Americký autorský snímek lze zařadit jako poněkud bláznivý polodokument o lidech, kteří touží vytvořit jakousi sběrnou výpověď na téma Chauncey Ledbetter. Tento muž není však postava ledajaká, nese v sobě, jak později poznáme, nekonečné množství rozporů a podob. Je to zločinec ve vězení, odsouzený za vraždu. Chaunceyho mají popravit za tři neděle. Před námi se postupně objevuje mozaika více či méně bizarních výpovědí všech, kteří "starého dobrého" Chaunceyho znali. Snaživý investigativní režisér neváhá s vyhledáním "pracovnice veřejného stravování", "partnerky z maturitního plesu", "nové manželky", barmana, kamarádek fotomodelek a celé řady dalších zásadně důležitých známých, kteří se velmi rádi vypovídají před kamerou. (oficiálny text distribútora)

Melies

5 / 10 Pravdu povediac, keby som mal byť skutočne objektívny, dal by som hviezdičku jednu, maximálne dve - ale keďže objektivita je výsadou profesionálov a ja som len radový užívateľ, môžem sa cez to pokojne a so vztýčenou hlavou povzniesť. Čo ma teda prinútilo dať priemerné hodnotenie, keď podľa všetkého tento film priemerný vôbec nie je? Hmmm, jednoduchá otázka, no o to ťažšia odpoveď - asi je to tým posvätným rešpektom (ktorý som však nadobudol len nedávno) voči každému, kto nielenže nájde odvahu, vstúpi do rozbúrených vôd filmového priemyslu a rovno sa neutopí, ale aj triumfálne prepláva na druhý breh s korisťou v ruke - niekedy je to mocný sumec a niekedy (a toto je ten prípad) len malá smutná sardinka, ale čo sa cení je SNAHA! Snaha a odvaha - odvaha ísť si za svojím snom, odvaha niečo dokázať, odvaha postaviť sa vlastnej priemernosti - možno som príliš naivný a romantický, ale ja to tak skutočne beriem. A som na to hrdý! ()

Vitex

Bavil jsem se jak v životě... A podruhé, když jsem už věděl cosi o zde parodované Tenké červené linii, jsem se bavil eště víc. (na pět to sice není, ale když vidím to hodnocení tady...) ()

Slarque

Opravdu divný film, ale docela jsem se u něho bavil. Nevím, jestli si autoři chtěli utahovat z „dokumentárnosti“ celé řady tzv. dokumentů (dnes např. filmy Michaela Moorea), nebo naopak poukazovali na obtíže při jejich natáčení. V každém případě se autoři obsadili do klíčových rolí režiséra a vraha a řadu slavných herců málem ani nepoznáte. ()

ad-k

Asi budu trošku zvrácený, ale tenhle film mě pobavil. Krásná ukázka parodického dokumentu, který si tu a tam hluboce zahrává s trapností, ale vždy vychází s noblesou hodnou snad jen legendy Chauncey Ledbettera (tsss). Tedy popravdě Tenká růžová čára obsahuje slabší momenty, jenomže když vidíte scénu promítání rekonstrukce na obhajobu obžalovaného ke konci snímku, odpustíte ledacos. 70% ()

bouncer

Zvláštní, ale zajímavé...Těžko zařaditelné - hraje si to na dokument, není to nezávislý snímek, ale rozhodně ani komerční trhák. Přesto jsem rád, že jsem tento experiment viděl... ()

mis-ko

Tento (nezávislý?) film vznikol asi len preto, aby sa "slávni" (= seriáloví a dábno zabudnutí) herci mohli pýšiť ďalším filmom vo svojej filmografii. Dokument o natáčaní dokumentu o výrobe dokumentu nie je ani filmom, ani dokumentom, ale len úbohou zlátaninou bez hlavy a päty. ()

jondzavid

Ako pozerám na hodnotenia filmu Thin blue line, tak vidím, že si väčšina, ktorá videla Thin pink line, nemohla tento film užiť tak ako ja, keďže som stále jediný, kto videl modrú ´´čáru´´ ((išlo o dokument E.Morrisa (The Fog of War) v ktorom na základe rekonštrukcie vyšetrovania prípadu na smrť odsúdeného príjde autor nato, že je dotyčný nevinný, čo malo potom za dôsledok prešetrenie prípadu a prepustenie obvineného v skutočnosti - ano ten dokument zachránil život)). Tak toľko k modrej a ˇprečo popis modrej a nie ružovej. Pretože ružová je viacmenej paródiou na tento slávny dokument (bežal niekoľkokrát na našich staniciach, tak prečo som jediný?). Nedá sa však povedať, že nejak dokonale zábavnou. Ide o zvláštny druh humoru, ktorý má byť zvýraznený motívom dokumentu o nakrúcaní dokumentu. Je tu zopár výborných gagov (napr. záverečné kreslo - tak napätý som nebol ani u Life of David Gale :-) ) alebo náhradná práca zvukára), ale často je to trochu nezáživné a naozaj to nie je dok pre každého. A tie cameá známych hercov - celkom milé či už dementne vyzerajúci D.Schwimmer, supermodelka J.Aniston alebo môj favorit najcoolovejší skaut Will Ferrell - je roztomilé pozerať ako sa títo ´´slávni´´ snažia hrať ´´bežných´´ ľudí. Celkovo ide o zvláštnu komédiu, ktorú ako hovorím si človek užije viac so znalosťou parodovaného filmu, ale viac ako 3* nedám, pretože niektoré pasáže sú naozaj na hranici znesiteľnosti (tým myslím, že som sa miestami nudil). ()

Kanibal

Moc dlouho jsem se nad hodnocením rozmýšlel, ten film je šílený, občas zábavný, občas velice roztříštěný (záměrně?), někdy nudný a hned potom zase zajímavý. Celkově je vyznění tohoto dokumentu o dokumentu, který je parodií dokumentů s rádoby mesiášským důvodem natočení, spíše kladné. ()

Solly

Opravdu nářez s dobrou pointou. Ta byla, jak si divák uvědomí zpětně, jen logickým vyústěním, které je nenápadně připravováno jemnými atributy vyprávění. ()

Rodin

Nebylo to nezajímavé, ovšem z námětu se dalo rozhodně vytěžit víc. Působilo to na mě dost rozsekaným dojmem a v důsledku poněkud "chtěně" Dokumentaristicky laděný rámec sliboval mnohé a nabídl hrozně málo. Docela zábavné, ovšem jen tehdy, pokud to sledujete v televizi a na jiném programu není žádný film. ()