Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Genryuusai

Ok, příběh jako celek je pěknej a i postavy jsou až překvapivě dobře udělaný (u těch je vliv anime asi nejznatelnější). Sice nevim, proč americká produkce cpe do seriálu věci jako znaky v názvu nebo oslovení sifu atp. - možná se to opravdu chce maskovat jako anime, což se ale imho míjí účinkem. V lepším anime by to totiž určitě nemohlo být tak idealistický. Právě tahle celková naivita to strašně sráží dolů a vychází to jako pohádka pro děti... americký děti :-) ()

Arachneuss

Book One - 80%: Vše co znal je pryč, již sto let se po celém světě vede nelítostná válka mezi zbývajícími národy všech čtyř elementů a jediný, kdo dokáže opět nastolit rovnováhu, je právě on - Dvanáctiletý chlapec, kterého osud předurčil ke klíčové roli v bitvě proti mocnostem Ohně. K roli Avatara, ochránce míru. Ač si seriál bere hodně z asijské mytologie a náboženství, tak přesto nejednou poskytne mnoho inovativních myšlenek. Díky ucelenějšímu vedení děje, než tomu je v japonském anime, tak mnohem lépe vyniká různorodá všehochuť desítek žánrů spojených do jednoho celku. Od temného fantasy po humorné drama o přátelství a odvaze. Co ale dokáže vyrazit dech jsou unikátní akční sekvence. Téměř epicky působící střety znepřátelených armád či nápadité a skvěle gradující souboje. Kresleným seriálům jsem nikdy moc nefandil, ale tahle cesta za pomstou a poznáním sebe sama mě ještě teď nenechá spát. Book Two - 100%: Hrdinové stojí na rozcestí, nuceni podniknout cestu do svého nitra a zvolit si, která ze znesvářených stran neutichajícího konfliktu získá jejich loajalitu. Hranice mezi dobrem a zlem je ale mnohem tenčí, než kdokoliv z nich předpokládal a tak se klidně může stát, že nepřítele přivítáte jako svého bratra, neboť pod rouškou těch, které považujete za své spojence, se skrývá to největší zlo. Druhý díl trilogie o mladém spasiteli nasazuje laťku televizní kvality proklatě vysoko a dokazuje, že Avatar: The Last Airbender není ani v nejmenším seriálem pro dětské publikum, ale naopak velmi promyšleným dílem, které nejednou může připomenout svým vedením děje Matrix Reloaded. Mnohem více úchvatné akce, myšlenkově obsáhlých dialogů a hlavně přesunutí příběhu do globálních sfér, což mě s každou další epizodou pouze usvědčuje v tom, že se jedná o nejlepší animovaný seriál všech dob. Book Three - 100%: Každý velký příběh má svůj konec a ten Avatarův je koncem s velkým K. Závěr epické trilogie se tentokrát nese v duchu pocty filmovým klasikám, Star Wars: Návrat Jediho počínaje a Pánem Prstenů konče. Naši hrdinové jsou již plně přesvědčení, pro kterou stranu barikády obětují klidně i svůj život a to i přesto, že rozhodnutí nejzásadnější přichází na poslední chvíli spolu s myšlenkovým poselstvím (nejen) pro diváka. Jakmile se tedy všechny duše padlých Avatarů spojí v jednu, tak mě je jasné, že přesně do tohoto momentu vše směřovalo a v ještě silnější konec jsem snad ani nemohl doufat. Do momentu, kdy se čistá energie střetne s esencí čirého zla, padlý princ učiní poslední vzdor odvěkému nepříteli a zamilovaná dvojice pohlédne do červánků nad Ba Sing Se. ()

loki5

Je to tak trochu pro děti, ale to je mi úplně fuk. Ve spoustě věcí to není pro děti ani trochu a já se bavil královsky od začátku do konce. Je tu několik podstatných věcí které mě přesvědčili k plnému hodnocení. Prvním jsou postavy. Vlastně každá postava v tomhle seriálu má svoje místo a hlavně charakter a pochopitelné motivace. A stejně tak vývoj během celého seriálu. Třeba Toph mi přišla naprosto skvělá a to je v podstatě vedlejší postava (ostatně je možné nemít rád slepou holku která vidí nohama je hrozný dabass a vše má na háku - geniální) a. A to samé platí i o všech ostatních postavách včetně těch záporných (není jich až tak moc). Druhou věcí je úžasný svět ve kterém se celý seriál odehrává. První 2 série putování po něm a jeho poznávání a funguje to. Po 60 dílech mě vlastně hrozně mrzí že jich není víc. 90% P.S. jindy otravné fillerové díly jsou stejně zajímavé jako všechny ostatní. P.P.S. Přečtěte si i komiksy protože i ty jsou velmi dobré. ()

