Televizní komedie z počátku devadesátých let vypráví o mladíkovi, který u sebe objeví schopnosti senzibila. Orientuje se se zavázanýma očima, určuje polohu ukrytých předmětů, předvídá budoucnost a dokonce léčí nemoci. Okolí začíná neobyčejné dovednosti našeho hrdiny využívat, a tak jediný, kdo jeho činy neobdivuje, je právě ta, na které mu nejvíce záleží. Nakonec se mu přece jen podaří získat náklonnost odmítavé přítelkyně, jenže to ohrozí další osud "zázračného dítěte". (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

Amatérismu na nás čiší z každé sekundy filmu. Mladí herci a herky, nebo spíše neherci nehrají nic. Hlavní hrdina je tak nesympatický, že je zralý na přeshubu. Navíc ten jeh nosový hlas mne přímo iritoval. Měl bych ohodnotit alespoň téma, protože mne psychotronika zajímá, ale neudělám to. Tato velevolovina spíše tématu ublížila. Na konci „filmu“ je uveden rok 1994. ()

argenson

Mně tenhle příběh připadá jako důsledek dobové módy tématu senzibilství, jenže scénář má dost málo záchytných bodů, aby se měl jak odvíjet. Mezi herci střední generace to občas zajiskří náznaky letmého humoru, ale celé to bohužel degraduje příšerný verbální projev hlavního hrdiny. ()

• Poslední snímek režiséra Josefa Pinkavy. (M.B)