Nic není tak jednoznačné jak se zdá. Ani smrt lékaře na malém městě.  Walter Matthau v hlavní roli dramatu o zvláštním procesu, který se konal v malém městečku ve státě Colorado za druhé světové války. Ztvárnil v něm obhájce německého válečného zajatce, postaveného před soud za vraždu amerického lékaře. Právě nepřátelská strana obhájci vzala krátce po zahájení procesu jediného syna, který padl na evropské frontě. (oficiálny text distribútora)

bogomira

Hodně zajímavý téma podle mě zprasili scénáristi řadou naivních obratů v ději, kdy se postavy filmu nechovají jako lidi, ale jako papíroví panáci. Škoda, začalo to dobře... ()

Faye

Obhajovat klienta „důkladně, čestně, otevřeně“ ..ovšem, pokud je klientem německý zajatec obžalován z vraždy Američana, píše se rok 1944 a soud probíhá v USA tak to moc neplatí. Karty jsou rozdány, rozsudek určen předem, zbývá vybrat „neškodného“ obhájce. ()

Renton

Výborné válečné soudní drama. Přiznávám, na druhou světovou válku mám prostě slabost! Přesto, tento snímek se mi hodně líbil, zpracovává velmi zajímavé téma a herecké obsazení je všestranně hvězdné.. ()