Azurovydrak

LE-GEN-DÁR-NÍ! Zcela jistě nejlepší kreslený seriál, co jsem za svůj dosavadní život viděl. Po právu se stydím, že jsem se tomuhle klenotu animované tvorby ostudně vyhýbal téměř dva roky - jak ze strachu, že mě to nezaujme tak jako Legends of Korra, tak z lenosti. Nakonec jsem mu před pár dny dal ze zvědavosti šanci. Stačil týden a předčil v mých očích vše, na co jsem měl kdy tu čest upřít svůj laický zrak, s čestnou výjimkou Hry o trůny. Tohle není jen ledajaký příběh, tohle je nový, dokonalý, parádně promyšlený a inspirativní svět, kterému by se jen těžko hledala konkurence. Nemá cenu se tu moc vypisovat - kdo nezkusí, nezjistí. Ze začátku jsem vytýkal přílišnou dětinskost, ale i ta postupem času zmizela. První série je sice jen takový rozjezd, který nás seznamuje s postavami, ale druhá a třetí, to jsou již plně nabité kalibry metající jeden ohromující díl za druhým. Slabší epizody si sice tu a tam najdou, ale jako celek to funguje nadmíru skvěle a tak nemůžu udělit méně než rovných 100%. PS: Katara. Jedině Katara :-D no flame pls ()

stepankoby1

Takhle silně jsem se do něčeho nezamiloval snad od prvního průchodu Mass Effect trilogie. Jsem strašně rád, že něco takového vzniklo a ještě radši, že jsem se k tomu dostal nezkažený spoilery. Obsáhnout tu nádheru trefně, výstižně a zároveň v jednom krátkém komentáři je prakticky nemožné a sám bych moc rád viděl recenzenta, kterému se to podaří. Pokusím se to říct ve zkratce. Překrásně ucelená cesta postav, o jejichž vývojích by se daly psát seminárky, ve světě takhle rozmanitým, originálním a luxusně představovaným byla audiovizuálně uchopená obdivuhodným, nepopsatelně božím způsobem a spolupráce všech prvků dala vzniknout unikátu, který nemá obdoby. Pochopitelně tedy není dokonalý a vad na kráse se najde víc než pár, ale jsou tak miniaturní a nedůležité, až se snad dá prohlásit, že blíže k dokonalosti se dostaneme jen těžko. Při prvním sledování jsem se tak nezmohl na víc než ukojené slintání. Snad se mi povede to vzít trošku racionálněji napodruhé (napotřetí, napopáté,...) | Nejlepší postavy: Zuko <3IrohToph, Sokka, Cabbage Merchant | Book One: Water - 95 %, Book Two: Earth - 95 %, Book Three: Fire - 100 % ()

Galéria (1 154)

• Jedno japonské přísloví praví, že vaše současná tvář patřila tomu, koho jste nejvíce milovali ve svém předchozím životě. Tuto podobnost lze pozorovat i v seriálu: můžete se o tom přesvědčit zde. (Azurovydrak)
  • V neodvysílaném pilotu měl mít Zuko původně poštovního jestřába, podobného tomu, kterého můžeme později vidět v epizodě Uprchlice (2007). (Azurovydrak)
  • Podle oficiálních zdrojů vládl ohnivý lord Azulon národu ohně celkem 75 let. To dává smysl, jelikož Azulon nastoupil na trůn ihned po smrti svého otce Sozina v roce 20 AG a skonal roku 95 AG. Po jeho smrti, během korunovace jeho syna Ozaie, však jeden z mudrců zmiňuje, že panoval pouze po 23 let. (Azurovydrak)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)