Miláčik, zmenšil som deti

• Česko Miláčku, zmenšil jsem děti (viac)

Rick Moranis ztělesnil v této komedii praštěného fyzika, jehož děti se svými kamarády nedopatřením použijí otcův dosud nevyzkoušený přístroj na zmenšování a podstatně se změní. Ony se teď musí v mikroskopické velikosti prodírat přes nepředvídatelně nebezpečný svět jejich domu a rodinné zahrady. Je totiž samozřejmé, že pro tvory této velikosti se i obyčejná cesta záhradou může změnit v napínavé dobrodružství... (oficiálny text distribútora)

Stejšn

Podle mě nejlepší film na téma zmenšování lidiček. Je to komedie, trochu praštěná, s velmi pěknými speciálními efekty (zvlášť bych vypíchl let na zádech včely). Taky se mi moc líbila scéna, kde tatínek létá nad trávníkem, zavěšený na provaze a s lupou v ruce prohledává trávník. Celý film stojí na výborném Ricku Moranisovi. Určitě se na to zase rád podívám. ()

Bauer

Kultovní záležitost mého dětství. V osmi letech jsem chtěl být taky zmenšený a dostat se přes trávník domu. Povozit se na mravenci. Proletět se na čmelákovi (nebo včele, nevím). Zaplavat si v mléku…. Kde jsou ty dětská léta, kdy jsem takovýto film považoval za vůbec nejlepší dílo všech dob? Hodně dlouho jsem tento film sháněl. Nemohl jsem si za nic na světě vzpomenout, jak se ten film vlastně jmenoval. Trvalo to takových 8 let. Nedávno jsem k němu však čistou náhodou přišel a s chutí jsem se na to podíval. Bohudík musím říct, že už to nepovažuji za kultovní záležitost. Už ani nechci jezdit na mravencovi. Jedno se ale musí nechat. Na svou dobu docela vyspělé a originální dílo. Na sobotní odpoledne jak dělané. ()

honajz2

Je to fajn. Prvních 20 minut je sice neskutečná nuda, ale jak se děcka zmenší, začne to být zajímavé a překvapivě i vtipné. A je to takový milý humor, žádný infantilní nebo fekální, jak by tomu asi bylo dneska. Sice to ani pak ne vždy funguje, ale dívá se na to dobře a všechna ty čtyři děcka jsou poměrně sympatická. Hodně se mi líbil i vizuál a triky na svou dobu vypadaly dost slušně (třeba ta všudypřítomná tráva nebo mravenec) a některé scény zaujmou, třeba přespávání v obří kostce lega. Možná by se to dalo ještě líp využít a promyslet, ale upřímně mi to v tomhle podání vlastně i stačilo. Na rodinný film to svůj účel plní víc než dobře a silné 3* si to podle mě zaslouží. Dokonce bych se snad ani nebál si to pustit znova. ()

Karlos80

Dobrá triková bláznivá komedie která se mě docela v mých mladých letech páčila, teď když jsem ji viděl znovu tak svůj názor neměním. Ač ve srovnání s legendárním Arnoldovským snímkem The Incredible Shrinking Man 1957, není tento snímek s produkce Walta Disneye tak nápaditý, ovšem zase díky svým mnohým docela obstojným trikovým kouzlům přináší mnohá a velmi nečekaná překvapení a mění je v napínavé dobrodružství.. Rick Moranis v domě plném svých technických zlepšováků a ve své roli věčného smolaře byl velmi dobrý. ()

Streeper

Tenhle film jsem neviděla ani když jsem byla malá. Úplně mě to minulo a bohužel mám z toho takový pocit, že se ani moc nestalo. Jsem si jistá, že na 80.léta to byl wow film s úžasnými filmovými triky a vážně se mi to nechce srovnávat s dnešní technologií, ale asi jsem už prostě rozmazlená. Bohužel ani příběh není dostatečně silný, aby dokázal být po celou dobu zajímavý. Pro děti možná poutavý film, pro dospělé spíše nudnější retro sci-fi. ()

• 3 metry veliká sušenka v trávě byla vyrobena z polyuretanové pěny, ovšem náplň byla skutečná. (Landauer)
  • Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)