zkrátka,Kontrakt je takovou malou šedou filmovou myškou,která neublíží,ale ani v žádném případě nenadchne.Hodně slabé 3. ()

• Ve scéně, kdy Major Frank Carden (Morgan Freeman) vyleze promáčený z řeky, je celý mokrý. Hned v dalším záběru je ale jeho sako zcela suché. (Pepinec)