Čerstvě propuštěný polepšený kriminálník, někdejší pianista John Ellman (Boris Karloff), nemůže sehnat práci. Žádá proto o pomoc i u Nolana, jednoho ze čtyř mafiánů z lepší společnosti. Nolan a jeho společníci ho ale využijí a svedou na něj vraždu soudce, který odsoudil nejen jejich člověka, ale kdysi i Ellmana. Ellman je uznán vinným, odsouzen a popraven. Jenže smrtí to nekončí - pomocí lékařských objevů je Ellman vzkříšen a touží po pomstě... (Oktavianus)

Pohrobek

Soudce Shaw (Joseph King ) vystupuje nebojácně proti organizovanému zločinu. Tím dělá problémy v obchodech lokálních gangsterů Lodera (Barton MacLane), Merritta (Robert Strange), Blackstona a jejich právníka Nolana (Ricardo Cortez). Ti nechají Shawa zavraždit a podezření uvalí na právě propuštěného Johna Elmana (Boris Karloff), jenž byl jednou Shawem neprávem odsouzen. Odsouzen je i teď. Je i popraven, ale temným experimentem doktora Beaumonta (Edmund Gwenn) je opět probuzen k životu... Typický strašidelný Karloff - tentokrát laděný silně do melancholična - v dost netypickém Curtizově filmu. ()

darkrobyk

Gang se chce zbavit nepohodlného soudce, jenže si vybere nevhodnou oběť, co ho má zabít, aniž by to tušila. Návrat ze světa mrtvých je protkán pomstou a členové gangu zjišťují, že utéci není kam. Černobílá kamera kouzlí se světlem, kdy jedna z nejlepších scén je ta, kdy Karloff hraje na klavír a tváře zločinců jsou postupně osvětlovány. A pak samozřejmě vraždění. Stačí jen pohled a dotyční cítí sílící stisk smrti. V jednom z plánů sledujeme doktora, kterého postupně nezajímá nic jiného, než je tajemství smrti. Zato plán s milenci postupně vyšumí do ztracena. Působivé jsou noční scény s auty a hřbitovem, napětí má poprava, byť z většiny je jen v náznacích. Bůh je žárlivý... ()

Oktavianus

Ačkoli nejde právě o můj šálek kávy, film je silný a emocionálně působivý. Jde především o hodně učesané a při zemi se držící sci-fi/krimi s hororovými prvky, ovšem ty stojí za to. Když v druhé části se v temném pokoji padouchů zjeví zlověstná pokroucená postava člověka, jenž se vrátil z mrtvých, a tichým hlasem na ně mluví, stojí to za to. The Walking Dead je však vystavěn především jako drama, které nás nutí soucítit s nespravedlivě odsouzeným Ellmanem, a i když i v tu chvíli se film snaží být značně působivý - a snad toho i dosahuje -, nějak mě to minulo. Což je škoda, protože Karloff je bezchybný jako vždy. ()

Flego

Slušne rozbehnutá krimi dráma, ktorá časom stráca na údernosti. Curtizová réžia je zdatná, netrápi sa krátkou minutážou. Vedie svoju hviezdu Borisa Karloffa so strnulým výrazom tvári do konca, ale dáva mu šancu ukázať isté herectvo očami, ktoré herec zvláda a je veľmi uveriteľný vo svojej postave. ()

liquido26

Zde si můžeme názorně prohlédnout, co dělal Michael Curtiz, když zrovna nenatáčel dobrodružné velkofilmy a westerny s Errolem Flynnem a Olivii DeHaviland. The Walking Dead je docela jednoduché, nápadité, velice dobře natočené a taky celkem smutné béčko, jehož hlavní devízou je samozřejmě Boris Karloff. Jeho postava byla očividně inspirovaná, jak Frankensteinovým Monstrem, tak i jeho Nevěstou (ty vlasy :-D) a Boris drží vlastně skoro celý film jeden strnulý výraz a jednu pózu a všechno odehraje výhradně očima. ()

corpsy

V podstate ide o horor iba svojím vyznením. Teda horrific. Ale ako celok, to vyzerá ako dráma s neprávo odsúdeným, mstiacim sa za svoj osud zo záhrobia. A pri tom aj v tom je akosi nevinný. Je to skôr experiment, ako rádová žánrovka. Boris úžasný, o jeho talente na psycho osoby - či už také, alebo hentaké - niet pochýb. ()

