Tajný život americké manželky

• Česko Tajný deník americké manželky (viac)

Mladá manželka Victoria Layton (Anne Jackson) je manželkou tlačového agenta. Je ženou v domácnosti a nie je spokojná. Nie je spokojná s tým, že je v domácnosti a má pochybnosti o tom, či je ešte atraktívna ako žena. Po tom ako sa dozvie, že hlavný a vlastne jediný klient jej manžela je známa filmová hviezda, ktorá si často objednáva prostitútky, rozhodne sa vyskúšať svoju atraktivitu s manželovým jediným klientom... (dyfur)

Oskar

Na ten úplně první, nejpovrchnější pohled nic moc a skoro to ani není film. Spíš rozhlasová hra s doprovodnými ilustracemi. Nejméně půl hodiny nesledujeme víc než Anne Jacksonovou, vedoucí dlouhý meditativní monolog na téma "je mi 34 let a mám celý život za sebou". Vyplatí se to vyposlechnout, protože následuje ta lepší část, kde se dostane ke slovu Walter Matthau. Tentokrát jako zhýčkaný filmový herec, co je unavený servilními kývaly a všem bůhvíproč říká Karle. :-) No a Jacksonová jako uťápnutá stepfordská panička zatouží zakusit, jaké asi je být jednou z jeho dívek. Žádnou třeskutou zábavu nečekejte. Tahle komedie nestaví na vršení pointovaných gagů, ale opravdu jen a jen na dialogu, kde se na způsob refrénu opakují stále tytéž informace, pokaždé v jiné souvislosti. Asi tak - není to film-atrakce, ale něco jako třeba Hoffman nebo Básník a kočička. Když jsou už tři ráno, pořád ještě nemůžete spát, litujete, že jste přes den vypili tolik kafí a hledáte, čím byste se zabavili, tak je to film pro vás. 60% ()

Martin741

Film na to : ked ste po nocnej a ne a ne zaspat rano okolo tej pol siedmej - siedmej. Alebo vhodne aj po poobednej, ked je uz polnoc a vy nie a nie zaspat, ako kulisa je to vhodne, cloveku rychlo sa zavru oci . 52 % ()

mac000

Postava filmové hvězdy (která není ve filmu nikdy uvedena jménem) byla založena na Franku Sinatrovi. Režisér obsadil do této role svého přítele Waltera Matthaua, jenž rok předtím exceloval v "Průvodci ženatého muže". Po letech ovšem G. Axelrod přiznal v jednom interview, že se v tom mýlil a že měl jít za samotným Sinatrou, nebo snad za Deanem Martinem. ()