Malý toaster

• Československo Odvážný malý toaster (viac)

Mile svérázné veselé postavičky a přitažlivé výtvarné zpracování dělají z tohoto výjimečně pěkného filmu krásný zážitek pro každé dítě. Film připomíná velké hollywoodské filmy, ve kterých hrdinové stále musí čelit novým problémům a proto je velmi vzrušující a skutečně silně upoutá vaši pozornost. Nudit se při něm zaručeně nebudou malí ani velcí! Jednoho dne rodina opustí svůj domov a zanechá v něm domácí spotřebiče. Ty ale oživnou a vypraví se do světa najít svého „pána“. Tak začíná nebezpečná, humorná a krásná podívaná o putování domácích spotřebičů do města i na venkov. Po boku nebojácného malého toastera tu kráčí vážný vysavač, zbabělá skříńka, hlučné rádio, rozsvícená lampa a další. Cestou prožívají nevídaná dobrodružství a jsou moc rádi, když nakonec svého „pána“ přece jen najdou. (oficiálny text distribútora)

Jakubisko

Jejda, tak tahle pohádka ovlivnila moje dětství asi ze všech nejvíc. Toaster, lampa, vysavač a nevím co ještě prožívají velké dobrodružství... Krásné, nostalgické vzpomínky. :') Těžko říct, jestli bych to teď hodnotil stejně, ale jelikož jsem to jako dítě žral - a pro děti je ten film hlavně určen, tak dávám plný počet. ()

MartinezZ

Viděno s českým dabingem, který tedy byl dost uječený, ale budiž. Prostě jen taková dětská taškařice s nedětskými průpovídkami ("Má nás rád jako prezident Roosevelt svoji manželku") a některými vtipnými blbostmi ("Chudák klimatizace..."). Pokud se nad tím ale zamyslím a zavzpomínám, tak jde o poměrně přesnou až doslovnou předlohu Toy Story 3. A mínus? Tím je značné délka, kdy už při záchraně panem opravářem to, co se stopáže týče, mohlo asi tak končit. ()

rikitiki

Dětinská až primitivně kýčovitá kresba mě ze začátku odrazovala. Elektrickou dečku jsem dlouho považovala za budík zabalený do hadru. Písničky byly dlouhé a pitomoučké k nepřežití (český dabing). Ale pak se vylouplo pár nadprůměrných scén, například halucionogení trip u rybníku nebo Toasterova surrealistická noční můra a to bylo jak z úplně jiného filmu. Konec byl napínavý. ____ Nemůžu si ale odpustit poznámku, že Toaster není jednoznačně kladný hrdina, dokonce není aní leadr party zběhlých spotřebičů, kápem je spíš Vysavač. Toaster není ani dobrým parťákem, ostatní se obětují pro partu, zatímco Toaster jen kvůli své otrocké lásce k pánovi. A ve věcech lásky je Toaster bez srdce. Pěkně rychle zapomněl na Elektrickou dečku a nebohou žlutou květinku nechal zvadnout, aniž by jí poskytl slovo útěchy. Kdepak! Toaster je spíš záporákem, rádoby vzorňasem, který za sebe nechá dřít ostatní a neohlíží se na ně. ()

mirec88

Jedna z klasík môjho detstva. Už som straaaaaašne dlho nevidel túto rozprávku a chcel by som ju vidieť znovu po rokoch... Edit 02.04.2010 - tak konečne som ju videl z lacného DVD, ale žiaľ je tam doslova hnusný nový český dabing. Keby tam aspoň boli české titulky... Ale aj napriek tomu som mal slzy na krajíčku... ()

Mercilonka

Kazetu "Odvážný malý toaster" jsem dostala na Vánoce 1994 a film jsem si pouštěla ještě v roce 2004. Bohužel doba se na pásce podepsala a kazeta je takřka nedívatelná. Jakou radost jsem měla, když se na pultu trafiky objevilo DVD a já se těšila na elektrickou dečku a nerudný, ale přesto citlivý vysavač. Největší zklamání - nový dabing. Jelikož hlášky znám zpaměti, tak jsem se u filmu tak šklebila, že jsem ho v půlce musela vypnout. Ale děj je naprosto originální, dojemný a dobrodružný. ()

• Film vychází ze stejnojmenné knižní novely Thomase M. Dische z roku 1980, ale díky rozsáhlým upravám ve scénáři skončily v hotovém filmu jen čtyři řádky dialogů z knihy. (Homerking)
  • Kirbyho vzhľad je založený na skutočnom vysávači Kirby Dual Sanitronic 80 z roku 1969. (m.a.t.o.)
  • Jon Lovitz nadaboval všetky svoje party na prvý pokus. (m.a.t.o.)