Ztracená civilizace vydává kruté tajemství. Během výzkumu na tajemných mayských pyramidách je náhle zavražděn doktor Slivak, který tomuto tématu zasvětil celý život. Jeho úmrtí je však pouze první v řadě dalších, mnohem brutálnějších zabití, která se všechna točí kolem dávného prokletí Mayů. Do pátrání po pachateli těchto hrozivých činů se vydává doktorova dcera Lisa, podporována dávným přítelem svého otce. Hrozivé stíny krutých vrahů jsou však stále blíž... (oficiálny text distribútora)

brasek odpad!

Mystika a tajomstvá mayskej civilizácie, ktoré by tento film spravili zaujímavejším sú zastúpené len v nič nehovoriacich sochách bohov (bižutéria) a v dialógoch, kde neustále v troch vetách o mayskej legende sa dozvedáme celú pointu tohto snímku. Kedže pointu filmu sprevádza slabý scenár a niektoré sekvencie sa zaoberajú udalosťami, ktoré stoja úplne niekde mimo, snáď možno by boli vhodné do iného filmu, nemáme sa na čo vlastne ani pozerať. Trocha oživenia prinášajú niektoré vraždy (scéna vo vani, scéna s rybárskymi háčikmi)... ale aj to je také, že raz je tam neviditeľná sila, inokedy vlasaté dievča a divák je z toho zmätený, že o čo tam vlastne ide a kto je kto. Koniec filmu je však jedna nepochopiteľná stupidita... že posielam toto dielo do odpadu. ()

darkrobyk

Typická osmdesátková záležitost z italské produkce. Hlavní hrdina, kurevník, se pohybuje od láhve k jedné ženě a pak znovu k jiné láhvi a jiné ženě.... dokud do jeho života nevstoupí dcera profesora, jenž záhadně zemřel. Žádné velké zvraty se však stejně nekonají, vpodstatě telenovela okořeněná o pár úmrtí. Škoda, že místy se film táhne, slušilo by mu zkrácení. Pěkná příroda, sex hodně soft, a pak ty vraždy - spolknutá trubka, řádění ve vaně a háčky na ryby (u těch jsem čekal razantnější nasazení jako u Hellraisera). Jo a fajn rituál s pliváním...hadů? pijavic? červů? no to je jedno. A zlomený prstík při souboji (hned si jeden vzpomene na Mouchu). Čekal jsem větší masomlejn, ale budiž... ()

corpsy

Tento italo horor je skôr o atmosfére. Sem tam niekto zažije do tela penetráciu cudzím objektom, ale to len tak mimo rečou. Má to vlhkú, upotenú atmošku, nasiaknutú alkoholom a sexom a nejakým tým mystériom, ktoré je len náznakové a nikdy popisné. Možno sa to malo skôr vydať prízemnejším a trashovitejším smerom. ()

Dragoni

Pro příznivce hororů 80.let a především bizardních umrtí, velké dávce krve a sexu v exotickém prostředí se bude Prokletí Mayů jistě líbit, pro ty ostatní se jedná o průměrný horor s horší kamerou, která nedokáže diváka pořádně pohltit do již tak slabé atmosféry. Necenzurovaná italská brutalita, která již v dnešní době nemá co nabídnout.40 % ()

Martin741

Reziser Marcello Avallone natocil len priemerny film, ktory ma sice dobry rozjazd, ale potom nastupi hluchota deja, scenaristicka bezradnost a priemerni herci. Scenar akoby nevedel, co sa ma diat, namiesto toho divak sleduje len agresivnu a sexuchtivu mladez. Potom akokeby si scenarista spomenul, ze toci horor a nastupi trochu strasidelnej atmosfery a nejake vyvrazdovacky. Tie vsak nijako nevybocuju z priemeru a film tiez : 50 % ()