Melios

Ak mám byť úprimný nečakal som takto odľahčenú komédiu s čiernym humorom. Čakal som niečo serióznejšie ,ale toto sa mi velice páčilo ,ajkeď vzhľad vyzerá akoby sa spojili tvorcovia Naruta a Bleach a urobili poprvýkrát v živote krátky seriál (typický šounen). Za to ,ale kvalitnejší ako obe zmienené anime. Zatiaľ krásnych 95% - teraz už len zaručiť ,aby to zbytok seriálu nedosral. Ďakujrm CARN za doporučenie 😄 ()

Arkanoid

Spoilery. Animačne zaujme už prvý záber zapadajúceho slnka rozliateho načerveno v krajine a krákajúcich vtákov okolo popraviska. Epizóda na to ide zostra. Sledujeme tulákov dovedených na popravisko. Jeden z nich je rónin, druhý má v uchu náušnicu. Obaja sú majstrami meča a hlavnými postavami seriálu. Odmietajú sa pokloniť miestnemu pánovi a odprosiť ho. Pred možným odseknutím ich hláv strihač sľúbi prestrih na dej o deň skôr, no najprv sa s nami zahrá, že je to vlastne budúcnosť feudálneho Japonska, teda dnešné Japonsko a ten záber sem nepatrí, tak ide späť do feudálneho Japonska o deň skôr. Sledujeme aj čašníčku, ktorá sa pri drzých hosťoch nevie ovládať a samuraja s rýchlym jazykom, Mugena, o deň neskôr čakajúceho na popravu, ktorý jej ponúkne riešenie. Pokojnejší zo zákazníkov na sťatie, Jin, zase nemôže odolať svojej chuti na spravodlivosť pri zabránení popravy nevinného, chudobného roľníka. Jin dramaticky hláškuje, Mugenovi zase nevychádza matematika, pričom sa dá zasmiať. Silácke reči samozrejme má. Chlapci sa jeden druhému predstavia vysilení po mučení, pričom Jin nezabúda okomentovať odkrytý postoj Mugena pri šerme, ale dodáva, že nikto iný súboj s ním neprežil. Prestrihy za zvuku prehodenia platní sa tam nehodia, ale dajú sa zniesť. Hudba v napínavých scénach pripomína ambient a hodí sa tam. Okrem skvelej dramatickej seriálovej zábavy dostávame aj napríklad odkaz na Sanzu River a chuť na ďalšie epizódy. Vizuálne ide opäť o skvost, ktorý sa zahráva s divákom strihom a ponúka aj krvavé scény odseknutých končatín. Obsahovo sa dá zase stotožniť s toľkokrát omieľaným bojom o spravodlivosť, ktorý tu vďaka sympatickým postavám tiež vynikne. Súboje na meče sú skvostné, obraz sa hýbe, ako by ste tam bojovali s nimi a seriál sa nedá neobľúbiť. ()