jondzavid

Priemerný mix sci-fi a krimi thrilleru (ten horor som tam aspoň ja neobjavil :), ktorý spočiatku začína ako klasický "dead man walking" film a tá časť je naozaj pôsobivá, najmä vďaka najväčšiemu kladu filmu - charizmatickému Borisovi Karloffovi (ktorý v sebe nezaprel frankensteinovský rozmer ako výzorom, tak aj stvárnenou úlohou). Film však zlyháva v druhej polovici, kde mal asi nastúpiť hororový motív, ale skôr sa koná uspávacia odyssea k moralistickému finále. Škoda, pretože niektoré scény sú naozaj nádherne nakrútené (pred popravou, Karloff na klavíri), ale žiaľ ako celok ma to nepresvedčilo. ()

Dexter1

V tridsiatych rokoch minulého storočia neboli americké zombie "flicks" založené len na voodoo rituáloch. Časom vznikol žánrový hybrid, ktorý spája postavu živého mŕtveho s vtedy veľmi obľúbenými gangsterkami. Táto zombie gangsterka stavia hlavne na hereckom výkone očí Borisa Karloffa (a tomu verte, že miestami ide z toho strach). Na počiatok tejto zombie kinematografie oceňujem prvok, ktorý došiel k svojmu obrodeniu až v roku 1968 (zasvätení vedia o čo ide, ostatní si zistia). Celkovo je to na mňa krátke, moc konverzácií, no skvelá režisérska práca a výborný Karloffov výkon. ()

Han22

Takový čistočistý průměr. Curtiz nebyl hororový tvůrce a film podle toho vypadá - jedná se o standartní krimi gangsterku se standartním námětem pomsty nespravedlivě odsouzeného mafiánům. Karloff sice hraje oživlého mrtvého, ale jedná, vypadá i je smrtelný jako obyčejný člověk. Za zmínku stojí, že vlastně ani nikoho nezabije, všechny smrti si mrtví způsobí sami. Nicméně žádný zombie horor to není není, jen klasický thriler. ()

drankeryth

Po dlhsej dobe som dostal zalusk na starsi kusok z filmovej bohatosti, co sa tyka hororu. V tomto pripade sa jedna o taky krimi filmik, kde by aj bolo ake take hororove prvky vopchate. Milujem to caro cierno-bielych filmov, ktore filmu este daju viac ten temnejsi nadych. Film neni prilis dlhy, co ani v tej dobe nebolo moc caste, ale keby bol este dlhsi, tak by ma asi aj nudil, co by len filmu poskodilo na dobrej sledovanosti. Hororova hviezda Boris Karloff to zahral bravurne a jeho vyrazy na tvari nahanaju strach a kurevsky sa hodil do svojej role, ako aj v mnohych inych filmoch, kde som ho mal moznost vidiet. ()

Pitryx

Pro fandu gore a efektů film zcela k ničemu. Nic z toho zde není, ostatně v té době se to nedělalo. Přesto se však snímku některé kvality přiznat musí. Začnu však negativní věcí a tou je zhruba první polovina filmu, kde jsem se občas i nudil. Od pohledu Ellmana při hraní na piano to však dostane jiný říz a už to jede. Ale nečekejte čert ví jakou akci. To ne. Je spíše o psychologii, i když ne v plném slova smyslu. Pak už to vede kamera, která je excelentní a samozřejmě pan Karloff. Přesto nemohu snímek hodnotit v nadprůměru jako ostatní, protože zase tolik dobrý není. ()

hrumsrt

Přes trošku slabší úvod se to vyvine ve výborné sci-fi drama, ale necítil jsem z toho nějakou promyšlenost. Chyběl mi tak nějaký plán, kdy to oživení je nevyužité.. John Ellman (Boris Karloff) je děsivý i v tak smutně vážné roli jako je tato. Jen mám pocit, že se z toho dalo vytěžit daleko více. Navíc šlo o poměrně silné téma, jen to nemělo emoce, což šlo doplnit vlastně jen tím, kdyby ve filmu byl někdo komu na Ellmanovi nějak záleží. 70% ()