Nemuri Kjóširó burai hikae: Mašó no hada

• Japonsko 眠狂四郎無頼控 魔性の肌 (viac)

zelvopyr

Už k minulému "dílu" jsem původně napsal, a pak smazal... že série čím dál více směřuje k parodii sebe sama. Nebo spíš k burlesce... Už jen ta výtečná poloha ze začátku tohoto filmu... Jak se u nás na západě někomu vmete urážka do tváře, tak tady je dialog obráceně: (po nevlídném sexu s do něj zahleděnou prostitutkou) - Kjóširó, vy nenávidíte ženy, nebo co? - Ale ne, jen vás vidím jako pouhé sexuální objekty. ||| Zadruhé, přemýšlím už pár filmů, proč relativně podobné díly mě jednou nadchnou, jednou nechají chladným. Myslím, že je to tak, že v každém je rozehráno několik motivů. A někdy se perfektně spojí a jeden podporuje druhý... ale někdy se to dost nepovede a děj je tak chatrně slepený, že dost nefunguje a chování jednotlivců je tak nějak nesmyslné. ()

liquido26

Hodně dobrý díl plný lehkého bizáru - křesťanská odnož uctívající boha pekel, jeptišky s pistolema, zlatá soška Panny Marie a do toho klasický cynický Nemuri, který souloží a seká končetiny. Začínám si myslet, že všichni křesťani v Japonsku byli vlastně satanisti. Závěrečný souboj na břehu řeky v barvírně látek je jednoduše nádhera. ()