Jen číslo

(TV film)
  • USA Number, A
USA / Veľká Británia, 2008, 72 min

Fascinující příběh, ve kterém proti sobě stojí příroda, výchova a identita. Otec naklonuje svého syna, aby napravil chyby z minulosti. Tento provokativní snímek z produkce HBO je filmovou adaptací stejnojmenné divadelní hry Caryl Churchillové.  Ve světě, kde se stalo lidské klonování běžnou realitou, se dva geneticky totožní muži setkávají se svým otcem. Během chladných setkání hledají každý sám vysvětlení jejch společné minulosti. Dostávají znepokojující odpovědi, které snad ani nechtějí slyšet. HBO představuje vítěze Emmy, Toma Wilkinsona a Rhyse Ifanse s jejich zdrcující úvahou o lidské identitě. (HBO Europe)

Olík

Před desítky let naklonuje otec (T. Wilkinson) svého syna (R. Ifans). Když se dnes již dospělí, geneticky shodní muži setkají, nastává honba za otázkami vlastní identity. Two man show v produkci HBO je filmovou adaptací divadelní hry Číslo Londýnské rodačky Caryl Churchillové. Na divadelních prknech si dovedu toto drama představit, ale ve filmovou podobu nejlépe vystihuje slova uživatele vystupujícího pod jménem Neuroxerus „spousta řečí, málo děje“! Jisté poslání nelze filmu upřít, ale repete bych zvládl pouze v podobě rozhlasové inscenace. ()

veverysiak

Pozoruhodná filmová inscenácia so zanedbateľným minimom scénických výjavov, v podstate ide o nepretržitú konverzačku medzi otcom a synom/synmi, kde vyniká herecký prejav oboch hlavných aktérov, takže 75%. ()

CyriC

Chápu, proč je tento film tak podhodnocený. Pokud hledáte akci či okamžitou zábavu, tak tady jste špatně. Celý film je prakticky konverzační hrou otce a syna. Rozhodně mi ale spousta myšlenek přišla velmi zajímavá k zamyšlení. Pokud hledáte něco klidnějšího k vínku a nemáte náladu na hollywoodské trháky, tak vřele tento krátký snímek doporučuji. Každopádně Rhys Ifans, který se do mé paměti vryl jako DJ Paul Bulva, mě příjemně překvapil, že se umí dobře chopit i takovéto role. ()