Rodinka Marksových? To je pěkný babinec. Matka Jane (Brenda Blethyn alias slavná Bílá vdova) se na stará kolena rozhodla svěřit svůj podkožní tuk lékaři. Taková liposukce si ovšem žádá několik dní na lůžku. Její tři dcery tak budou postrádat na pár dní největší oporu - a zrovna v tak hloupou dobu. Nejstarší Michelle zažívá manželskou krizi logicky spojenou se sexuální abstinencí, mladší Elizabeth díky jí vrozené bázlivosti marní svůj herecký talent. Jediný kdo tady vypadá být v pořádku je nejmladší Annie, osmiletá adoptovaná afro-američanka.

Režisérka svým typickým způsobem otevřeně sarkasticky a bez cenzury ukazuje život současných Američanek. Výsledek je až dojemně komický. Lovely, lovely, lovely... (oficiálny text distribútora)

Faye

Matka Jane, její nepovedená liposukce a tři dcery. Domácí puťka Michelle, kterou „manžel nutí jít do práce a nevyrábět nesmysly“. Elizabeth neúspěšná herečka s vášní pro sbírání cizích psů a Annie, která je naprosto spokojená jen pokud je co zakousnout. Každá z žen má svá bolavá místa: zatuchlá nuda v manželství, zklamání v profesních ambicích a všechny trápí vzhled. A řešení? Není. Každá, si ho bude musí najít sama. ()

Arsenal83

Krásni a úžasní je film o ženách a teda sa má správne nazývať Krásne a úžasné. Je to film od ženy pre ženy a jedine tie ho ocenia viac. Hádam to preniklo do ich myslí, ktoré my muži často nemusíme chápať. Že aj v tých najmenej očakávaných situáciách riešia svoj výzor a stoja čo i len o minimálnu pozornosť. A ak tá pozornosť chýba, tak kľudne podvedú muža aj so školákom, ako to nám tu bolo ukázané na prípade Catherine Kenner a Jakea Gyllenhaala. Inak herecké výkony boli znamenité a Emily Mortimer ukázala aj viac než herectvo. Riadne neupraveného bobra, po odstránení ktorého by schudla možno aj pol kila. ()

StaryMech

Komedie o naší sebestřednosti a z ní pramenících komplexech, neurózách a poruchách vztahů, chytrý, soucitně i kousavě vtipný, dá-li se věřit zámořským kritikům realistický "ženský" film, který "své ženy zná, naslouchá jim, nepřehlíží je, dovoluje jim být skutečnými"... A učí i mužského diváka (ne ovšem toho, který českému názvu vnutil mužský rod) držet palce bytostem druhého pohlaví. ()

Addam

Krásný a úžasný film. Skvělé obsazení. Mám moc rád Brendu Blethyn, Emily Mortimer a Jeka Gyllenhaal. Nevím co říct. Jsem docela překvapen z hodnocení ostatních. Takhle pozitivní film jsem už dlouho neviděl a vsadím se, že ještě dlouho neuvidím. Milé, přívětivé, inu, musíte posoudit sami. A pointa? Žádná není. Má snad život nějakou pointu? ()

• Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2001 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)
  • Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)