Virginia City 1864. Ke konci občanské války je město pevně v rukách unionistických jednotek. Aby oddálila porážku Jihu, vrací se agentka Julia Hayne (Miriam Hopkins), maskovaná jako salónní zpěvačka, zpět. Již předem vybrala od vlasteneckých dárců pět miliónů dolarů na podporu Konfederace. Cestou se však zamiluje do seveřanského důstojníka Kerry Bradforda (Errol Flynn), jemuž se právě podařil útěk z jižanského vězení, kde se dozvěděl o chystané akci a nyní hledá ve městě její iniciátory... (Pohrobek)

kinderman

Báječné herecké obsazení, dobře napsaný příběh (od začátku je patrné, že postava R.Scotta je mužem cti) a dynamická režie (Flynn v přestřelce s Bogartem na "splašeném" dostavníku)- to vše dělá z Virginia City prvotřídní zážitek. A nezapomeňme na Curtizův geniálně využitý trademark- tentokrát zbyl jenom stín z prezidenta Lincolna, Spielberg nám za pár dnů jistě ukáže víc. ()

classic

Michael Curtiz, pozná Bogarta i Flynna, pričom druhý pán, má oveľa viac - PRIESTORU, ako budúci R-I-C-K B-L-A-I-N-E v nesmrteľnej ROMANCI - CASABLANCA. Na Virginiu City sa veľmi dobre pozerá, obdivujem, ako sa film nakrúca, t.j - vynikajúca réžia, kamera a strih, zároveň je i zbytočne natiahnutý, cítiť v ňom závan - PROPAGANDY, taktiež, samozrejme i veľká predvídateľnosť, je s filmom - spätá, odkedy som videl Bogarta v úlohe - BANDITU - MURRELLA, ktorého som, mimochodom v vôbec, prvom zábere, ani nespoznal, lebo mal - mustache, tak som vedel, že ešte zamieša - KARTAMI, a veru, že aj, áno ! Film, perfektne funguje v niekoľkých pasážach, ale ako CELOK - nie je - 5. hviezdičkový, aj som chcel udeliť - plný počet, no potom, by som klamal sám seba, čas, ktorý venujete filmu, nevzíde na zmar. Ó a Miriam, tak to, môže byť, paráda... Záverečné zúčtovanie, kedy bandita Murrell so svojou BANDOU, krúži dokola - dokolečka, je spektakulárna.. ! ()

liquido26

Ze všech Flynnových filmů, co jsem doposud viděl, mě tenhle asi bavil nejmíň. Errol si odvádí svůj standart - sympatický kladný hrdina, který se dokáže dostat z každé šlamastyky a všichni mu fandíme. Film je taky pěkně natočený, jak jsme u Curtizových filmů zvyklí, ale poměrně hodně mi tam toho chybělo - výraznější zápletka a příběh, více napětí, zajímavé postavy nebo prostě jenom trocha zábavy. A taky si myslím, že to mohlo mít úplně v klidu o půl hodiny míň. ()

Dale

Všetko funguje ako má, až na ten rozprávkový a hrozne patetický záver, no vraj je to podľa skutočnosti... Vzhľadom na rok vzniku tá záverečná myšlienka ale má opodstatnenie, takže sa nad tým dá prižmúriť oko. Aj keď to je vlastne taká večná myšlienka, tá má opodstatnenie v každej dobe. P.S. Začínam mať Errola Flynna fakt rád, sympaťák a chlap na správnom mieste v každom filme. A Bogie klasický slizák, kde mi vyhovuje najviac. :) ()

rikitiki

Slušně natočený western, kterému ubližují nelogičnosti v ději, například když jižanský velitel věznice nechá v poklidu unionistické vězně dál kopat podzemní tunel z lochu, přestože o něm ví. Výborná Miriam Hopkinsová (bohužel, s příšerným účesem) i tradičně dobrý Errol Flynn jako dvojice, která se rozhoduje mezi láskou a věrností svým ideálům. Poněkud uspěchaný a znovu nepříliš přesvědčivý konec (hlavní hrdinka se dostane z Virginie do Washingtonu během několika hodin - že by letadlem?) s pietně natočeným prezidentem Lincolnem, kdy je vidět jen jeho stín, který dá milostnému příběhu šťastný konec a zároveň tak zahájí proces usmíření znesvářených stran občanské války. Miriam Hopkinsovou mám ráda, svým blondýnkám dokázala dát velmi protřelý výraz. ____ Když sledujete Curtizovy westerny s Errolem Flynnem, tak po několikátém zjistíte, že se díváte na besídku jedné třídy zas a znovu dokola - stejní herci, stejná atmosféra, stejné ježdění skalnatou krajinou, dvojice komických přátel hlavního hrdiny.... Curtiz vaří pořád ze stejné vody. P. S. Nemůžu si pomoct, ale v podobných příbězích vždy, i když zcela marně, fandím jižanům. /můj komentář č. 1600/ ()

• Lux Radio Theater vysielalo 60-minútovú rozhlasovú adaptáciu filmu 26.5.1941 s hercom Errolom Flynnom v hlavnej úlohe. (beso74)
  • Film mal premiéru v takom istom meste, ktorý nesie jeho názov, čiže vo Virginia CIty (v štáte Nevada). (westerns)