Bankovní lupič John Maybe (Audie Murphy) na útěku po své nepodařené akci v sebeobraně zastřelí muže. Dle tašky a odznaku pozná, že tím mužem byl šerif John Noonan. Přijíždí do nejbližšího městečka, avšak díky odznaku na tašce zemřelého je zde přivítán v čele se soudcem Kylem (Walter Matthau) jako nový šerif John Noonan. Maybemu nezbývá nic jiného, než hrát falešnou hru na šerifa. Situace se však zkompikuje ve chvíli, kdy do městečka přijíždí Johnova milá Tessa (Gia Scala)... Klasický western natočil v roce 1958 režisér Jesse Hibbs. (sud)

cheyene

Očekával jsem trošku víc, takže pocitově se přes 3* nedostanu. Příběhem a ani zpracováním mě tento počin nevtáhl natolik, abych po celou jeho dobu udržel 100% pozornost. Přesto se však jedná o klasický žánrový příspěvek, který by fanouškům westernů neměl uniknout. ()

Martin741

Od rezisera Dzes Hibbsa som videl len Ride clear of diablo a este tento western. A opat vyborne dielo, tuna nepravom podcenene. Uznavam westerny na temu -zlodej zastrelil serifa - tak na tomto sa da vystavat krasny a dlhotrvajuci pribeh. Matthau mi trochu vadil, nemam ho rad, Audie Murphy zase aspon na urovni : 76 % ()

sud

Velmi, ale skutečně velmi sympatický western se sympatickými herci v hlavních rolích. Zvláště potěší Walter Matthau v úloze docela drsného ochránce zákona. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Nápadito zostavené, bankový zlodej sa zhodou okolností stane šerifom. Do mesta k tomu príde aj jeho komplička a iskrenie medzi nimi naberá na obrátkach, nechýbajú aj vtipné momenty ale aj zápolenie pištolníkov. /70%/ ()

Mol

TEELER IS INTERESTED IN THAT BANK, AND SO AM I. WHEN I LEARN HOW THIS TOWN WORKS, HE'LL RIDE IN WITH TEN MEN, AND DO WHAT YOU'D LIKE TO DO! YOU'RE STILL TALKING ABOUT THE BANK? Teda Tess.. ty rajdo. Košile a vázanky, pistole a odznaky! Kovbojské věci, chlapské věci. Jak jsem jednou psal, westerny s Audiem v 50' byly na mnohem lepší úrovni než ty v 60' a tenhle je toho dalším jasným úkazem. Přepadení banky, kde koně skáčou přes vozy jak na pardubickém Taxisu, soudce oděn ve svém rouchu s dvouhlavňovou brokovnicí a ginem místo krve, to jsou prostě orgie pro fanouška tohoto žánru. Líbilo se mi i celé to okolo fiktivní rodiny i s malým Jimmem a psem. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)