Komedie pro malé i velké o zázraku, který se stane při hodině chemie... Většina dětí nedokáže pochopit, proč velcí vzpomínají s nostalgií na dobu svého mládí. Malí naopak touží po dospělosti, neboť je pro ně obdobím, kdy si budou moci dělat, co se jim zlíbí a nikoho nebudou nuceni poslouchat. Přesně tohle si myslí kamarádi Hejbal a Kašlík, ale když jim unikátní chemický pokus umožní náhle dospět, nic nevypadá tak jednoduše, jak se zprvu zdálo… Žáky si zahráli O. Havelka a M. Vladyka, jejich rodiče H. Maciuchová, J. Abrhám, J. Molavcová a K. Heřmánek. (Česká televize)

infected

Dva kluci,kamarádi,vypijí elixír mládí ovšem s opačnými účinky. A tak se musí v dospělých tělech vyrovnat s novou identitou za pomoci velmi svérázných rodičů kteří je hned uvádějí do života. Místo zoufalosti nad jejich tělesným ale ne mentálním posunem,rovnou na věc. Jedni ho strojí do róby a chtějí z něj mít umělce,u druhého otec donese dřevěnou kozu a pár polen které spolu v paneláku řežou aby jako poznal tvrdou práci. Dojde i na "dohazování" nevěsty. Je jasné že z toho nejsou dvakrát nadšení a nelibě vše s přirozenou dětskou prostořekostí glosují. Havelka s Vladykou se tady mistrovsky vyřádili. Absurdní ale skvělá srandovní televizní komedie na kterou rád vzpomínám. ()

Cibulka_C

Tohle je tak příjemná kravina, že jsem ji zkoukla hned dvakrát po sobě. Tohle rozhodně nevymyslíš za střízliva, to mi neříkejte. 😭 Krásná televizní inscenace, u které si člověk na chvíli vydechne nebo uvaří kafe. Celou dobu mě fascinoval Ondřej Havelka, který umí ve svých třiceti letech zahrát tak geniálně malé dítě, že to až není možný a Miroslav Vladyka to samé. Ne, že by z toho číšila dvakrát profesionalita, ale ztřeštěnost a podnapilý stav určitě. 👍🏻 Scénář se nadmíru povedl i v tom podnapilém stavu a herci (opět naše herecká špička) váleli taky. Jakožto milovnice starých televizních inscenací jsem byla v sedmém nebi a můžu film jedině doporučit. ()

Master19

Nepamatuju se, že bych to zamlada viděl. Ale něco mi to říkalo a vysoké hodnocení slibovalo něco nadstandardního. Bohužel očekávání se nenaplnila. Jednoznačným bonusem jsou herecké výkony rodičů (Abrhám, Heřmánek, Maciuchová, trochu v pozadí Molavcová) a Petra Nárožného. Vladyka s Havelkou jsou v nevděčné pozici, protože čím lépe svou roli hrají, tím se divák cítí trapněji. Televizní zpracování a poněkud hloupý příběh značně nakopávají skvělé a opravdu vtipné momenty. Bohužel jako celek to za moc nestojí. "- Zeptej se ho na něco, co vědí jen dospělí!" "- Víš co to jsou sdružené platby?" "Neví. Nic neví..." ()

DooFooS

Vyloženě prostý scénář, ovšem zahraný skvěle a i po těch letech mi vykouzlil úsměv, např. při Abrahámově úlevném oddychu: „Vždycky jsem měl hrůzu z těch let, kdy bude kluk v pubertě a teď prosím, krásně vyřešený. Tomu chlapovi by měli dát metál.“ Zkrátka herecky úsměvný koncert vařený z vody v dobově nekonfliktním filmu. ()

kingik

Je to příjemná blbina. Absurdně pojatý příběh o dvou žácích, kteří po jednom chemickém pokusu předčasně zestárli, ale jen po fyzické stránce. Mentálně jsou stále na úrovni žáků základní školy. A to je čeká poznávání světa dospělých a divák si užije přijemnou legraci, která sice není nijak extra, ale nudou se nezmírá. Přispívají k tomu kvalitní herecké výkony a poměrně slušně vypointované gagy. 60% ()