O dvoch žiackych futbalových tímoch, ktoré sa chcú dostať do národnej ligy. Jedni sú tie jedničky, druhí zasa totálni nešportovci plus dievča, ktoré síce prevyšuje profíkov, ale je len dievča... (TV Markíza)

xavierr13

Malí obri je jeden z veľa filmov na tému ako tým najneschopnejších babrákov porazí nejlepšieho súpera. Ale je jeden z najlepších. Okrem dobrého obsadenia (Rick Moranis,Ed O´Neill) má výbornu atmosféru a velice podarené vtipné scénky! Hlavní hrdinovia sú bratia O´Sheaové, Kevin je velice schopný trenér amerického fotbalového mužstva a majiteľ prosperujúceho obchodu s autamy, Danny je vceľku obyčajný opravár. Ale keď vznikne rozpor medzy bratmi kvoli dcére Dannyhér, ktorú Kevin nechce vziat do mužstva ak keď je nejlepšia hráčka v meste a zdôvodní to tím, že je dievča, vytiahne Danny ako ten nejlepší otec do boja a zostaví mužstvo z detí, ktoré Kevin odmietol, a čo sa stane s týmom, ktorý zo začiatku vypadá ako kuriozita vo svete amerického fotbalu sa dá ľahko domysliet. ()

moviepill

Prekvapivo svieža komédia, v ktorej si tvorcovia odpustili infantilný humor (lepšie povedané trápny) a takisto aj prehnaný pátos. Film má napriek vyše 100-minútovej stopáži svižné tempo a baví po celú dobu, ba dokonca je miestami dosť napínavý. Samozrejme, záleží na vkuse a nálade, ale ja som sa dobre zabavil. Milé prekvapenie. ()

BOURQUE

„Malí obri“ v mojich očiach vždy zostane takou ľahkou romantickou komédiou. Nehemží to veľkým počtom zábavných scén, ale keď už sa tam niečo objaví, tak to viac-menej funguje. Láska k USA futbalu, mladá teene romantika a (solídna) rivalizácia medzi R. Moranis a E. O´Neal. P.S.:Podobný film sa dá kedykoľvek natočiť, na hocijaký iný šport. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

freddy

Mít celý život trauma z toho, že váš sourozenec je ve všem lepší než vy, asi není už samo o sobě lehké, ale když pak navíc ještě tento sourozenec (v tomto případě bratr) nevybere vaše dítě do žákovského týmu amerických fotbalistů jen proto, že vaše dítě je holka a ne kluk, a přitom je stejně dobrá jako kluci, tak to už si říká přímo o válku. A Danny do té války proti svému bratrovi skutečně vstupuje, a tak se může začít odvíjet zajímavý příběh o rivalitě dvou bratrů a dvou znepřátelených týmů amerického fotbalu, z nichž jen jeden může hrát národní ligu. A myslím, že není těžké si v tomto případě tipnout, který z týmů nechají tvůrci vyhrát, jestli vyhrají outsideři nebo favorité musí být jasné každému, kdo už některé sportovní filmy viděl. Film samozřejmě nabízí mnoho vtipných momentů, obzvláště taktika Malých obrů jak rozhodit při zápase Kovboje je velice nápaditá (prdění, pěna u pusy), ale on vůbec celý film se nese v hodně příjemném duchu rodinných filmů a občas nabídne i nějakou tu vtipnou scénku. Pokud se podívám na herecké výkony, tak ze známějších herců je zde k vidění Ed O´Neill, kterého jistě každý z vás zná jako Ala Bundu. Zde hraje arogantního a trochu namyšleného bývalého profesionálního hráče amerického fotbalu a musím říci, že z jeho role jsem měl rozporuplné pocity, chvílemi mi byl sympatický (obzvláště jako hodný a chápající strýc), jindy mi byl zase hodně nepříjemný. Ale svou roli zvládl docela dobře. V dětských rolích pak lze z těch známějších jmen poznat Devona Sawu nebo Alexu Vegu. Když se nad celým filmem zamyslím, tak se jedná o příjemný filmový zážitek, který jsem si užil a film hodnotím v rámci žánru rodinné sportovní komedie velmi vysoko. Dávám tedy čtyři hvězdy. ()

Z0oMb3E

Ako ohodnotiť film pre vekovú skupinu 7-15? Ako ohodnotiť film o športe ktorý z duše neznášam? Bratská rivalita prerastie až do vytvorenia dvoch mládežníckych družstiev (nie mužstiev). Ako to býva v podobných filmoch pre pozdvihnutie sebavedomia aj úplních magorov, že aj oni dokážu vyhrať nad trénovaními mládežníkmi s budúcou kariérou v NFL. Pár vydarených vtípkov vytrhlo film z kategórie odpad!. Ak nieste z cieľovej skupiny, pre ktorú je film určený, absolútne o nič neprídete, ak si ho necháte ujsť. ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii, konkrétně v Arroyo. (reich)