Stopař Johnny Hawks (Kirk Douglas) souhlasí, že bude doprovázet kolonu vozů na cestě přes území Siouxů. Hawks se pokouší indiány přesvědčit, aby nechali kolonu pokojně projít, ne všichni však dokáží zachovat chladnou hlavu a opilý obchodník Wes Todd (Walter Matthau) na straně bělochů spolu s rozzlobeným indiánským válečníkem Šedým vlkem (Harry Landers) na straně Siouxů konflikt dále vyostří. Hawks musí jít s Šedým vlkem do pěstního souboje, a přestože zvítězí, odmítá Šedého vlka zabít. Když se však Todd a jeho partner Chivington (Lon Chaney Jr.) snaží indiánům uloupit zlato, náčelník Siouxů Rudý mrak (Eduard Franz) se rozhodne je zabít. Ustoupí až poté, co Hawks riskuje svůj vlastní život a slíbí, že Todda a Chivingtona přivede před soud. Kirka Douglase v tomto westernu skvěle doplňují dvě hlavní představitelky ženských rolí: italský "objev" Elsa Martinelli a jeho vlastní exmanželka Diana Douglas. Indiánský bojovník představuje první počin Douglasovy společnosti Bryna Productions a v barevném provedení se jedná o opravdu atraktivní podívanou; první televizní uvedení v roce 1962 však kupodivu bylo černobílé. (oficiálny text distribútora)

OG_Swifty

Kirk Douglas je bojovník s indiány (viz. česká distribuce), ale podobně jako jeho syn, bojuje ve filmu hlavně s indiánkou, jednou a tou samou, a pořádně jí nakládá - např. v houští, pod stromem, v potoku a tak všude možně... Zajímavý námět i sympatický postavy staví tenhle film k těm mírně lepším westernům, co jsem viděl. 60% a valte mi sem taky jednu Onahti na dovádění v řece! ()

dopitak

Hodně dobrý western, který vám hned v několika momentech silně připomene o něco mladší sérii mayovek s Vinnetouem, třeba boj o zajatce je tady promakanější verzí známé scény, ve které Old Shatterhand bojuje v některém dílu se synem náčelníka. Srovnání s Vinnetouem ustojí Indiánský bojovník ve více směrech, třeba tím, že Kirk Douglas byl tvrďák k pohledání, jakému nebylo rovno, leda snad v Lexu Barkerovi... __Víc ale nehodlám prozrazovat a proto jen vězte, že film André De Totha má moc dobře propracovaný scénář. ()

Martin741

Jeden z tych filmov, kde Indiani nie su vykresleni ako krvilacne hovada, ale ako ludia. A paci sa mi , ze sa opustil scenar typu : biely mu tvrdo pracuje u svojich bielych /blede tvare/ a nasledne odide kolonizovat Divoky Zapad, kde sa musi branit hordam krvilacnych Indianov. Walter Matthau /Prepadeni vlaku z Pelhamu, Spravna Dvojka/ v zapornej roli potesil, este lepsi nez Kirk Douglas. Akysi prototyp Winnetou-a od rezisera Haralda Reinla. Kto chce, paralely si vie najst sam : 76 % ()

pakobylka

Asi první snímek, v němž mě Kirk Douglas nikterak neimponuje ... popravdě se musím trochu nutit, abych se o něj vůbec zajímala. Samotná zápletka působí maličko chudokrevně, přitom ve vztahu ke všem protagonistům se projevuje snad až příliš dominantně, neboť se paličatě drží svého schématu a nehledí napravo ani nalevo. Nelze jí upřít upřímnou snahu o mnohovrstevný obrázek Divokého západu, jenomže v jejím podání příběh záhy ztrácí barevnost a vlastně i životaschopnost, o hloubce a atmosféře nemluvě. Slaboučké 3* ()

Autogram

Indiáni sú tu veľmi ľudsky a ekologicky zmýšľajúci ľudia, žiadne krvilačné beštie, ako sa zobrazovali v prvej vlne westernov. Takto ich máme radi, a tiež Kirka Douglasa v úlohe akéhosi Old Shatterhanda, teda priateľa a milovníka Indiánov. A tiež milovnika Indiánky, ktorú neváha chytiť za vlasy, keď sa ona zdráha, to by už dnes u kladného hrdinu vo filme len tak neprešlo. Niektoré momenty filmu sú veľmi dobré, no práve záver, ked sa to poriadne melie, je príliš narýchlo. –––– Bílí proti bílým. Škoda, že někteří přežili. –––– Pro mě je Západ jako žena, moje žena. Líbí se mi, a nechci ji změnit. Žárlím na ní a nechci se dělit. Žádna civilizace! ()

• Priemerná dĺžka záberu = 6,8 sekundy. (westerns)
  • Natáčalo sa v Bend (v Oregone). (westerns)
  • Jde o první snímek vyrobený společností Bryna Productions, kterou založil Kirk Douglas. (agass)