Televízna paródia s pesničkami na známe rozprávkové motívy nám priblíži príbeh Decibely, dcéry černokňažníka Rámusa, ktorá má jedinú túžbu: so svojou kapelou Pazvuky vystúpiť na kráľovskom zámku, očariť svojou hudbou princa Popolvára, ktorého vášňou je skladanie pesničiek a stať sa jeho ženou, budúcou kráľovnou. Netuší, že princa už očarila pieseň chudobnej Zlatohlásky a veľmi sa urazí, keď ju princ s jej kakofonickou hudbou vykáže z paláca. Z pomsty uprosí otca, aby celú krajinu kliatbou pripravil o spev a muziku. Zlatohláska s pomocou víly Ozveny nájde začarované tóny a pomôže princovi Popolvárovi získať od černokňažníka späť hudbu pre ľudí. (oficiálny text distribútora)

dogrose

Stručně řečeno: dobrý námět zcela pohřbený v hanebném zpracování. Ačkoli původně bylo zřejmě úmyslem nést poselství, že hudba (potažmo umění) nás povznáší a je úžasné být jí obklopen v jakémkoli čase a prostoru, nakonec z toho vyšlo, že moderní hudba (potažmo doba, život) je fuj, rámus, binec, nesoulad, zatímco staré zlaté časy (klasika a lidovky) jediné stojí za to. Śkoda. Pohádka je estrádou více či méně nezdařilých, nevkusných a kýčovitých výstupů ve stylu pejska a kočičky, když vařili dort. Tak co bychom tam ještě přidali, aby to vypadalo moderně? Co takhle počítače, vedle lebky nějakou tu televizi, selky budou zpívat do mikrofonů, bez auta se taky neobejdeme a igelitky v rukou selek taky nebudou špatné. Je smutné, že se možná pan režisér Bednárik zhlédl ve zcela nepovedené obdobné brněnské pohádce Vašek Nešika a Šikulka Šikovná. Dávám jednu hvězdu za lidové popěvky, stylizované lidové kroje a choreografii Janka Ďurovčíka. ()

Arius

Nie prilis vydarene dielo a to dokonca i na slovenske pomery. Zopar scen bolo celkom vyhovujucich ale zato vacsina filmu boli len prazdne miesta. ()