Mistr filmové parodie David Zucker si tentokrát vzal na mušku snímky ze školního prostředí jako jsou Nebezpečné myšlenky, Pomáda a dokonce i klasickou Džungle před tabulí. Richard C. Clark je středoškolský profesor plný mladičkých ideálů a touhy "učit". Nechá se proto přeložit na problémový ústav, kde profesorům nejde o to, aby mladé lidi vzdělávali, ale o to., aby ve zdraví přežili výuku. Clarkovo svaté nadšení oslní krásnou kolegyni Victorii natolik, že se s nezkušeným profesůrkem duševně i sexuálně velmi sblíží. Ovšem ostatní členové profesorského sboru, včetně sadistické ředitelky Doyleové, nemohou Clarka vystát. Stejně jako studenti, ta sebranka polointeligentních grázlů s okoralou mozkovou kůrou. Právě jejich důvěru musí profesor Clark získat... (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Tato komedie zákonitě ztroskotala na od začátku nastavené puberťácké nadsázce, jež filmu samotnému nedovolila, aby se odlepil k výšinám gagismu či parodie. Ale na druhou stranu jako odlehčená zábava pro nenáročného diváka funguje Bláznivá škola celkem spolehlivě, a pak tu můžeme nalézt odkaz snad až na Rebela bez příčiny, což se vždycky cení. ()

Lukoye

Čekal jsem trapnou komedii se spoustou klišovytých a vyčpělých ftípků. Vlastně jsem se na to ani nechtěl koukat, ale jak jsem to ze začátku apaticky sledoval, ftípky, dialogy a dobré parodické nápady mě u bedny udržely. Některé scény a skeče jsou fakt dobré. Rozhodně bych to nečekal, ale dobře jsem se pobavil a i bych to doporučil. Komedie co sakra vychází z reality, i když je to někdy thlý, že to ani nejde popsat. ()

castor

Pamatuju si ty slogany, že v téhle škole není důležité něco naučit, ale přežít. Ostatně Jon Lovitz, který nechce být pouhým otcovým (ředitel slavné školy) stínem, bude bojovat s tím, že studenti mu jdou po krku, despotická ředitelka školy po kariéře a kolegyně by se ráda dostala do jeho kalhot. Nemusí však mít Nebezpečné myšlenky, protože jsme v žánru bláznivé komedie z pera jednoho z bratrů Zuckerových. Nevyřádil se sice tak, jako v případě Bláznivých střel, ale i tak o to byl tehdy na videu docela zájem. Škoda, že vedlejší herci nezaujmou, a to ani ředitelka Louise Fletcher, která po dlouhých letech oprášila roli chladně kalkulující zdravotní sestry z Formanova Přeletu. ()

noriaki

Bláznivou školu jsem měl zafixovanou jako rovnocennou peckám typu Žhavých výstřelů a Bláznivé střely. Bohužel nostalgie sice pracovala, ale díry ve scénáři zakrýt nedokázala. Vtipných situací je dost, chytrých pomrkávání taky a úvodní den ve škole nebo bitka v knihovně patří k tomu nejlepšímu z parodií. Ve zbytku filmu už ale kvalita dost kolísá. ()

boni

Davida Zuckera a Pata Profta považuji za krále parodie, a i když jsou na Bláznivou školu hodně rozličné názory, tak je to stále výborná zábava a moc nechápu, proč se to místním pseudointelektuálům tolik nelíbí. Jon Lovitz sice není nějaký extra herec, ale do téhle role skvěle zapadá. Navíc kdo má rád filmy ze školního prostředí, tak ten si zde opravdu přijde na své, neb těch narážek tu je vážně hafo. ()

• Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 53 297 diváků, což znamenalo tržbu 2 339 056 Kč. Snímek se tak stal 2. nejnavštěvovanějším filmem měsíce ledna 1997. (cinema_cz)
  • Lexie Bigham zemřel při autonehodě krátce po dokončení filmu. Film je tedy věnován Lexiemu Bighamovi a také Elisabeth Leustigové, která měla na starost obsazení. (mi-ib)