Aošima Šunsaku býval prodavačem počítačů do té doby, než se jen tak rozhodl, že se stane detektivem. Netrvalo dlouho a už byl členem Wanganské policejní stanice, kde začal řešit různé případy a překonával obtíže policejní byrokracie. (Zíza)

Zíza

Drápání se policejní byrokracií mě ze začátku moc nezaujalo, ale jak se drápalo dál a dál, bylo to lepší a lepší a i hlavní hrdina mi byl čím dál tím víc sympatičtější. Pokud vás zajímá, jak to chodí u japonské policie, a já jsem ochotna věřit tomu, že to tam takhle chodí (i dnes), tak určitě neopomeňte tenhle seriál. Zkoušet se prokousat něčím, co je nalajnované z vrchu, není nic lehkého. Ale člověk se při tom i pobaví. Navíc ty dva poslední díly byly opravdu dobré. Titulky. ()

Tsuki

Hezky zpracovaná tématika zkostnatělého systému - zde konkrétně policejního, ale dalo by se to uplatnit určitě i na jiné instituce. Pokud člověk chce změnit systém a konat "dobro", musí na to buď shora nebo naopak zdola - vyškrábat se až na vrchol hierarchie, aby měl rozhodující slovo (za cenu spousty ústupků, které v průběhu musí snášet), a nebo zkrátka činit, co je správné, na té nejnižší úrovni a doufat, že i těmito drobnými činy přispěje ke spravedlnosti a dobru společnosti, ač se to může zdát jako kapka v moři... Tyto dvě odlehlé strany ztělesňují v tomto seriálu dvě postavy - hlavní postava detektiva "nováčka" Aošima a výše postavený policejní komisař Muroi. Sledovat interakci a vyvíjející se vztah těchto dvou je na seriálu dost možná to nejzajímavější. Konec je navíc opravdu "hutný" a Zíza má rozhodně pravdu v tom, že tento seriál, ač zpočátku začne docela obyčejně, nabírá s každým dalším dílem na hodnotě. Navíc se sice zaobírá "vážnou" tématikou, ale zpracování je lehké, nenásilné, místy navíc hodně zábavné až komediální. Hlavní postavu si divák v průběhu seriálu snadno oblíbí a prožívá všechny ty strasti a dilemata s ní. ~(4,2)~ ()